szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Za mało pokarmu?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lidiamital
2006-11-03
Email
Dziewczyny karmię Damianka piersią mały niedługo skończy 6 msc., od jakiegoś czasu prestał sypiać w nocy tzn: spał około 3,4 godziny w dzień masymalnie 1,5h. Wprowadziłam mu zupki i owoce.Wczoraj po kolejniej nie przespanej nocy za namową dałam mu na noc butelkę z mlekiem, i spał dużo lepiej. Chcę go karmić conajmniej do roczku. Czy to mozliwe, że mammniej pokarmu. Poradźcie mi coś!!!


polishgirl
2006-11-03
19:49:36
Email
Lidia, mało pokarmu nie sądze żebys miała. Mój mały tez jest cały czas na piersi, ma 8 miesięcy skończone a w nocy je jeszcze ze 3-4 czasem 5 razy, nawet straciłam rachubę bo spi ze mną. Próbuję dac mu na wieczór po kąpieli kaszkę żeby chociaz pospał do 12 w nocy, ale gdzie tam od około 19 -20 jak zasnie budzi się za jakieś 2 -3 godziny. Jest to bardzo dla mnie męczące już, ale chyba do roczku jeszcze pokarmię piersią. Kiedys przeczytałam w gazecie że jeśli zastanawiasz się czy karmic nocą, to niech będzie dla Ciebie pocieszeniem i zachętą fakt, że w nocy mleko jest treściwsze, zawiera więcej jakiejś witaminy czy substancji (nie pamietam dokładnie) , która odpowiada za inteligencję dziecka, wiec warto karmic w nocy ;-)))). Mleko sztuczne jest o wiele bardziej sycące niz pierś więc dziecko napewno będzie sypiało dłużej. Pozdrawiam i życze powodzenia
lidiamital
2006-11-03
19:53:46
Email
Cześć Polish. Ja go nie chcę dokarmiać, ale łatwo luec naporom środowiska. Widzę, że i Ty za długo nie sypiasz!
lidiamital
2006-11-03
19:54:50
Email
Cześć Polish. Ja go nie chcę dokarmiać, ale łatwo luec naporom środowiska. Widzę, że i Ty za długo nie sypiasz!
weridiana
2006-11-03
20:46:19
Email
a więc jest pocieszające to co piszecie bo ja co prawda dokarmiam małego dwa razy dziennie raz koło 12 jak jest z nianią a drugi raz na wieczór i jak zje koło 18 30 -19 to śpi do 12-1 a potem już tylko "cycolek" i tak co trzy godzinki czasami prześpi cztery ale bardzo rzadko
polishgirl
2006-11-03
20:52:42
Email
Oj Lidia nie sypiam, nie sypiam. W sumie to już się przyzwyczaiłam, ale byloby fajnie przespać całe 8 godzin nie budząc się. A w nocy to mój mały ostatnio polubił spanie z cycolkiem w buzi, jak wyciagnę to płacze, wiec wkładam dla spokoju żeby się nie rozbudził i żebysmy pospali, ale rano to aż mnie sutki bolą. Musze to zmienić, bo to akurat niezdrowe spanie z cycem w buzi. Chyba dzisiaj w nocy na to nie pozwole, najwyżej nie pospie długo, jutro sobota , nie idę do pracy to moze warto spróbować.
Monika__B
2006-11-03
21:54:30
Email
Witam, Ja mam synka 5 miesiecznego i też karmie piersia. Mój malec też budzi sie ok 5 razy w nocy na jedzenie. W dzień mam o wiele gożej bo mało mi je. Przystawiam i przystawiam do piersi a on czasami podoi a czasami to się tak rozpłacze ze go później uspokoić sie nie da. Nie wiem czym moze być to spowodowane ze mały marnie je. Boje się o niego. W nocy to jest na poł przytomny to śsie i ssie i widze że sie najadł. W dzień nawet z ego powodu że marnie je wprowadziłam mu zupki ale je to super wcina a piersi jak nie chcial ładnie jeść (wcześniej ślicznie ssał) tak nie chce. Nie wiem co robić...
lidiamital
2006-11-04
08:46:23
Email
Monika po pierwsze moze najada się w nocy, w dzień dostaje zupkę lub cos do picia i nie jest aż tak głodny. A może używasz smoczka czytałam, że zaburza odruch ssania. Ale Twój maluszek jest juz spory. Sprwadź jeszcze czy w pozycji leżącej nie lepiej mu jeść. W nocy jak go karmisz chyba leżysz? Spróbuj w ten sam sposób w dzień. Lub kar gon w dzień jak przysypia lub łapie drzemkę. Kolejna sprawa technika przystawiania do piersi. Brzuszek do brzuszka. Ja miałam podobne problemy ale u mnie była winna asymetria. Powodzenia.
lidiamital
2006-11-04
08:46:37
Email
Monika po pierwsze moze najada się w nocy, w dzień dostaje zupkę lub cos do picia i nie jest aż tak głodny. A może używasz smoczka czytałam, że zaburza odruch ssania. Ale Twój maluszek jest juz spory. Sprwadź jeszcze czy w pozycji leżącej nie lepiej mu jeść. W nocy jak go karmisz chyba leżysz? Spróbuj w ten sam sposób w dzień. Lub kar gon w dzień jak przysypia lub łapie drzemkę. Kolejna sprawa technika przystawiania do piersi. Brzuszek do brzuszka. Ja miałam podobne problemy ale u mnie była winna asymetria. Powodzenia.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum