szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Do Myniury-kulki na laktacje


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kaprysna
2007-09-01
Email
250g. Pszenicy 150g. jeczmienia 100g. owsa 150g. masla 150g ciemnego cukru (najlepiej granulowanego) garsc zmielonych orzechow nerkowcow. Zboza musza byc drobno zmielone, wrzucasz je + orzechy na patelnie lub do garnka i prazysz powoli az nabiora lekko brazowego koloru i zaczna wydzielac zapach. Dodajesz do tego cukier i roztopione maslo, mieszasz i po 15 sekundach sciagasz z ognia. Jak przestygnie dodajesz wody aby masa nabrala takiej konsystencji by dalo sie formowac kulki. W oryginalnym przepisie jest lyzka, ale ja musialam dac duzo wiecej, bo mi sie to rozsypywalo. Z masy formujesz kulki o srednicy 2,5-3 cm. Mozna je zamrazac. Z tych proporcji wyszlo mi z 40 chyba, wiec ok. 10 wlozylam do lodowki, reszte zamrozilam i jak juz te zjadlam wieczorkiem sobie wyciagalam do lodowki i na rano byly dobre. Do pobudzenia laktacji 3 dziennie, dla podtrzymania 1. Maja specyficzny smak, ale mnie to nie przeszkadzalo, najwazniejsze, ze naprawde pomogly. Przepis dostalam od kolezanki, ktora tez miala problemy z karmieniem i wyprobowala je na sobie z dobrym skutkiem. W jednej z moich ksiazek jest przepis w ktorym nerkowce sa zastapione orzechami migdalowymi i dodaja anyzek lub kokos, lub uprazony sezam wedlug upodobania. Mysle, ze to nie ma wiekszego znaczenia i na pewno nie zaszkodzi. Zycze powodzenia. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum