szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Spiropent podczas ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Karolcia
2005-10-05
Email
Witam Wszystkich Cieplutko(:(:(:Chciałam sie zwrócić z ogromną prośba o pomoc.Jestem w 28 tyg.ciąży niedawno lekarz stwiesdził u mnie przedwczesne skurcze i powiedział,że moja macica jest otwarta,miałam brać magnez 2 razy dziennie po jednej tabletce,no i dużo leżeć.A gdy dziś byłam na badaniach kontrolnych okazało sie,że rozwarcie sie zwiększyło.Lekarz również zwiększył dawke magnezu o jedną tabletke dziennie i dodatkowo przepisał mi lek o nazwie SPIROPENT,niemam pojęcia co to jest za lek i jakie ma działanie???Dodatkowo mi utrudnia fakt iż mieszkam od kilku miesięcy w niemczech no i narazie z moim niemieckim to niebardzo.Dlatego chciałam prosic jak ktoś wie coklwiek na temat tego leku,albo gdzie moge znaleść jakieś szczegułowe informacje???A może jest jakaś osoba co tez go brała??Baardzo mi zależy ponieważ sie bardzo martwie,a dotego jeszcze niemam pojęcia co to jest za lek!Będę Baaaardzo Wdzięczna za Pomoc(:!!!
MUminka
2005-10-08
10:30:41
Email
Spiropent(Thomae,Niemcy) tabletki 0,01mg-0,02mg flakon 100ml i 250ml krople 10ml i 30ml Contraspasmin(Arzneimittelwerk, Dresden, Niemcy) tabletki 0,02mg Clenbuterol( Pcharmachin,Bułgaria ) tabletki 0,02mg Monores(Valeas,Włochy) tabletki 0,01mg - 0,02mg Clenbuterol jest od kilku lat stosowany przez kulturystów, początkowo w późnych latach 80-tych i na poczatku 90-tych stosowany był w USA i na zachodzie Europy przez hodowców bydła, którzy jako pierwsi zwrócili uwagę na właściwości anaboloczne , a dokładnie antykataboliczne tego preparatu . Kulturyści zaczęli stosować Clenbuterol celu utrzymania uzyskanej masy po cyklu . Clenbuterol nie jest związkiem z grupy sterydów anabolicznych , rózni się od nich budową chemiczną i odmiennym mechanizmem działania . Poniewaz nie daje działań ubocznych w postaci maskulinizacji tak charakterystycznej dla pochodnych testosteronu - chętnie stosowany jest przez kobiety . Clenbuterol jest lekiem stosowanym u pacjentów z astmą oskrzelową . Jest używany po cyklu z użyciem sterydów , a także w okresie przygotowania do zawodów w celu uzyskania rzeźby i nabrania definicji . Clen ma własności kataboliczne dla tłuszczu w tkankach obwodowych , tzn. że spala tłuszcz , wykazując jednocześnie działanie anaboliczne , w stosunku do tkanki mięśniowej , co daje ciągły przyrost czystej masy mięśniowej , nawet pomiędzy cyklami . Cena tego specyfiku wynosi ok.70-100 zł-jest to cena oczywiście czarnorynkowa. Ten specyfik działa katabolicznie na tkankę tłuszczową , jak np. adrenalina czy efedryna . Clenbuterol przyjmowany w odpowiednich dawkach prowadzi do tzw. efektu termogenicznego , przejawiającego się podwyższeniem temperatury ciała ( o około 1 stopień ) ,oraz co za tym idzie spalaniem tkanki tłuszczowej . Również taki środek jak clen nie jest pozbawiony działan ubocznych szczególnie kiedy jest stosowany w dużych ilościach . Pojawiają się po około 10 dniach brania i mogą objawiać się takimi symptomami jak bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drżenie rąk , bóle głowy, bolesne skurcze mięśni , obnizony stan potasu w surowicy krwi , nudności , kołatania serca. To z reguły ustaje po kilku dniach . Cena czarnorynkowa , to około 70-100 zł za 100 tabletek . Przygotował - SCREAM
Muminka
2005-10-08
10:32:04
Email
Karolcia znalazlam że to steryd dla kulturystów
Muminka
2005-10-08
10:37:36
Email
Clenbuterol tabl.0,04mg,opakowanie 50tabl. Chiny - Hubei Huanggshi Spiropent tabl.0,02mg, opakowanie 20tabl. Niemcy- Boehringer Ingelheim Clenbuterol jest interesującą substancją. Nie jest to steryd anaboliczny ale beta-2-sympjatomimetyk. Clenbuterol przede wszystkim ma silny efekt antykataboliczny to znaczy że zmniejsza ilość protein wchodzących w reakcje w komórkach mięśniowych, co z kolei powoduje powiększenie komórek mięśniowych. Z tego tez powodu niezliczone ilości kulturystów biorą clenbuterol po cyklu dla zbilansowania rezultatów fazy katabolicznej i utrzymania maksymalnej siły i masy mięśniowej. Inną zaletą Clenbuterolu jest silny efekt spalania tkanki tłuszczowej. Clenbuterol spala tłuszcz bez utrzymywania diety ponieważ nieznacznie podwyższa temperaturę ciała, zmuszając w ten sposób organizm do spalania tłuszczu dla utrzymania tej podwyższonej temperatury ciała. W związku z podwyższeniem temperatury ciała Clenbuterol wzmacnia efekt anaboliczny i androgeniczny branych wcześniej sterydów ponieważ zwiększa się synteza protein w organizmie. Kulturyści zwykle biorą dawki od 80 do 160 mikrogramów dziennie. Ważnym jest aby początkowo zaczynać od małych dawek (ok.40mcg/dzień) w pierwszym dniu i stopniowo zwiększać ilość branych tabletek aż osiągniemy maksymalnie 120-160mcg/dzień . Clenbuterol brany jest zwykle poprzez 8-10 tygodni, po 2 tygodniach używania zaleca się 2 tygodnie przerwy i znow 2 tygodnie używania. Ponieważ Clenbuterol nie jest sterydem nie obserwuje się efektów ubocznych typowych dla sterydów anabolicznych. Z tego też powodu jest chętnie brany przez kobiety do zrzucenia zbędnych kilogramów. Mogą jednak wystąpić inne skutki uboczne w postaci drżenia rąk, przyspieszonej akcji serca, podwyższenia ciśnienia tętniczego, czasem bólów głowy i bezsenności. Z tego też powodu nie zaleca się stosowania Clenbuterolu na mniej niż 2-3 godziny przed snem. Dawki powinny być podzielone. Należy zwrócić uwagę, że wymienione skutki uboczne są zwykle krótkotrwałe i ustępują po kilku dniach stosowania. Obecnie Clenbuterol jest często występującym sterydem na czarnym rynku i nie ma problemów z jego zakupem.Najbardziej rozpowszechniony na naszym rynku jest Clenbuterol produkcji chińskiej z fabryki Hubei Huanggshi,wynika to z faktu jego ceny,gdyż jest po prostu najtańszy.Bardziej zawodowi sportowcy najbardziej cenią sobie działanie niemieckiego SPIROPENTU produkcji Boehringer Ingelheim,gdyż wykazuje silniejsze efekty związane z katabolizmem tłuszczu o mniejsze skutki uboczne związane ze zwiększenie ciśnienia tętniczego jak w przypadku stosowania chińskiego clenbuterolu. Poniżej zamieszczamy przykładowy I JESZCZE TO MOZE SIE PRZYDA ALE NA PEWNO N IE w CIAZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Muminka
2005-10-08
10:40:12
Email
Spiropent tabl to jakas pomyłka lekarza albo ty cos przekręcasz bo w ciązy to na pewno nie !!!!!!!!!!
Jagoda
2005-10-08
11:36:26
Email
Clenbuterol jest lekiem z tej samej grupy co fenoterol i podobnie działającym. Stosowany jest u zwierząt - u człowieka jest mało badań. Wydaje mi się, że w Polsce nie jest zarejestrowany - w takim wypadku lekarz podaje go na własną odpowiedzialność. Dokładniejsze informacje uzyskasz w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Bójczych.
Radziłabym skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem.
Karolcia
2005-10-11
14:05:29
Email
Witam Goraco(:(:Bardzo Dziekuje za pomoc(:!Poszłam Jagódko za Twoja radą i skonsultowałam się z 3 ginekologami w Polsce.No i opinie wszystkich trzech były takie same(:Dowiedziałam sie,że to są sterydy ale musze je brać na rozwój płuc dla maluszka bo z moim postępującym rozwarciem to nie jest za ciekawie):to też są tabletki rozkurczowe.Wiem już że Spiropent to jest nazwa produkcyjna ale zalezy wszystko od ich składu chemicznego i od firmy jaka je produkuje.Ja naszczescie nie mam tabletek przepisanych tych co sa sprzedawane na czarnym rynku.Okazało sie że jest to jeden z najlepszch dystrybutorów leków w Niemczech i dużo lekarstw tej firmy sprzedawanych jest w Polsce.Ponoć te tabletki biorą dzieci z porażeniem mózgowym.Ja też na początku Muminka myslałam że pewnie lekarz coś pokręcił albo ja źle spisałam nazwe leku po tym co znalazłam na internecie,w sumie to na początku to samo co mi przysłałaś i troche mnie to przeraziło,ale teraz dowiedziałam sie juz troszke więcej i jestem troche spokojniejsza,ale i tak strach jest!!!Teraz jetem pod ciągłą kontrolą więc mam nadzieje że będzie wszystko ok, no i dzidzia za bardzo nie będzie sie spieszyc z przyjściem na świat(:Jeszcze raz DZIEKUJE ZA POMOC(:!!!POZDRAWIAM(:(:(:(:(:

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum