szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - ile mozna robic usg?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
cyganka
2005-09-28
Email
Witam, Jestem w 7 tyg:) Weekend spedzilam w szpitalu, bo pojawilo sie krwawienie. Na izbie przyjec stwierdzili, ze ciaza mogla "splynac", bo byla zbyt wczesna. Wieczorem w sobote USG i nie widzieli ciąży i kazali czekac do nastepnego badania. W poniedzialek nastepne USG ciaza jest, ale nie ma pewnosci co do akcji serca. I tak mnie wypisali do domu. Wyobrazacie sobie? Poszlam do swojej gin i okazalo sie, ze mam krwiaka wielkosci plodu i w szpitalu nie zauwazyli!!! Serduszko bije, ale musiala mi zrobic następne USG. Ile USG mozna robic w ciazy, bo boje sie ze taka ilosc moze zaszkodzic dzidziusiowi. A znowu ide za 2 tyg na usg sprawdzic czy krwiak sie wchlonal.
Jagoda
2005-09-28
22:31:56
Email
Tyle, ile trzeba. Nie ma dowodów na szkodliwość usg dla dziecka.
kachna27
2005-09-29
11:52:19
Email
ja pierwsze USG miałam robione w 5 t.c, drugie w 10 t.c, trzecie w 13 (USG genetyczne), teraz jestem w 18 t.c i za niespełna tydzień znowu będę miała robione. Ponoć najczęściej robi się 3 USG w trakcie ciąży, ale nie ma przeciwskazań aby było ich więcej, zwłaszcza jeżeli jest taka potrzeba. powodzonka :)
olufal
2005-09-29
12:27:43
Email
Ja tez mam ich juz na koncie z 5 a na kolejne jestem umowiona w nastepny piatek. Niestety mam same przygody w tej ciazy...Na poczatku cysta na jajniku -na szczescie po kuracji hormonalnej zniknela w 14 t.c. potem w 16 tygodniu zaslablam na schodach i sturlamlam sie z pol pietra...ech teraz siedze w domciu a moj maz sie smieje ze powinnam chodzic owinieta w foli wypelnionej powietrzem ;) Pozdrawiam Ola
cyganka
2005-09-29
17:22:19
Email
Dzieki wielkie za odpowiedz. Nie musze mówić jak mnie wasze odpowiedzi podniosły na duchu. Pozdrawiam- Monika
Agata
2005-09-29
21:35:28
Email
ja w czasie ciąży miałam robione USG przy każdej wizycie co 2-3 tygodnie. I nic to dzidzi nie zaszkodziło, bo jest zdrowa jak rybka. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum