szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Odra


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kaprysna
2008-03-08
Email
Czy ktorej z Waszych maluchow przechodzilo odre? Czy jest mozliwe pomylenie trzydniowki z odra?Pozdrawiamy Emilia z mama
bea1978
2008-03-08
19:00:07
Email
Widzę że podobnie przeżywasz trzydniówkę jak ja jakiś czas temu :) Kochana my pojechaliśmy z tą wysypką na pogotowie, bo też myślałam że to ODRA!! lekarz nas uspokoił i powiedział że na odrę teraz już sie raczej nie choruje. Nie martw się, to na pewno wysypka po trzydniówce :)
kaprysna
2008-03-08
20:15:19
Email
Wysypka mnie nie martwi, ale to, ze moja corka wciaz goraczkuje. Wysypke ma od wczoraj (w poludnie) a temp. wciaz do 38 st, przed momentem mierzylam 38,4,( w pupie) oczy podkrazone i zalzawione. We wrzesniu byla epidemia odry i teraz tez podobno jest (szwajcaria).
ciekawa
2008-03-08
20:21:09
Email
Wysypka na odre jest inna od tej z trzydniówki-to taka niezbyt czerwona tylko taki parch-takie pofałdowanie skóry ale bez żywego czerwonego koloru-przynajmniej ja tak miałam:)
bea1978
2008-03-08
21:07:52
Email
A byłaś z ta wysypką u lekarza? Jeśli tak, to nie masz się co zamartwiać, bo on napewno by rozpoznał odrę. Jeśli nie byłaś, to wydaje mi się, że powinnaś się udac dość szybko. We wszystkich przypadkach jakie znałam, dzieci wraz z pojawieniem się wysypki, przestawały gorączkować. Faktycznie trochę niepokojąca jest ta temperatura u Twojej córci. A może mała ząbkuje i stąd ta temp.?Może się trzydniówka zbiegła z wyrzynaniem ząbków...nie wiem co o tym myśleć.
kaprysna
2008-03-08
21:34:47
Email
Bylam przed wysypka. Ponoc za wczesnie bylo na badanie krwi, bo robil jej na poczatku choroby. Stwierdzil, ze mala moze miec dwie infekcje rownoczesnie i przychodzic jak bedzie dalej goraczkowac powyzej 39 :-/. Ale ona taka jest oslabiona przy tych 38, ze naprawde sie b.martwie.
bea1978
2008-03-08
22:04:46
Email
Kaprysna idź do lekarza jutro jak gorączka będzie się utrzymywała - jeśli masz taką mozliwość oczywiscie. Podaj wcześniej leki na zbicie gorączki.Nie wiadomo co jest małej, wiec lepiej mieć to pod kontrolą. Mój lekarz po 4 dniach utrzymującej się gorączki, kieruje na badanie krwi, żeby sprawdzić co atakuje organizm.
kaprysna
2008-03-10
18:20:32
Email
No i znow biegamy po lekarzach. Wczoraj w wieczor mala miala 39,5, w szpitalu posluchali, popukali, dali czopka temp. spadla do 36,4 (1 raz od tygodnia) i stwierdzili, ze infekcja wirusowa, nic sie nie da zrobic, odczekac i moze jeszcze do 10 dni trwac, bo nie wiadomo, czy zlapala nowego wirusa w trakcie trzydniowki, czy jednoczesnie.Dzis zbadali jej krew (trzeba sie bylo udac do swojego lekarza!) niby wszystko ok. Ale jak tu byc spokojnym jak dziecko tak cierpi :-/ Z drugiej strony, jak organizm walczy z wirusem to nie ma zadnego obrazu w krwi?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum