szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dorka
2005-10-01
Email
Jagoda prosze powiedz mi co oznacza wynik z badania oglnego moczu: urobilinogen - l. wzm.? Byłam wczoraj u gina, ale po nieprzespanej nocy nie zauwazyłam tego na wyniku. Reszta jest ok. Mój gin jest zdrowo zakręcony, więc mozliwe, że tez nie zauwazył. Jestem już w 36 tc. Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)
Jagoda
2005-10-02
00:46:38
Email
Myślę, że chodzi o wzmożoną ilość. Nie przejmuj się tym - skoro inne parametry są OK, to nie jest to nic specjalnego. Urobilinogen może być wzmożony przy zaparciach (pewnie je masz), bo więcej się go wchłania w jelicie (jest produktem przemiany bilirubiny z żółci) i przechodzi do moczu. Jeśli przyjmujesz witaminę B2 (w preparatach multiwitaminowych), wynik może być dodatkowo zawyżony z powodu błędu metody oznaczania.
Dorka
2005-10-02
11:04:15
Email
Juz dowiedziałam się, że lekko wzmożony. Kurcze za każdym razem cos mi w tym moczu wychodzi :( NIe mam zaparć, chyba, że chwilowe, Prenatal biorę, a aspat i alat oraz pozostałe wszystkie wyniki mam naprawdę dobre. Więc sie nie przejmuję :):) dziekije i pozdrawiam serdecznie D.
monique
2005-10-02
14:16:18
Email
oddzielanie kosmówki
monique
2005-10-02
14:17:36
Email
prosze powiedz jak to jest, oddziela sie u mnie kosmówka, troche poboluje podbrzusze,biore duphaston, jetem w 7 tyg. czy to bardzo zle , co robic zeby nie stracic dziecka?
Jagoda
2005-10-02
16:35:35
Email
Przede wszystkim skrupulatnie wypełniać polecenia lekarza.
Dużo wypoczywać, leżeć, nie wolno współżyć. Powinnaś być na zwolnieniu lekarskim, unikać stresu...
Sądzę, że to wszystko już Ci powiedział Twój lekarz.
Jagoda
2005-10-02
16:42:51
Email
Jeszcze jedno: nie kąp się w gorącej wodzie ani nie bierz zimnego prysznica.
monique
2005-10-03
15:45:36
Email
dziekuje za odpowiedz, niestety na zwolnieniu nie jestem,mam spokojna pracę,głównie jeżdżę autem, ale czy myślisz,że przy lekkim oddzieleniu kosmówki może pobolewać podbrzusze czasami?krwawień nie ma więc mam nadzieję że będzie dobrze.
Agata
2005-10-03
16:41:04
Email
Monique mnie też odklejała się kosmówka. i rady, które przekazała Ci Jagoda są bardzo ważne. Ja prawie całą ciążę leżałam. Na Twoim miejscu poprosiłabym gina o zwolnienie i naprawdę trochę poleżała - przynajmniej póki nie przejdzie pobolewanie podbrzusza.Odpoczynek jest bardzo ważny.Mimo, że masz spokojną pracę to i tak pewnie jesteś cały czas w pozycji siedzącej - a na Twoim miejscu lepiej byłoby poleżeć. Naprawdę.
Pozdrawiam i uważaj na siebie
Jagoda
2005-10-03
19:34:40
Email
Ból to zawsze oznaka tego, że cos się dzieje...
Agata ma rację - poproś gina o zwolnienie. Wrócisz do pracy, gdy sytuacja się uspokoi.
monique
2005-10-04
09:08:55
Email
Dziekuję dziewczyny, dzisiaj zostałam w domu, dzwonilam o gina jutro mnie przyjmie i wypisze zwolnienie, niepokoję się ale mam nadzieję, że będzieleiej, mam wyrzuty sumienia że nie poszłam do pracy, ale ie mogę inaczej.?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum