szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - badania w ciązy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ewcia26
2005-10-04
Email
Witam! Poradzcie mi prosze kobietki: jestem w 37 tc i czuję że poród tuż tuż. jedyne badania jakie miałam dotąd robione to morfologia, mocz i poziom cukru. Czy przed porodem powinnam zrobić jeszcze jakieć badania? Mójn lekarz( kontrakt z NFZ) nie jest skory do wydawania skierowań na jakiekolwiek badania a ja boję się że urodzę jeszcze w tym tyg.(skurcze coraz bardzie regularne), więc chyba sama zrobię resztę badań. Pozdrawiam wszystkie brzuchatki i czekam na odp.
polishgirl
2005-10-04
12:44:08
Email
Wiatm. To troche dziwne , że nie miałaś robionych róznych badań. Ja jestem w 17 tyg ciąży i miałam juz morfologie, grupe krwi, mocz, cukier, odczyn Wasermana, przeciwciała na toksoplazmoze oraz na opryszczke, Z tego co wiem i czytałam to wciązy robi się badania praktycznie co miesiąc. Mam gazetke przed soba "Twoje dziecko" i tu akurat jest artykuł o szczegółowych badaniach jakie sie powinno przeprowadzać w poszczególnych tygodniach ciąży. A więc w 36-37 tyg. ciąży są takie badania jak: przeciwciała anty-Rh,morfologia, badanie moczu, WR(odczyn wasermana),HBs. Myslę że powinnaś poprosic lekarza o skierowanie na te badania. Nie wiem czy za badania płacisz czy nie, ale ja chodze do prywatnego ginekologa i za kazde badania place, troche to kosztuje niestety , ale jestem spokojna. Pozdrawiam cieplutko.
agucha
2005-10-04
15:03:00
Email
Ewcia koniecznie HBS to jest badanie na nosicielstwo żółtaczki i dobrze byłoby jeszcze WR bo pod koniec ciąży też jest zalecane. Oczywiście grupa krwi i współczynnik Rh - to chyba najważniejsze reszta to badania dodatkowe, na które lekarze prywatni chetnie kierują bo sama za nie płacisz ! Ja też chodzę do przychodni i wiem jak ciężko wydębić skierowanie na jakiekolwiek badanie od państwowych :( Mojego gina ostatnio nawet nie mogę namówić na usg i dlatego na jutro umówiłam się prywatnie na konsultacje żeby być spokojniejszą bo termin mam za 2 dni a nawet nie wiem w prezybliżeniu ile dzidziolek waży ( ostatnie usg miałam w 31 tygodniu :/) mam nadzieję, że zdążymy bo boleści jakieś się zaczynają :) Pozdrawiamy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum