szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - niania, czy żłobek?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
agat
2005-05-10
Email
w czerwcu wracam do pracy, no i mamy problem, Zuza nie ma na miejscu babci, która mogłaby się dzidzią zaopiekować, pozostaje żłobek albo niania. do tej pory wydawało mi się zawsze, że żłobek to jakaś kara dla dzidziusia, ale od jakiegoś czasu (rozmawiałam też z kilkoma mamami, które oddały swoje pociechy do żłobka), zaczynam się zastanawiać, czy to nie lepsze rozwiąznie, niż niania, bądź co bądż przypadkowo wybrana osoba (niania z agencji nie wchodzi w rachubę ze względu na zbyt wysoką cenę), w żłobku personel jest fachowy, pilelęgniarka na miejscu, gdyby coś się, tfu tfu, wydarzyło, sama nie wiem, pomóżcie!
Julia
2005-05-10
17:30:04
Email
Agata ja też być może stanę przed takim dylematem, we wrześniu. Od początku zdecydowanie wybierab żłobek. Wolę tam zostawić dziecko, niż samo w domu z obcą osobą, której kompletnie nikt nie obserwuje i może sobie robić co zechce. Poza tym dodatkowym plusem żłobka jest dla mnie to, że Bartek miałby kontakt z innymi dziećmi, a to na pewno pozytywnie wpłynęłoby na jego rozwój.
KasiaC
2006-03-20
10:46:53
Email
Cześć Dziewczyny, możecie się wypowiedzieć na ten temat? Ja właśnie stoję przed takim dylematem. W czerwcu wracam do pracy i muszę znaleźć opiekę dla mojej 5 miesięcznej Ani. I cały czas się waham: niania czy żłobek? Minusem żłobka jest, że trzeba Anię tam zawieźć no i częste choroby. Jedyny minus niani to to, że będzie to obca osoba w domu i nie będę wiedziała, co w tym czasie robi. Gdybym miała jakąś opiekunkę poleconą przez znajomych, to bym się nie wahała. Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami?
maxim
2006-07-12
10:35:18
Email
Dziewczyny a jak wygląda cenowo kwestia żłobka? W jakim wieku najczęściej są żłobkowe dzieci, ile jest w grupach? Słyszałam o pewnym żłobku, że tam jest jedna pani na czwórkę dzieci, czy to standart, czy jakaś rewelacja? Nie mam rozeznania a kto wie czy nie bęę zmuszona posłać dzieciaczki do żłobka...
martusieg
2006-07-12
20:55:50
Email
Mój synek od września będzie chodził do żłobka. Jestem pełna obaw, ale i tak byłam z nim przez rok w domu. Boję się chorób i tego czy mały się zaaklimatyzuje. Z drugiej strony będzie miał kontakt z innymi dziećmi. Dzieci są podzielone na trzy grupy wiekowe 0-1, 1-2, 2-3. Ile dzieci na opiekunkę przypadnie w tym roku, nie wiem, bo przyjęli więcej dzieci. U nas żłobek cieszy się dużą popularnością, mamy sobie chwalą opiekę i jedzenie(rozmawiałam z kilkoma). Poza tym jest kwestia finansowa - miesięczny koszt to ok.200zł. Za opiekunkę musiałabym zapłacić od 700zł w górę. Więc różnica jest spora. Pozdrawiam!!!
Goga66
2006-07-12
21:11:34
Email
Dziś byłam z Zuzą u lekarki. Powiedziała mi, że na razie nie ma sensu Zuzę szczepić na pneumokoki, jednak żeby to zrobić gdyby miała iść do żłobka lub przebywać w większym gronie dzieci.
21Aneta
2006-07-12
22:16:52
Email
Jeśli uda mi się z tą moją pracą to małego oddam do opiekunki. Znam tę kobietę już kupę czasu, ona od 10 lat opiekuje się cudzymi dziećmi (jej własne są już dorosłe). Ma duży dom, w którym wydzielony jest specjalny pokój z zabawkami i łóżeczkiem dla dzieci, ogromny ogród z piaskownicą, basenikiem. Ta opiekunka bierze do siebie nawet 4 dzieci naraz i one bawią się wspólnie. Najdłużej miała u siebie pod opieką jednego chłopca - 5 lat. Ona bierze od dziecka 350zł, trzeba przynosić dla dziecka coś na śniadanie, mleczko. Obiady ona robi sama i nie trzeba za nie dopłacać. A małego będę zostawiała od 6 rano do 15. Ta kobieta jest świetna, ma super podejście do dzieci, duzo ksiązek im czyta i sie z nimi bawi, a cierpliwości ma więcej niż matka teresa :) Także ja trafiłam świetnie, tanio i bezpiecznie. Mój mały będzie od maluśkiego z innymi dziećmi. Dużym plusem tej niani jest że bierze dzieci do siebie, tam ma dla nich zabawki i osobny pokój no i nie będzie mi się żadna obca osoba po domu cały dzień panoszyła. Natomiast minus to to, że czy będzie pogoda czy będzie lało albo 20 stopni mrozu to będę musiała małego o 6 rano prowadzić. Ale to sie da, ja jestem już zadowolona chociaż jeszcze go jej nie oddałam i nie dostałam jeszcze pracy ;)
Goga66
2006-07-13
10:55:07
Email
To skarb taka niania i takie miejsce :)
andzia
2006-07-13
11:23:25
Email
Wiki ma nianie odkad skonczyla 3 miesiace (ja jeszcze studiuje).Niania jest super.Place jej 5zl za godz, wszystko jedzenie robi niania.Wiki ma tam super piaskownice , maly plac zabaw i basenik.Ta kobieta zajmuje sie dziecmi juz od b dawna.Jest bardzo mila i cierpliwa.Wiki uwielbia jezdzic do niej-ona takze przyjezdza do nas.Od jakiegos miesiaca posylam Wiki do przedszkola dwa razy w tyg.Znalazlam takie dla maluszkow prywatne w Miedzylesiu.Dzieci jest 5-7 nie wiecej.Maja basen plac zabaw duzo zabawek.Pani gotuje obiady podaje im tez sniadania.Wpisowe 150zl i kazdy dzien 30zl.Lub miesiecznie 600zl.Narazie Wiki jest zadowolona ladnie bawi sie z dziecmi chociaz troszke placze jak ja tam zostawiam.Mam nadzieje ze sie przyzwy tak samo szybko jak do niani

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum