szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - słuch


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ila
2005-07-28
Email
mam pytanie, od kiedy dziecko powinno reagować na dzwięk, tzn odwracać lub kierować wzrok, czy głowkę w stronę dzwięku, np. grzechotki. Mała miała sprawdzony słuch i wyszło ok, ale brała antybiotyki w szpitalu i mam zrobić ponowne badanie słuchu po pół roku, ale trochę się niepokoje. Poradzcie, proszę. Pozdrawiam
mati81
2005-07-28
11:56:16
Email
W trzecim miesiącu życia maluszek słyszac dźwięk zaczyna szukać jego źródła a na zaczepki rodziców odpowiada smiechem i gruchaniem:0) Tylko się nie denerwuj wszystko będzie i ok poczekaj aż maluszek skończy pół roczku i idź na kontrole. Będzie wszytko dobrze zobaczysz:) pozdrowionka
Nikoleczka
2005-07-28
12:23:47
Email
Drugi miesiąc-zmienia się reaskcja na dzwięk,dziecko nasłuchuje i na moment zatrzymuje spojrzenie lub ruch Trzeci miesiąc-koordynuje wzrok ze słuchem,wodzi oczami za grzechotką
ila
2005-07-28
18:01:31
Email
dziekuję za odpowiedzi
MoNiSiA
2005-07-29
08:00:26
Email
Moja mała ma prawie 5 tyogdni i też się nie obraca do nas gdy jesteśmy gdzieś z tyłu i coś do niej mówimy, więc to normalne :) Ila, zrób test, gdy maleństwo będzie spało możesz głośno klasnąć. Julia zazwyczaj miała po tym odruch moro i wyciągała momentalnie rączki - wiedzieliśmy że wszystko jest dobrze. Buziaki :*

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum