szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Szczepienie przeciw grypie??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
polishgirl
2005-10-01
Email
Znowu złapałam przeziębienie, siędze teraz w domu, popijam herbatke z miodem i cytryną, płuczę gardło szałwią, zajadam rutinoscorbin i na kaszel syrop Ambrosol. Katar mi troche przeszedł, ale za to kaszle niemiłosiernie. Męczy mnie suchy uporczywy kaszel. Mam tez pytanie w związku z tym, poniewaz przed ciążą szczepiłam się przeciwko grypie, między innymi dlatego że pracuje jako nauczycielka. Czy moge zaszczepić się w ciąży, czy nie jest to szkodliwe dla dziciatka????
Jagoda
2005-10-02
00:24:48
Email
Możesz zaszczepić się w ciąży - szczepienie jest bezpieczne i wskazane, zwłaszcza, jeśli w okresie zachorowań (wrzesień - marzec) będziesz w II lub III trymestrze.
Zdanie lekarzy jest podzielone, jeśli chodzi grypę, jednakże specjaliści zajmujący się i grypą, i szczepionkami zalecają je. Zawsze możesz zadzwonić do PZH i porozmawiać z prof. Lidią Brydak albo którymś z jej asystentów - oni rozwieją wątpliości.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum