szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - wada wzroku a poród


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
motylek
2006-12-11
Email
dziewczyny mam pytanko - czy któraś z was ze względu na dużą wadę wzroku nie mogła urodzić normalnie i miała z tego powodu cesarkę? w sumie to zapytam jeszcze lekarza ale to dopiero w styczniu a ciekawa jestem, pozdrawiam
Goga66
2006-12-11
18:33:04
Email
Mam b. poważną krótkowzroczność. Rodziłam jednak naturalnie. Tylko przy skłonnościach do odklejania się siatkówki okulista zabrania tak rodzić. Jeżeli masz powyżej -5 dioptrii, to dobrze jest przebadać stan oczu. Przy parciu należy zamykać oczy i poinformować o wadzie położną. Doświadczona położna inaczej przeprowadzi ostatni etap porodu. Ja parłam w kucki. Tylko ostatnie dwa parcia na leżąco. i robiłam to krótszymi partiami ale za to więcej było tych parć.
motylek
2006-12-11
18:41:37
Email
no niestety jedno oko -7, drugie -6, obecnie nosze soczewki ale musze je odstawić bo oczy w ciąży je źle tolerują, a na jednym oku zrobiła mi się żyła okropna i nie wiem, czy ona kiedykolwiek zejdzie... poza tym podobno przy tak dużym wysiłku jakim jest poród można mieć całe przekrwione oczy... oj a zeby tak mi zostalo to tego bym chyba nie chciała
lidiamital
2006-12-11
20:55:37
Email
Motylku to prawdopodobnie bedzie wskazanie do cesarki moja siostra miała podobną wadę i obie cesarki. To zależy musisz wcześniej wspomnieć lekarzowi prowadzącemu i koniecznie położnej, może warto tez zapytać i porozmawiac z okulistą.
Goga66
2006-12-11
21:45:17
Email
Ja mam większą wadę wzroku :) Przekrwione oczy może mieć każda kobieta jeżeli przy parciu ma je otwarte. W Warszawie pytałam się kilku lekarzy i okulistów i uznali, że nie ma przeciwskazań do porodu naturalnego. Ale oczywiście krótkowzroczność zawsze trzeba skonsultować z lekarzem. Jeżeli koniecznie chcesz mieć cesarkę, to przy takiej wadzie lekarz okulista pewnie da Ci zaświadczenie o wskazaniu do porodu przez CC. Ja chciałam rodzić naturalnie i nie ubiegałam się o to.
Goga66
2006-12-11
21:47:36
Email
Ja też noszę soczewki ale na szczęście w ciąży je dobrze tolerowałam. U Ciebie to niestety wpływ hormonów, tabletki antykoncepcyjne też przyczyniają się do nietolerancji soczewek u niektórych kobiet
NIECHA
2006-12-12
14:39:10
Email
Goga ja miałabym wątpliwości odnośnie zamykania oczu. Podczas mojego porodu położna cały czas krzyczała,żebym otwierała oczy. Ja niestety mocno je zaciskałam. Nie mogłam tego kontrolować. I niestety efekt był taki, że jedno oko miałam całe przekrwione a drugie w połowie. Wyglądało to koszmarnie, ale po miesiącu zniknęło bez śladu :-)
Goga66
2006-12-12
17:32:53
Email
No właśnie - ja nic nie miałam przekrwionego. Mojej szwagierce, która madobry wzrok położna i lekarz bezwzględnie kazali trzymać oczy zamknięte. Właśnie żeby nie było ewentualnych problemów z siatkówką czy wzrokiem. Może najlepiej spytać się przy okazji okulisty. Ja się o to nie pytałam lekarza

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum