szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak odstawic Nutramigen


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anjag
2007-11-28
Email
Witam was drogie mamy! Potrzebuje rady a raczej sprytnego sposobu zeby odzwyczaic mojego synka od Nutramigenu. Sprawa wyglada nastepujaco. Otoz u mojego Szymka ok 2 miesiaca lekarz stwierdzil alergie na bialko mleka (zreszta nie tylko mleka, jajka tez go uczulaja). Przepisal mu wowczas Nutramigen . Ciezko mu bylo sie do tego mleka przyzwyczaic bo rzeczywiscie ma ono dosc nieprzyjemny smak. No ale jakos sie udalo. Teraz Szymek ma 11 miesiecy. Po skazie jak dotychczas nie ma sladu (od czasu do czasu pojawiaja sie jakies liszaje w zgieciach lokci i pod kolankami ale podejrzewam ze nie ma to zwiazku z mlekiem) wiec lekarz polecil nam zeby powoli przestawiac syna z Nutramigenu na inne mleko np NAN HA. Wszystko pieknie, tylko ze moj maluch tak sie do tego Nutramigenu przyzwyczail ze za nic w swiecie nie tknie innego mleka. Probowalam juz wielu sztuczek- np. dodawalam NAN do kaszki lub deserku. Niestety nic to nie pomoglo, gdy tylko wyczuje roznice w smaku od razu wykreca glowke. Woli byc glodny.. Jesli mialyscie podobny problem napiszcie. Bede niezmiernie wdzieczna. Pozdrawiam
bea1978
2007-11-28
14:13:53
Email
Witaj, ja nie miałam takiego problemu jednak dobrym rozwiązaniem wydaje się mieszac te dwa mleczka. Stopniowo, najpierw do nutramigenu dodawac jedna miarke Nan, za jakiś czas, dwie itd. a stopniowo zmniejszac ilosc dawanych miarek nutramigenu. Pozdrawiam :)
Goga66
2007-11-28
14:30:07
Email
Anjag - a jesteś pewna, że po skazie ani śladu? Takie liszaje w zagięciach rączek i nóżek to często właśnie objaw nietolerancji pokarmowej i to głównie mleka krowiego.
bea1978
2007-11-28
14:53:02
Email
To fakt, zgadzam sie z Gogą. U nas jest podobnie, kiedyś skaza objawiała sie szorstkoscią całego ciałka, pełno krost,plam i liszajków. Teraz pojawiają się sporadycznie w różnych miejscach tylko liszajki maleńkie, a wychodzą właśnie wtedy kiedy mały dostanie więkrza ilosc np. serka czy jogurciku. Jakoś mi to umknęło wczśniej w Twoim wpisie ale faktycznie warto sie zastanowic czy na pewno już jest po skazie.
anjag
2007-11-28
19:30:24
Email
Dziewczyny dzieki za szybka odpowiedz. Ja tez sie zastanawialam nad tymi liszajami, ale problem w tym ze one byly nawet wtedy gdy Szymus byl wylacznie na Nutramigenie (plus nocne karmienie cycem! ale ja tez jestem na diecie eliminacyjnej). Czasem sie nasilaja czasem slabna. A nasz lekarz nic sobie z tego nie robi. Twierdzi ze to nie musi miec zwiazku z pokarmem.. no i jak tu nie zwariowac?
bea1978
2007-11-28
19:45:17
Email
Pewnie że nie musi miec zwiazku z pokarmem, jednak zawsze jak coś dziecku wychodzi to najpierw doszukuje sie winowajcy w żywieniu :) Może miec od proszku do prania, od jakiegos kosmetyku, może od jakiegos zwierzaka...przyczyn moze byc wiele. Próbuj jak sie nie boisz zmienic to mleko, jak sie nie pogorszy to znaczy że skaza minęła, a pozostała tylko alergia na COŚ :)Ja bym zaryzykowała :)
venuss
2007-11-28
20:36:49
Email
Nie spiesz sie ze zmiana mleka. Tym bardziej ze ten paskudny w smaku Nutramigen jest naprawde zdrowy. Mozna go podawac dlugo. Skonsultuj to moze z innym pediatra. Co do zmian skornych radze wybrac sie do alergologa. Moim zdaniem pokarm ma decydujacy wplyw na wszystkie choroby skory.
bea1978
2007-11-28
20:52:15
Email
Venuss nie przesadzasz troszkę? Każdy wyprysk na skórze mamy przypisywac do czegos zjedzonego? Mam znajomą której córcia miała skazę, około roku wszystko się uspokoiło i tylko sporadycznie na skórze pojawiały się plamki.Wtedy ona wprowadziła normalne mleczko, jogurciki itd.Pogorszenia nie było, plamki pojawiały się nadal sporadycznie. Dopiero około 3 roku życia zrobiono małej testy(wcześniej ponoc wychodzą niewiarygodne, a po za tym mało kto robi testy takim maluszkom jak 11 mies)i okazało się że ma uczulenie na siersc zwierzaków- psy, koty itd. Sami nie mieli zwierząt w domu, jednak jeździli do rodziców gdzie były i psiaki i koty, stąd te liszajki raz na jakiś czas. Tak więc wydaje mi się, że i w tym przypadku moze byc podobnie. Piszę MOŻE, bo wiadomo że nie musi.
polishgirl
2007-11-28
20:54:03
Email
Ja tez radziłabym nie odstawiac narazie Nutramigenu. Skoro synek sie do niego przyzwyczaił, jesli sie odzwyczai, a np okaze sie że alergia jednak nie minęła to moze byc ciezko znowu żeby zaczął je pić. Ja mojemu synkowi podaje Bebilon pepti, ma stwierdzona alergie na mleko, i nawet jesli jest na diecie eliminacyjnej, to czasem cos sie pojawi, właśnie na zgięciach , takie czerwone plamki.
venuss
2007-11-28
21:17:51
Email
bea czy ty zawsze musisz tak lapac za slowka, pisalam ze ma to czesto decydujacy wplyw. mam wiele kolezanek ktorych dzieci maja zmiany skorne zwiazane z alergia pokarmowa. nie przesadzam.
venuss
2007-11-28
21:29:02
Email
bea powiedz lepiej jak Twoje malenstwo_ czy dostaje mleczko, jakie ma ulubione potrawy
bea1978
2007-11-28
21:29:59
Email
Venuss nie chcialam Cię łapac za słówka, bo przeczytałam dobrze co napisałaś, widziałam że nie piszesz, że ZAWSZE tak musi byc, jednak piszesz że pokarm ma decydujący wpływ na WSZYSTKIE choroby skóry. Dałam przyklad swojej znajomej, gdzie Twoja "teoria" się nie sprawdza i tyle. A zapytałam czy nie przesadzasz, bo wiem, że wiele jest zmian skórnych, które powstają nie na skutek zjedzenia czegoś co uczula. Nie przypisujmy każdego wyprysku, każdego liszajka...do alergii. Myślę że jeśli anjag zdecyduje sie na zmiane mleka to będzie to jakieś ryzyko, jednak nie podejmujac się takiej próby po prostu sie nie dowie czy maluszek nadal ma skazę. Ja co jakiś czas podaje małemu więkrza ilosc np. jogurtu, czekam jakiś czas i wychodzą mu liszajki, stad wiem, że nadal ma skazę. Bez prób nnie wiedziałabym tego :)
bea1978
2007-11-28
21:32:14
Email
Moj synek obecnie je tylko mleczko sojowe, pokarmy stałe go nie interesują od kilku dni. Pewnie to przez gorączkę, bo złapał jakąs infekcję. Skaza białkowa jak pisałam wyżej nadal sie utrzymuje u niego :(
venuss
2007-11-28
22:26:25
Email
biedactwo... bea zyczymy zdrowia maluszkowi. pozdrawiam
anjag
2007-11-30
21:30:54
Email
Dziewczyny chyba przez przypadek wyjasnila sie sprawa skazy. Mialam pewne problemy z miesiaczka i moj ginekolog przepisal mi leki ktore niestety nie moga byc przyjmowane przez kobiety karmiace. Tak wiec od 3 dni synek nie pije mojego mleka, tylko sam Nutramigen (plus obiadki) i o dziwo.. liszaje zbladly i wyglada na to ze zaczynaja znikac. Zastanawia mnie tylko co takiego jadlam co mu szkodzilo? I zeby tylko to nie byla przedwczesna radosc. Poczekamy, zobaczymy co sie bedzie dzialo. Tak wiec Nutramigen na razie zostawimy. A wam dziekuje za naprowadzenie mnie na dobry trop.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum