szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - cebion i vigantol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
basienka25
2006-12-03
Email
Dziewczyny, czy jak podaje cebion, to trzeba dawac i vigantol.Przeczytalam ze w skladzie cebionu jest wit D3
katka
2006-12-03
19:18:49
Email
To zalezy jaką dawkę ma zalecone dziecko-najlepiej ustalic to z pediatrą. Ja daje i wit d i cebion
basienka25
2006-12-03
20:25:08
Email
No wlasnie, w tym problem, ze lekarka nie podala mi dawkowania.Przeczytalam w ulotce, ze daje sie 3-5 kropelek. A w skladzie cebionu jest wit D3 , ale o wiele mniej niz w vigantolu.Podaje 3 kropelki cebionu i 2 vigantolu.
bela
2006-12-03
20:28:00
Email
a mi Dr mowila by dawac 1 D i 2 cebionu
femag
2006-12-03
20:35:18
Email
Dawkowanie tych witamin zalezy od wieku dziecka i od tego co dziecko jada. Moja córa od 3 tyg. do 5 mcy tez dostawała 2 kropla vigantolu i 3krople cebionu. Potem jak słońca było więcej i zaczęła jeść kaszki mleczno-owocowe(tez zawierają wit.) to zaczełam vigantol dawać 1 krople co drugi dzień, a cebion po 5 kropli codziennie i tak do dziś, mała ma 12,5mca. Pozdrawiam
Kasia:)
2006-12-03
21:08:43
Email
HEJKA,MY DAJEMY wit.D -2 krople dziennie a cebion jak tylko cos malutka lapie(mala ma juz prawie 6 mies)Jak byla podziebiona miala brac 3x10 kropelek cebionu.Dziewczyny czy lekarz kazal wam codziennie dawac cebion???Tak profilaktycznie czy z jakiejs przyczyny???Ciekawa jestem....Co do wit D to podobno ma ona tez ulatwiac zalatwianie sie dziecka,ale nie widze,zeby cos dawala :( Lekarz stwierdzila ze wiecej kropelek nie bedziemy dawac,bo podono byly robione jakies badania , ze w wiekszych ilosciach cos zle wplywala na serduszko...slyszalyscie cos takiego???Pozdrowionka :)
Basia.26
2006-12-03
22:53:10
Email
hej, nam pediatryca poradziła dawac 1 krople D3 i dokończyc buteleczke z witaminami Multitabs i juz ich nie podawac, bo nie ma takiej potrzeby, bo już jest duży Miłek i inne witaminy dostaje w posiłkach (warzywa, owoce). ewentualnie wrócic do multitabsu jeśli jakas infekcja się nawinie.
Basia.26
2006-12-03
22:55:44
Email
Kasiu co do załatwiania się to raczej na ten temat nie mam zdania, chyba D na to nie wpływa... nie wiem... a co do zbyt dużej ilości witamin to masz rację, jest to tzw efekt przewitaminizowania organizmu. nie wiem dokładnie czy odbija się właśnie na serduszku, ale na pewno dobrze na organizm nie wpływa. kurcze wyleciało mi z głowy, ale wiem, że niedobrze jest przesadzic z wit D...
pinkie
2006-12-04
08:34:23
Email
Przepraszam, ale czy Wy mówicie o Cebionie multi, czy o wit. C. Ja wczoraj obejrzałam swoją buteleczke (Cebion- wit C)i tam jest tylko kwas askorbowy. Ulotki już nie mam, to nie wiem, czy wit D tez tam jest?
Kasia:)
2006-12-04
09:32:01
Email
Cebion to wit c, a vigantol to wit d,tez nie mam ulotki,ale chyba witaminy D w cebionie nie ma,co???
femag
2006-12-04
11:58:24
Email
Cebionmulti zawiera: wit.A,D3,E,C,B1,B2,B6, nikotynamid,dekspantenol. Skład jest napisany na buteleczce tych kropli. Wit.D3 nie wolno przedawkować bo można zaszkodzić dziecku, a także jej brak w pokarmie dziecka powoduje krzywice. Lekarz prowadzący dziecko powinien podać dawkowanie tej witaminy.
dota
2006-12-05
11:16:08
Email
Hejka! Nam pediatra kazała dawać vigantolu 1 kropelkę, a cebionu 5 kropelek, codziennie od 3 tyg zycia dajemy. No i cebion to tylko wit c, a jest jeszcze cebion multi i o tym napisała femag, a przedawkowanie wit d jest ponoc groźniejsze niz jej brak
Goga66
2006-12-05
11:35:38
Email
Dziewczyny, zawsze dawkę D dla każdego dziecka trzeba ustalić z lekarką. Zuza nigdy nie dostała nawet kropelki tej witaminy (nieotwarte opakowane wciąż stoi w apteczce) i nie ma krzywicy ani żadnych problemów związanych z niedoborem a ma 1,5 roczku. I była to decyzja 3 kolejnych lekarzy - także ortopedy (zbyt małe ciemiączko, co świadczy najczęściej o nadmiarze wapnia) Przedawkowanie D jest groźne - zresztą przedawkowanie prawie każdej witaminy (szczególnie tych rozpuszczalnych w tłuszczach) może przynieść gorsze efekty niż niedobór. "Nadmiar witaminy D może spowodować podwyższenie stężenia wapnia w moczu i krwi, odwodnienie, wzmożone pragnienie, apatię, brak łaknienia, zaparcie, wymioty, nadciśnienie tętnicze i kamicę nerkową."
basienka25
2006-12-05
18:21:28
Email
Dzieki dziewczyny.Dzis wyslalam męża do przychodni, do lekarki , do ktorej zapisalismy Ole ( jak ja bylam wtedy jej nie bylo niestety) . No i kazala podawac tak, 1 kropla vigantolu i 3 krople cebionu multi. A tak wogole Ola dostaje cebion, bo jest przeziebiona, ma katar:(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum