szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PACIORKOWIEC


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kamila
2007-01-18
Email
Dziewczyny, może wiecie coś na temat paciorkowca? Konkretnie chodzi mi o to jak można się tym zarazić i jak leczyć? Szwagierki córka, 6. latka (jak twierdzi jej matka) zaraziła się w przedszkolu chyba z pół roku temu właśnie paciorkowcem. Miała pobierany wymaz z gardła. Martwię się, bo moja szwagierka jest typem kobiety, która wiele rzeczy wymyśla, żeby zwrócićna siebie uwagę... obawiam się o zdrowie swoich maluchów, gdyż jej córka ma częsty kontakt z ową 6. latką.
Goga66
2007-01-18
17:14:46
Email
Kamilu, przytaczam Ci tu fragment artykułu o paciorkowcach. Myślę, że o ten typ chodzi bo są jeszcze paciorkowce atakujące jelita i zdaje się drogi rodne. Odmian jest sporo ale u dzieci najczęśąciej odpowiadają za jakiś procent angin, niestety tych groźniejszych, bo często z powikłaniami "Typowy obraz kliniczny anginy występuje dopiero u dzieci w wieku 2-3 lat, zaś najwięcej zachorowań przypada na wiek 5-10 lat. Około 20% dzieci może być bezobjawowymi nosicielami paciorkowca w górnych drogach oddechowych. Zakażenia częściej występują w klimacie umiarkowanym z kumulacją zachorowań w miesiącach zimowych i wczesną wiosną. Zakażenie szerzy się drogą kropelkową przez inhalację zakażonego aerozolu od chorej osoby, przez bezpośredni kontakt (ręce), rzadziej przez spożycie zakażonego produktu spożywczego. Zwykle zakażenia mają charakter endogenny, a czasem mogą przebiegać epidemicznie w zamkniętych zbiorowiskach dzieci lub dorosłych. Zakaźność występuje we wczesnym ostrym okresie choroby oraz w czasie 2 pierwszych tygodni od nabycia drobnoustroju. Podanie penicyliny przerywa zakaźność chorego, zatem już po 24 godz. leczenia, dziecko może powrócić np. do szkoły. Nosiciele paciorkowca gr A nie są zakaźni dla otoczenia. Szerzeniu się zakażenia sprzyja nadmierne zagęszczenie."
Goga66
2007-01-18
17:15:29
Email
Tu link do całego, obszernego artykułu :
http://www.lek.com.pl/wiedza/paciorkowce.php
Kamila
2007-01-19
11:21:06
Email
Dzięki Goga :) jak zwykle można na Ciebie liczyć :) wczoraj wieczorkiem też zanalazłam tę stronkę, wyczerpująco wszystko opisane. Nadal się martwię (mimo, że kuzynka moich dzieci zaleczyła tę bakterię).. nigdy nie wiadomo kiedy to COŚ znów się obudzi?? A o zarażenie nie trudno :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum