szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - witaminki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ania77
2005-10-05
Email
Drogie Brzuchatki czy zażywacie witaminki? Ja od 3 m-ca biorę feminatal - 1 tabletkę dziennie, ale niedawno koleżanka "nastraszyła" mnie, że po witaminkach dzidzi jest dużo większe przy porodzie, no i wiadomo gorzej urodzić:(. I teraz jestem w kropce, nie wiem czy nie zacząć troszkę oszukiwać i brać np. co drugi dzień. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam Cieplutko :-))))
anika
2005-10-05
21:50:54
Email
Bierzesz witaminki nie sterydy!!! Pamietaj że teraz oddajesz dziecku to co wartościowe, wiec musisz uzupełniać te braki. Nie wiem czy ma to zwiazek z wielkoscia dziecka, ale chyba nie bo wszystkie kobitki biora witaminki a nie slyszalam zeby dzieci rodziły sie nadzwyczaj wielkie. Nie słuchaj więcej "dobrych rad" i bierz witaminy do konca ciazy, a właściwie do konca karmienia. Pozdrawiam
cyganka
2005-10-06
00:35:38
Email
Witam, ja slyszalam podobne rzeczy. Jestem w 8tc i biore NEW LIFE. Sa to witamine naturalne a nie syntetyczne wiec nie maja wplywu na wage czy rozmiary dziecka. I to jest najwazniejsze. Moje kolezanki rowniez je braly i urodzily sliczne zdrowe dzieciatka o normalnych rozmiarach i wadze. Natomiast witamin nie przestawaj brac az skonczysz karmic. Pozdrawiam, Monika
kachna27
2005-10-06
07:17:05
Email
ja do końca I trymestru brałam tylko Folik, było lato, dużo świeżych warzyw i owoców więc nie było potrzeby na dodatkowe witaminy (szczegółnie wit.A) Od 14 tyg. biorę codziennie Falvit, poleca go dużo lekarzy.
Julia
2005-10-06
09:03:00
Email
Ja też słyszałam, że jak się bierze witaminy, to dziecko MOŻE się urodzić większe, podobno zwłaszcza po Maternie. Myślę, że każda mama robi tak, jak dyktuje jej serce i rozsądek. Ja natomiast wolałam pieniądze, które wydałabym na witaminy, przeznaczyć na owoce i warzywa. Myślę, że lepiej jest najeść się takich naturalnych witamin, niż sztucznych. Przez całą ciążę brałam jedynie folik i żelazo. Podobno ważniejsze są witaminy przy karmieniu niż w ciąży, bo z mlekiem dziecko wyciąga z organizmu mamy o wiele więcej niż w ciąży.
olufal
2005-10-06
13:57:14
Email
Ja biore falvit -nie zawiera jodu a ze zaczelam miec problemy z tarczyca to tylko on mi pozostal ;) Pozdrawiam Olufa
ilona81
2005-10-06
16:53:34
Email
Hmm... nie zastanawiałam sie nad tym.. lekarz kazał brac MATERNE teraz i potem w czasie karmienia..ale czy ma jakiś wpływ na wielkość dziecka? Nie wydaje mi się..wszystkie zestawy dla ciężarnych zawierają prawie ten sam skład..wiec wątpię, by ten środek lub tamten miał większy czy mniejszy wpływ..to witaminki, których nigdy zawiele.. ;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum