szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Stanie na nóżkach


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bea1978
2007-05-28
Email
Powiedzcie dziewczyny jak to jest lub było z Waszymi maluszkami. Gdzieś na forum czytałam coś na ten temat ale nie mogłam się do tego dokopac. Mój synek ma 7 miesiecy i jak go podnoszę za rączki do siedzenia on staje od razu na nóżki. Wszedzie jest napisane że dzieci w jego wieku sprężynują a on tego nie robi. Jak stanie to na sztywnych nogach i tak stoi. Ma przy tym wielką radośc ale czy tak można?
mayasun
2007-05-28
17:44:23
Email
Nie każde dziecko sprężynuje. Nie forsuj go z tym staniem, bo moga mu sie nóżki wykrzywić. Poczekaj aż sam zacznie wstawać i stać. Nawet jeśli to będzie już w 8 miesiącu. Ale musi sam.
bea1978
2007-05-28
19:07:43
Email
Ktoś tu na forum wypowiadał sie że dziecko nie moze stac na prostych nózkach, bo "coś tam" i właśnie nie wiem co z tym "coś tam":) ale jak mówisz ze nie każde dziecko spręzynuje to trochę mnie uspokoiłaś dzięki:)
agafa
2007-05-28
19:10:53
Email
bea troszkę jest o tym w dziale "dziecko" w temacie " czy dziecko może stać"...pozdr
bea1978
2007-05-28
20:09:07
Email
Dzieki właśnie tego nie mogłam znaleźc-szukałam nie w tym dziale :)
dodka591983
2007-05-28
21:45:57
Email
z tym staniem to trzeba uwazac, poniewaz jest zagrozenie uszkodzenia jeszcze dla delikatnych stawow biodrowych a zwlaszcza panewki stawu, dopoki dziecko samo nie wstanie nie nalezy mu przy tym pomagac. Jedne dzieci zaczynaja wstawac i chodzic pozniej a niektore szybciej. Moja siostra majac 9miesiecy juz biegala.
asonta
2007-08-20
23:55:09
Email
Witam dziewczyny Po tym co tutaj przeczytałam tez zaczynam miec watpliwosci Moj Antos ma 5 m-cy i wlasnie sprezynuje gdy chce go posadzic na kolanach ten od razu prostuje nozki i zaczyna podskakiwac ale czy wogole powinnam brac go pod paszki czy na razie nie przesadzac On wogole do wszystkiego sie rwie do siedzenia takze niby siedzi ale sie trzesie i musze go asekurowac Zastnawiamn sie czy aby nie powinnam odpuscic i nie pozwalac mu na takie charce bo jeszcze jest za malutki? Pozdrawiam
asonta
2007-08-20
23:56:30
Email
Witam dziewczyny Po tym co tutaj przeczytałam tez zaczynam miec watpliwosci Moj Antos ma 5 m-cy i wlasnie sprezynuje gdy chce go posadzic na kolanach ten od razu prostuje nozki i zaczyna podskakiwac ale czy wogole powinnam brac go pod paszki czy na razie nie przesadzac On wogole do wszystkiego sie rwie do siedzenia takze niby siedzi ale sie trzesie i musze go asekurowac Zastnawiamn sie czy aby nie powinnam odpuscic i nie pozwalac mu na takie charce bo jeszcze jest za malutki? Pozdrawiam
venuss
2007-08-21
09:00:50
Email
asonta dziecko ksiązkowo zaczyna siedziec mając 6 i 1/2 miesiąca, ale też nie zawsze siedzi samo pewnie i bez asekuracji. Nie nalezy sadzac za wcześnie ze względu na biderka i kręgosłup. mozesz natomiast opierać o siebie maluszka zeby siedział pod kątem oparty o ciebie całym kręgosłupem, no i dzieci w tym wieku bardzo lubia noszenie "przodem do świata" czyli jedną ręką trzymasz go pod pupę, a drugą obejmujesz z przodu pod paszkami. Wszystko z umiarem. Stawiac nie nalezy, zdecydowanie za wczesnie:) pozdrawiam
bea1978
2007-08-21
09:26:13
Email
Ja dodam tylko że według mnie 5 miesiąc to za szybko ze wzgledu na to co pisała wyzej Venuss oraz dlatego że mogą wykrzywic się zeberka u dziecka. Mało kto o tym pisze jednak tak jest, od wczesnego sadzania dziecka dolna cześc żeber wygina się do przodu w taką jakby łódeczkę. Asonta poczekaj spokojnie jeszcze miesiac i wtedy będzie bezpieczniej, jeszcze się maluszek nasiedzi :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum