szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - GŁUPIE PYTANIE


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
EMILKA
2005-09-19
Email
Mam głupie pytanie,ale jak go nie zadam to zje mnie od srodka;) Słuchajcie kobietki,czy odciągnięty pokarm mozna gromadzić do jakiegoś naczynia np.wygotowanego słoika,a potem w razie potrzeby wlewać do buteleczki i nakarmic dziecko??Aha i jeśli dzidzia nie wypije wszystkiego z butelki do końca,to czy trzeba tą resztkę mleka wylać,czy mozna ja dalej wstawic do lodówki i podać przy następnym karmieniu,a może mozna przelac tą resztke z powrotem do tego słoika.Wiem ze moje pytanie jaest głupie,ale tak sobie pomyślalam,ze jezeli mozna by bylo tak robic to bylo by to bardzo wygodne.Ale jeśli to ma być szkodliwe,to mi napiszcie,bo nie chce popelnic jakiej gafy.Jeszcze jedno,taki wyciagniety z lodowki pokarm trzeba podgrzać,bo ja nie mam podgrzewacza i zastanawiam sie jak to zrobic,prosze pomozcie mi jakąś dobra radą i pomocą.Dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
truskawka
2005-09-19
20:53:33
Email
Mleko można przechowywać w lodówce. W aptece można kupić specjalne woreczki, pojemniki na mleko. Można je zamrozić, a rozmraża się je w lodówce, po rozmrożeniu mozesz je podgrzać, ale nie gotuj bo straci cenne składniki odżywcze. Pozdrawiam
emka
2005-09-19
21:54:55
Email
Podgrzać możesz wstawiając mleko w butelce do słoika lub miseczki lub innego pojemnika z ciepłą/lepiej gorąca wodą. Wtedy na pewno się nie zagotuje a podgrzeje :)
Joasia
2005-09-21
23:15:30
Email
Ostatnio ogladalam program we TVP @ -Tracy Hogg (tzw. "zaklinaczki dzieci"), która własnie mówiła o przechowywaniu mleka. Mleko mozna w lodówce przechowywać tylko 12 godzin. w tym czasie można dolewać mleko ściagnięte później. Wyglada to tak : jak np. 0 7 rano ściągniesz mleko to możesz najpózniej podać je o godz. 19. w ciagu dnia mozesz dolać do niego np. mleko ściągniete w późniejszych godzinach np. o 12 czy 15. Ale i tak wtedy bedziesz mogła je podać tylko do godz. 19 - bo pierwsze mleko w tym pojemniku było ściagnięte o godz. 7 rano. Jeżeli chcesz podać mleko dziecku później niż po 12 godzin od ściągnięcia to musisz je zamrozić. Tak jak napisały już dziewczyny - są do tego specjalne woreczki lub pojemniki.
Julia
2005-09-23
19:28:52
Email
Emilka dziewczyny mają rację. A co do kilkukrotnego podgrzewania mleka, to niestety nie można tak robić. I jeśli dziecko nie wypije wszystkiego, trzeba resztę wylać.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum