szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - krzywe nóżki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mab
2005-05-22
Email
Ostatnio zauważyłam, że mój synek ma straaasznie krzywe nóżki. Jakoś wcześniej to umykało mojej uwadze, bo było zimno i rzadko dreptał bez spodni.
Mały zaczął stawać jak miał 8 miesięcy i rzeczywiście często długo wystawał np. przy łóżku, a zaczął chodzić jak miał 11. Oczywiście nie zmuszaliśmy go do tego, nawet nie stymulowaliśmy. Czytałam gdzieś, że jeśli dziecko robi to samo, z własnej woli, to znaczy, że organizm jest do tego przystosowany (np. ma odpowiednio silne mięśnie itp.) i nie powinno to wpłynąć na wykrzywienie nóżek ani na kręgosłup.
Stad moje pytanie: czy mam się tym niepokoić, iść z nim do ortopedy, czy przyjąć, że taka jego uroda (no cóż, najwyżej będzie miał nogi jak Boniek). Teraz ma 15 miesięcy. Czy to mogą być np. objawy krzywicy?
sylwia
2005-05-22
20:04:05
Email
hej mab, mam ten sam problem!! Czy tówj mały chodzi jeszcze w pampersach? Mój synek tez ma takie łuki i w kwietniu będąc u pediatry zagadnęłam lekarkę, która stwierdziła, że to może byc jeszcze od pampersów, że nózki trzyma szekoko, bo mu pielucha przeszkadza. Wystraszyłaś mnie , bo przestraszyłam sie czy to nie krzywica. Dajesz synkowi witaminę D, czy vibovit?. Ja juz sama nie wiem, mój synek w swoim rozwoju przechodził juz chyba wszystko: bioderka, napięcie mięsniowe, jeszcze biegaliśmy do innych lekarzy. jakby to miała byc krzywica, to chyba się załamię. Czy pediatra może stwierdzić od czego dziecko ma krzywe nózki? Anaisia, czy wy z Tymusiem mieliście podobny problem?
Agata
2005-05-22
22:19:22
Email
DZIEWCZYNY...JA NIEDAWNO CZYATŁAM W JEDNEJ Z GAZET O DZIECIACH, ŻE CHYBA DO 2 CZY 3 ROKU ŻYCIA - DZIECKO MOŻE MIEĆ KRZYWE NÓŻKI...I NIE JEST TO POWÓD DO NIEPOKOJU. POSTARAM SIĘ JUTRO POSZUKAĆ TEN ARTYKUŁ I WTEDY NAPISZĘ WAM O TYM WIĘCEJ.
sylwia
2005-05-22
22:44:44
Email
Dzięki Agata, jakbys mogła poszukać, byłabym wdzięczna.
mab
2005-05-22
22:50:26
Email
Daje mu Cebion Multi. Tak, mlody nosi pieluszke, ale to wygiecie zaczyna sie tuz nad kostkami. Jak zlaczy stopki razem, to widac takie wielkie 'O' miedzy nogami :(
grazia78
2008-10-11
12:55:42
Email
witam mam dwulatka zauwazylam ze synek lewa nóżke daje do srodka i chodzi jak kaczka , zastanawiam sie czy moze szyna mu pomoże bierze witamine d3 bylam ju zu kilku ortopedów i niby wszystko dobrze winiki dobre krzywicy niema a krzywo chodzi . Moze wy macie jakies dobre rady.
ciekawa
2008-10-11
13:29:07
Email
Daruj sobie ortopedów znajdz dobrego rehabilitanta dziecięcego-pokarze ci ćwiczenia oni patrzą na problem bardziej praktycznie
bea1978
2008-10-11
20:22:27
Email
Są specjalne buciki ortopedyczne lub wkładki do bucików, które korygują taką wadę, dziwi mnie fakt, że żaden z ortopedów do których chodziłaś nie wspomniał nic na ten temat. Koleżanka z działu październikowych stosowała metodę, ubierania bucików na odwrót, czyli lewy na prawą nóżkę i odwrotnie - też są efekty.
justka271
2008-10-11
20:57:07
Email
Dziewczyny moge Was uspokoic. Jak bylam ze swoja coreczka u ortopedy na sprawdzenie chodzenia to napomnialam mu ze Julci ma krzywe nozki ale on powiedzial ze to moze trwac do 2-3 latek;) mysle ze niema czym sie niepokoic...lekarz tez mnie tym uspokoil
a.n.k.a77
2008-12-03
14:07:55
Email
Mam pytanie mój synek ma 10 miesięcy i powoli zaczyna sam stawać przy meblach ale staje na palcach byłam u ortopedy stwierdził przykurcz ,kazał robić masaż ale on napina stopy i nic nam nie wychodzi .Co powinnam zrobić?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum