szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Wysypka na twarzy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
jula2
2007-03-15
Email
Cześć.Jestem mamą miesięcznej Ani.Od ok 2 tyg.mała ma na twarzy wysypkę.Jej intensywność się zmienia(po spacerze buzia jest w miarę ładna).Mała ulewa i nie wiem czy to nie jesy przyczyną podrażnienia.Czy miałyście może podobny przypadek.Jak pielęgnować podrażnioną buzię i czym ją smarować.Pozdrawiam.
marchewka79
2007-03-15
11:16:28
Email
Jeśli również skóra jest szorstka to może to byc skaza białkowa.Jeśli karmisz piersią to wyeliminuj na początek mleko i przetwory mleczne jesli po kilku dniach zmiany znikna to spróbuj znowu zjeść coś mlecznego i jeśli znowu wysypka sie pokaże po tym tzn że mała jest uczulona.Po zatym mapewno twójA do pielęgnacji skóry polecam krem Oilatum kosztuje 19 zł w aptece.Pozatym napewno wizyta u lekarza wyjasni wszelkoie watpliwości
femag
2007-03-15
12:14:06
Email
Może to być trądzik niemowlęcy,większość maluszków go dostaje. Przeważnie od drugiego do szóstego mca życia występują na buzi czerwone krosteczki które znikają po 2 tygodniach, nam lekarz nie zalecał nic z tym robić i samo zniknęło, ale powinnas to skonsultować z lekarzem, bo trudno cos doradzac jak się nie widzi tej wysypki.
mayasun
2007-03-15
12:19:59
Email
Może to być nie tyle skaza białkowa, co ogólnie alergia na ..... wszystko co jesz jeśli karmisz piersią. Ale skonsultuj z lekarzem czy to trądzik niemowlęcy czy może AZS.
jula2
2007-03-16
09:13:13
Email
Dziękuję bardzo za odpowiedź.Krem Oilatum stosuję od wczoraj,kupiłam też emulsję do kąpieli Oilatum.Jeśli się nie poprawi to pójdę z nią do dermatologa.Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum