szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - w czym przechowywac mleko?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
anna27
2006-12-31
Email
Hej dziewczyny mam do was pytanie, ponieważ jestem początkujaca matką karmiacą wiec chciałabym sie dowiedzieć jak przechowywać i w czym odciągniete mleko. Słyszałam że podobno można trzymać w lodówce w szklanych słoiczkach po obiadkach czy deserkach dla dzieci. I jeszcze jedno pytanko czy pokarm odciagniety z dwóch razów można wlac do jednego pojemnika?
anna27
2006-12-31
13:19:19
Email
i cz po wyjeciu pokarmu z lodówki powinnam go podgrzac( do jakiej temp.) ,czy tylko wstawic do cieplej wody. Jaka temp. powinno miec mleko podawane 2 tyg. maluszkowi.
Atka
2006-12-31
13:48:06
Email
Aniu pokarm przechowuje sie najlepiej w w produkowanych do tego pojemniczkach (w aptece mozna kupic, albo tez czesto sa dołączane w zestawach z laktatorem).Po wyjeciu z zamrazarki czy lodowki mozesz jak wolisz albo podgrzac albo wlożyc do podgrzewacza (zależy czy ci sie spieszy i potrzebujesz na juz, czy mozesz odczekac az bedzie mialo temperature gotowa do wypicia przez dziecko). Ze zlewaniem mleka sciąganego w odstepach czasu to przyznam ze nie wiem - nigdy nie zlewalam tego razem bo nie musialam.Moze ktos inny cos napisze o zlewaniu w jedną porcję mleka sciagniętego w różnym czasie. Sama chętnie poczytam.
Atka
2006-12-31
13:53:01
Email
A co do temperatury mleka to pediatra zawse mowila mi ze powinno miec 37 stopni. Znam nawet kolezanke ktora to mierzy termometrem ale dla mnie to strata czasu ja POPROSTU PROBOWALAM sama - wkraplalam do ust sobie kilka kropli albo na przegub dloni i jak nie parzylo ani nie bylo za zimne to dawalam malemu.Nigdy go nie poparzylam jeszcze.
ciszka
2006-12-31
19:40:35
Email
Lepiej mleko odciągnięte w pewnych odstępach czasu przechowywać oddzielnie, przelać do pojemniczka lub specjalnego woreczka i od razu zamrozić (ja zapisuję jeszcze datę i porę dnia, kiedy ściągałam mleko, i kiedy dokarmiam z buteleczki np. wieczorem, to biorę wieczorne mleko).
Goga66
2006-12-31
22:57:35
Email
Teoretycznie nie powinno się łączyć mleka z kolejnego ściągania ale ja 2 kolejne czasami łączyłam, z tym, że łączone partie miały zawsze tę samą temperaturę!!! Zamrażałam i przechowywałam w wygotowanych buteleczkach po soczkach dla dzieci. Te torebki i pojemniki jednorazowe dołączane do laktatorów są koszmarnie drogie, chyba, że ktoś ma wielokrotnego użytku.
Goga66
2006-12-31
23:02:52
Email
też zapisywałąm czas i datę ściągania, bo i w zamrażalniku można przechowywać tylko do 7 chyba dni a zamrażarkę z prawdziwego zdarzenia rzadko kto ma. Ja mleko podgrzewałam wstawiając do kubka z bardzo ciepłą wodą. Można też podgrzać w jakims naczyniu ale łatwo wtedy niechcący zagotować. Acha!!!- rozmrażać należy w lodówce!!! więc zawsze przekładałam buteleczki z zamrażalnika do lodówki wieczorem jeżeli rano zamierzałam dać je dziecku.
ANDZIA76
2007-01-01
13:19:49
Email
PORCJE MLEKA ODCIĄGNIĘTE W RÓŻNYM CZASIE MOŻNA POMIESZAĆ ALE DOPIERO JAK BĘDĄ MIAŁY JEDNAKOWĄ TEMPERATURĘ. A JAK MASZ ŚCIĄGNIĘTE MLEKO Z RÓŻNYCH PÓR TO NAJPIERW POWINNAŚ WZIĄĆ TO CO STOI NAJDŁUŻEJ ŻEBY CI SIĘ NIE POPSUŁO. LEKARZE MÓWIĄ ŻE W LODÓWCE MOŻNA PRZECHOWYWAĆ MLEKO 48 GODZ. ALE JA ZAWSZE NA WSZELKI WYPADEK TRZYMAŁAM TYLKO 24 GODZ. POJEMNICZKI DO POKARMU SA OK ALE STRASZNIE DROGIE JA TRZYMAŁAM PO PROSTU W BUTELKACH. POZDRAWIAM I POWODZENIA NA MLECZNEJ DRODZE. NO I WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU :-))))
pinkie
2007-01-01
14:32:03
Email
A ja trzymam w pojemniczkach na mocz. Jałowe kupuje sie w aptece za 80 gr i mozna je gotowac. Sa jednak rózne - szczelne i nieszczelne, najlepiej wypróbowac. Ja mam takie zakrecane, nie zamykane jak puszki.
wiolett
2007-01-09
10:59:14
Email
www.mybaby.pl/main.php Tutaj możesz zamówić sobie woerczki Aventa do mleka (24zł - 30szt.) Pozdrawiam Wioletta

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum