szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - skaza białkowa???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dodinga6
2007-01-17
Email
dziewczyny pomóżcie... mój syn skończył 6 m-c i od jakiegoś czasu ma suche plamy na nóżkach, główce i na policzkach.Jesteśmy po wizycie u alergologa jutro idziemy na drugą.Zastanawiam się czy to nie skaza białkowa??Karmię go piersią.Może któraś z Was miała taką sytuację???Na razie błądzę i zaczynam sie gubić.Bardzo żal mi mojego maluszka, bo widzę że cierpi i strasznie go to swędzi.
kabria
2007-01-18
12:29:42
Email
Witaj dodinga ...moja córka miała liszaj na ramionku, lekarka od razu powiedziała ze to skaza białkowa.Jak zaczynałam odzwyczajac małą od piersi i wprowadzałam mleko, ok 9 miesiaca, kazała dawac mleko sojowe, ja się z tym nie zgodziłam,(intuicja podpowiadała, że to nie skaza białkowa, ...poszłam do innej lekarki ona stwierdziła, ze nie jest to skaza, ponieważ musiało być tych liszajków wiecej w różnych miejscach, stwierdziła, że to moze być na tle grzybiczym, ...kazała pic mleko norumalne, długo córka miała ten liszaj, piła mleko bebilon, schodził jedynie po jakis masciach, kremach itd...dopiero teraz kiedy ma 14 miesiecy znalazłam przyczyne powstawania liszajku: mąka ziemniaczana, sypałam ja od urodzenia pod paszki, bo tak kazała pielegniarka srodowiskowa, od czasu gdy ją odstawiłam liszaj sam zniknął.....co do Twojego synka, może być to skaza białkowa, ponieważ występuje to w różnych miejscach i swedzi, ale zazwyczaj alergia ta do 2 lat zanika.....pozdrawiam cepło
kabria
2007-01-18
12:33:51
Email
jeszcze dodam, że zapewne po jakimś czasie dojdziecie do tego jaka jest przyczyna, sądze, też że moze z tego synek wyrosnąć, jakby zwalczyc alergie, ale nie zawsze organizmowi sie to udaje , wiec trzeba zapobiegawczo unikac alergentów, ....wszystko bedzie oki, zycze duzo cierpliwości przede wszystkim do lekarzy,... pozdr
pinkie
2007-01-18
12:36:46
Email
Ale czy to możliwe, ze to wyszło dopiero w 7tym miesiacu? Przeciez dodinga karmi od początku piersią. U nas to samo - juz wiele rzeczy mu odstawiłam co moze uczulac, a skaza nadal jest. I jeszcze karmię piersią. Może to wcale nie jest alergia pokarmowa...
kabria
2007-01-18
13:15:49
Email
moze wyjsc tak późno, a tak jak mówie, na mój rozum i intuicje, i moje doświadczenia(panikowanie, przejmowanie sie, nie spanie po nocach i wiele tu wymieniac) po jakims czasie wszystko sie ułoży, dziecko sie przyzwyczai do czegoś co nie toleruje, albo jest bardzo wrażliwe na coś,,,,to moze byc stycznosc z czym kolwiek, np. z kremem mamy jak sie przytula do twarzy mamusi, nie wiem skąd jestescie, ale polecam wizyte u Pani Drzewieckiej z Ligoty ona uspokoiła i własnie ona powiedziała, że to nie skaza białkowa, ze jest to nadwrażliwośc na coś.... i tak sie własnie okazało, kazała sie nie martwić, bo jak powiedziła skaza białkowa jest powazna chorobą i nie mówiłaby mi takich rzeczy gdyby nie była pewna, ze nie jest to skaza,,,a lekarze czesto, powiem, dość czesto wszystko zrzucaja na skaze białkową!!...namiar na dzrewiecką znajdziecie na stronie....www.dzrzewiecka.katowice.pl....pozdrawiam ciepło
kabria
2007-01-18
13:17:22
Email
www.drzewiecka.katowice.pl....zrobiłam wcześniej literówke...sorki
kabria
2007-01-18
13:18:49
Email
a jeszce.. byłam i niej tylko raz:_) ale sie opłacało pomimo ze drogo(80zł wizyta)...nie sądze tez ze jest superowa, bo wiele mi u niej nie pasowało, ale wiele pokolen wychowała i ma duuuze doświadczenie, jeszce raz polecam
kyja
2007-01-20
20:04:53
Email
Dodinga6, a jesteś teraz na etapie rozszerzania diety dziecku? czy maleństwo jest tylko karmione Twoim mleczkiem? moze coś z nowinek wprowadzonych do diety maleństwa uczula?
dodinga6
2007-01-20
23:00:06
Email
na dzień dzisiejszy mały jest tylko na moim mleczku.Jakiś czas temu tj.na poczatku grudnia zaczęłam mu podawać jabłko, ziemniak z dynią i ziemniak ze szpinakiem, i było Ok ale potem wyszło to diabelstwo i odstawiłam.Czekałam aby skórka sie wyleczyła i wtedy chciałam zacząć podawać na nowo z obserwowaniem co szkodzi.Niestety do dzisiaj skórka nie wygląda zdrowo.Alergolog zdecydowała odstawiamy wszystko i podajemy tylko cyca.Jak będzie lepiej to wprowadzamy na nowo i obserwujemy.Tak więc czekamy.Ja sie jednak martwię gdyz mały miał odstawione żelazo jako że miał jeść dodatkowe posiłki.A tu lipa ani żelaza ani nowości w diecie.
kyja
2007-01-21
11:54:06
Email
Dodinga,karmiłam tylko piersią synka do ukończenia 7 m-ca życia-czekałam,aż skóra będzie wyglądała normalnie.Przez m-c:od 5 do 6 m-ca życia z zalecenia lekarza dostawał żelazo, potem już nie.Może podpytaj lekarza, czy powinnaś nadal podawać żelazo. U nas okazał się, ze oprócz nabiału ( który dawno odstawiłam) dziecko było uczulone na jabłko i marchewkę( również ma nadal silną alergie na ryby:-()-jadłam duże ilości jabłek i marchewki, niestety, przenikało to do mojego mleka i maluch miał AZS.Gdy przestałam jeść marchewkę i jabłka, skóra małego się poprawiła, dietę rozszerzałam od dyni i brzoskwiń ( polecam produkty Hippa-dobre dla alergików i do tego smaczne).Wszystko będzie dobrze-pozdrawiam:-)!!!
kabria
2007-01-21
18:50:22
Email
Witajcie,,,a moze to alergia na skrobie?....pisałas ze podawałas ziemniaka, a to skrobia, o tym wczesniej pisałam, o mące ziemniaczanej i liszajku na ramionku mojej córki....pozdrawiam ciepło

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum