szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wyprawka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
alinka
2008-12-27
Email
W lutym przyjdzie na świat moje maleństwo , w związku z tym mam pytanie , co powinna zawierać wyprawka dla malucha , ale tak na pierwsze 2 miesiące życia dziecka .W internecie są gotowe zestawy , ale nie wiem czy jest w nich wszystko co potrzeba np ten http://alejka.pl/wyprawka-37-czesci.html .Co myslicie ? Proszę o rady.Będę wdzięczna za każdą.
ciekawa
2008-12-27
18:10:15
Email
Nastka jak dostała sostej sapki to mąż po nocy szukał separatora-bo zwykła gruszka nadawała sie do wyrzucenia. w pierwszych miesiącach nawet jak maluch nie choruje bardzo sie to przydaje. Do noska polecam też marinal( w odróżnieniu od sterinalu)-ma bardzo rozproszony delikatny strumień wody-do nawilżania noska oczywiscie. Do przemywania pepusza kupiliśmy gotowe husteczki ze spirytusem-nam przydało sie kilka opakowanie stoi do dziś:) Już lepsza była by pioktanina-na patyczek i posmarować i spokój. Na pierwsze krostki, potówki i trądzik polecam kąpiel w krochmalu(mące ziemniaczanej) lepsze jak w kalium. Kosmetyki miałam nivea i używam do dzis. A do pupci linomag-rewelacja ale to kwestia gustu. Pierwsze pieluchy polecam bella newborn z wycięciem na pępuszek. Parurki na początku krzywo poprzyrastane piłowałam papierowym pilniczkiem-obciać sie nie dały. hmm no nie wiem co ci jeszcze doradzić-możne pytaj to będzie łatwiej.
ciekawa
2008-12-29
08:46:06
Email
Ojej dopiero zajrzałm na ten link..... ta wyprawka nie ma nic w spólnego z tym co potrzebujesz-przynajmniej moim zdaniem-poszukaj listy wyprawkowej w necie i sama ja skompletuj
katarzyna_j
2008-12-30
12:17:16
Email
Ta lista pod linkiem rzeczywiście dziwaczna. :) Podsyłam swoją pomocniczą listę, już zweryfikowaną, bo dziecko dawno na świecie. :) WYPRAWKA DLA DZIECKA: 1. rożek 2. pościel - min. 2 zmiany 3. wypełnienie do pościeli 4. min. 2 prześcieradła 5. ceratka na materacyk 6. łóżeczko 7. wózek głęboki 8. fotelik samochodowy 9. 2 kocyki - cieplejszy i chłodniejszy 10. butelka (nawet przy założeniu, że się będzie karmić piersią) 11. 2 ręczniczki z rożkiem albo zwykłe (ręczniczki tylko do użytku maluszka, chłonne) 12. myjka frotte (żadnych gąbek, bo w nich się bakterie zbierają) 13. materacyk do łóżeczka 14. wanienka 15. pieluszki jednorazowe 16. pieluszki tetrowe (10-20 sztuk) 17. pieluszki flanelowe ( 5 sztuk) 18. ochraniać do łóżeczka (obligatoryjnie) 19. termometr do wody 20. termometr elektroniczny 21. frida do czyszczenia noska 22. szczoteczka z włosia do czesania główki 23. coś do kąpieli (szpitale rekomendują Oilatum) 24. jakiś krem (np. Sudocrem) - stosuje się dopiero, jak się jakieś zmiany na skórze pojawią 25. podkłady do przewijania (przydają się w gościach) 26. nawilżone chusteczki (mnie się sprawdzają Pampersy) 27. proszek dziecięcy (np. Yelp, Lovela) 28. torba do wózka 29. spirytus 70% do pępka 30. waciki z waty do pępka i mycia uszu, twarzy, narządów płciowych 31. patyczki zwykłe do uszu - do zasuszania pępka spirytusem 32. waciki jałowe 33. przewijak 34. sól fizjologiczna do przemywania oczu 35. Espumisan w kropelkach (przy bólach brzuszka nam się przydawał, po 1 miesiącu już można używać) DLA MAMY: 1. podkłady poporodowe bella 2. wkładki laktacyjne 3. majtki jednorazowe 4. stanik do karmienia 5. laktator 6. Tantum Rosa
katarzyna_j
2008-12-30
12:21:14
Email
Co do ciuszków, to skoro urodzi się w zimie, to pewnie kilka par ciepłych śpioszków, kombinezonik, ciepła czapka. Body polecam pod śpioszki, dobrze trzymają pieluszkę i jak dziecko zmarzluch, to może mieć body i śpioszki jednocześnie na sobie. Czapeczki po kąpieli ze 2 sztuki. Te malutkie śpioszki to dosłownie kika, bo to 2 tygodnie i już wyrośnie. Proponuję wyposażyć się w ciuszki na dłużej niż pierwsze 2 miesiące, bo niekoniecznie będziesz miała ochotę łazić po sklepach po dwóch miesiącach od porodu. Większość firm ma rozmiar 0-3 miesiące, H&M inaczej, bo 1-2, 2-4, 4-6 na początku. H&M i Next mają troszkę większe ciuszki niżby rozmiarówka wskazywała, na dłużej starczają. Mothercare za to ma mniejsze moim zdaniem. Nie wiem, czy pomogłam jakkolwiek. :)
basienka25
2008-12-30
12:45:47
Email
Kasia fajną listę zrobiłaś, przy okazji sobie przypomniałam, co trzeba, mimo, że też już jestem doświadczoną mamą. Raczej nic dodać nic ująć. Nie wiem czy wspomniałaś, ale dodam że na wszelki wypadek warto mieć też dla siebie jakiś krem albo maść na popękane brodawki. Może się przydać, chociaż nikomu nie życzę:)
ciekawa
2008-12-30
13:33:17
Email
Ja tylko dodam ze zmiany poscieli 2 to starcza spokojnie- a nawet jedna bo ile to tam schnie;) co do ciuszków to racja moje cudo 59cm miał nowiusie ciuszki i nawet sie nie zapieły-jak urodzi sie yjatkowo mały to babcie czy kogos tam poslesz do sklepu i ci kupi ze 4 pary czegos malutkiego.
katarzyna_j
2009-01-07
00:03:57
Email
Ja na te sutki miałam bephanten i cos jeszcze cudownego, ale nic nie pomagało. Były tylko obtarte, ale i tak syczałam przy karmieniu. Ciekawe jak będzie przy drugim. Pewnie tak samo. :) A pościeli z prawdziwego zdarzenia zaczęłam używac jak mały miał blisko do roku. Najpierw miałam małe łóżeczko, do którego kołderka była za duża, więc używałam rozłożonego rożka (specjalnie kupilam tak, który się rozkłada w kołderkę), poduszki tez się przez rok w sumie nie używa. Spał raczej pod kocykami cienkimi, bo ciągle mu było za gorąco. Teraz właśnie 2 komplety mam pościeli i więcej zupełnie nie trzeba. :)
kaprysna
2009-01-30
02:37:31
Email
Co to jest frida? :-/
zuczekm59
2009-01-30
07:43:38
Email
Taki aparacik do odciągania katarku z noska, polski zamiennik to sopelek :)
kaprysna
2009-02-15
22:55:15
Email
Czy tym aparatem sie wydmuchuje katarek? Jak to w ogole dziala
zuczekm59
2009-02-16
07:33:15
Email
Aparacik składa się z końcóweczki, którą umieszczasz w nosku,potem jest zbiorniczek w którym londuje odciągniety katarek, nastepnie jest gumwy wężyk a na końcu ustnik przez który ty zasysasz (wciągasz) powietrze i to powoduje , że katarek ląduje w zbiorniczku. Mam nadzieje, że dobrze wytłumaczyłam:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum