szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Opieka nad dzieckiem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mayasun
2008-04-28
Email
Czy jak chce skorzystać z przysługujących mni 2 dni opieki nad dzieckiem, to musze uprzedzać wcześniej o tym pracodawcę, czy mogę go o tym poinformować w dniu, w którym go chcę wykorzystać. Czy muszę uzasadnić na co wykorzystam ten dzień wolnego?
Agata
2008-04-28
11:32:39
Email
Nie muisz uzasadniać...możesz wziąść w dniu w którym pottrzebujesz, musisz tylko zaznaczyć, że to opieka z przysługujących ci 2 dni kodeksowych. Pozdrawiam
ciekawa
2008-04-28
11:43:28
Email
Tłumaczyćsie nie musisz. Co do tego kiedy mozesz wziąc to nie ma jednoznacznych interpreacji przepisu-u nas można nawet rano tego samego dnia ale sama musisz sie zorientować jaki jest zwyczaj u Was w Firmie.
pinkie
2008-04-28
17:38:26
Email
Tylko mąż musi napisać oświadczenie, ze w bieżącym roku nie będzie korzystał z tych dni dla matki z dzieckiem. To powinnaś przedstawić w swojej pracy.
mayasun
2008-04-28
19:32:08
Email
Wypisywalam na poczatku roku oswiadczenie, ze tylko ja bede korzystac z przyslugujacych 2 dni opieki nad dzieckiem. Jesli chodzi o zwyczaje - hmm chyba nikt jeszcze nie korzystal u nas z opieki nad dzieckiem :)) wiec nie mam sie kogo poradzic. Nie chce wczesniej uprzedzac, bo obawiam sie, ze mi odmowia. (urlopu na srode przed dlugim weekendem odmowili)
ciekawa
2008-04-28
20:45:28
Email
Ekspert odpowiada: Dni wolne na opiekę nad dzieckiem – zgłaszanie w danym dniu pracy Czy można planować dni na opiekę nad dzieckiem? Co zrobić gdy pracownik dzwoni i mówi, że nie przyjdzie w danym dniu do pracy, bo bierze „dzień na opiekę”? Kiedy może najpóźniej zadzwonić? Dni na opiekę nad dzieckiem można planować. Korzysta się z nich bowiem np. na szczepienie dziecka, rutynowe badania okresowe, które trzeba przecież wcześniej zaplanować. Może się jednak zdarzyć tak, że pracownik zgłasza opiekę w danym dniu. Działa to wówczas jak urlop na żądanie. To zaś oznacza, że pracodawca nie może pracownikowi odmówić dni opieki. Skoro SN wypowiedział się, że urlop na żądanie należy zgłosić przed planowaną godziną rozpoczęcia pracy, to można przyjąć, że opiekę nad dzieckiem także można zgłosić najpóźniej przed planowaną godziną rozpoczęcia pracy (oczywiście pod warunkiem, że jest to technicznie możliwe – np. przełożony dysponuje telefonem komórkowym lub pracownik może to zgłosić przełożonemu z poprzedniej zmiany). Podstawa prawna: art. 188 Kodeksu pracy oraz wyrok SN z 15 listopada 2006 r. (I PKN 128/06).
ciekawa
2008-04-28
20:48:12
Email
Nie znalazłam innego wyroku który mówił by o tej kwestii wiec pozostaje sądzić że jest to katulane.
ArletaMic
2008-05-02
16:50:49
Email
pomysł na prezent dla dzieciaka polecam zajrzeć tu [url=http://www.urwisek.com.pl/index.php/cPath/36/Figurki.html]figurki[/url] ja jestem zadowolona

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum