szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - koniec z piersią


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kasia-gielgier
2005-06-07
Email
To znowu ja , mam jeszcze jeden prolem,chcę Adasia odłączyć od piersi ale niewiem jak.Czy drastycznie czy stopniowo. Podaje mu raz dzieńe butle z mlekiem modyfikowanym ale nie jest z tego zadowolony.
Julia
2005-06-07
12:57:01
Email
Podobno powinno się to robic stopniowo. Po pierwsze nie jest to wtedy szokiem dla dziecka, po drugie stopniowo zmniejsza się produkcja mleka, a jak przerwiesz nagle, to co zrobisz? Będziesz musiała odciągać, bo piersi nie możesz tak zostawić. To grozi zastojem pokarmu.
ela
2005-06-07
13:07:28
Email
z tym odstawieniem to różnie koleżanka odstawiła rocznego synka z dnia na dzień i nie wzruszyły jej krzyki małego, ja odstawiałam swojego jak miał 3 lata i 2 miesiące więc wytłumaczyłam mu żee cycusie są chore i więcej nie dostanie zrozumiał i obeszło się bez awantur
Aśka
2005-06-07
13:40:45
Email
ja mam plan odstwiać stopniowo. Zgadzam się z tym co pisze Julia.
ela
2005-06-07
16:58:13
Email
życzę powodzenia i aby poszło bezboleśnie
Dorota
2005-07-08
07:34:46
Email
Witam!! Chce od dzisiaj odstawić syna od piersi.Ma on rok i 7 m-c. Chciałam się poradzić jak to zrobić, żeby mały nie ucierpiał.Za cycem jest bardzo,i nawet w nocy budzi się i woła "mama cycy". Prosze o pomoc mamy które to przechodzły.Myśle że przez weekend mi się to uda, chociaż nie wiem jak będzie zasypiał, bo dotąd robił to przy piersi.Pozdrawiam.
anaisia
2005-07-08
13:20:14
Email
ja odstawiłam małego 2 mies temu, miał rok i 10 mies. Zawsze zasypiał przy cycku więc tez bałam się, ze tu bedzie najgorzej, ale szybko nauczył się zasypiać przy bajkach. Tylko teraz czasami pół godziny muszę opowiadać i to w kółko tą samą bajkę, bo ma ulubioną:) Przez parę pierwszych nocy spała z nim moja mama, jej nie atakował. jak sobie przypominał cycka to tłumaczyłam, ze mleczka już nie ma, że jest już dużym chłopcem i jakoś sie udało. Ale potrafi jeszcze w nocy sobie przypomnieć i wydzierać się "mama, cyca!!!" ale na szczęście zadawala się herbatką lub wodą.
Aśka
2005-08-29
12:02:00
Email
a u mnie o odstawianiu od piersi zadycydowała sama Ola. Od kilku tygodni nie karmimy się w dzień, ponieważ mała sama odmówiła a teraz Ola ma 11 m-cy i mam wrazenie, ze odstawia nocne karmienie. od kilku dni woli herbatkę niż cycusia. Wydaje mi się że to dobrze, poniewaz miałam plan karmić do roku i cieszę się ze nie będzie kłopotów z przymusowym odstawianiem,
Julia
2005-08-30
13:06:10
Email
U nas też ostatecznie to Bartek sam się odstawił. Chociaż ja sama też ograniczałam karmienia. Przez jakiś mies karmiłam go tylko rano, po obudzeniu. Aż pewnego pięknego dnia, jak miał trochę ponad 9 mies, zaczął ryczeć na widok cycka i więcej go nie chciał ;o)
Natalka
2006-05-16
21:55:13
Email
Miałam problem z odzwyczajeniem od cyca,a teraz mam inny-co robić z piersiami.Wytłumaczę,dlaczego.Maks od dwóch dni nie bierze cyca,bo ma anginę i gorączkował.Bardzo się cieszę,że nie chce piersi,bo nie wiedziałm, jak go odzwyczaić,ale mam cycki pełne mleka,po trochę scedzałam,ale dziś w południe przestałam,jakoś się przyzwyczaiłam do bólu,myślę,że może szybciej zniknie.Ale napiszcie,czy dobrze robię...Proszę o odpowiedzi!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum