szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak zapytać?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aska
2006-10-28
Email
mam do Was doś chyba śmieszne pytanie. Moja Ola skarży się na swędzenie pupy i "myszki". No właśnie, ja tą część ciała nazywam u Oli "myszka" ale nie wiem jakiego słowa urzyć rozmawiając z panią w aptece lub z lekarką. Wiem, że to trochę śmieszne i moze nawet głupie ale jak wy się wyrażacie. Typwo książkowo? czekam na dorady
a przy okazji, moze macie jakiś pomysł na maść lub płyn. Ola brała ostatnio sporo antybiotyków, może to po tym odczuwa szczypanie. Brała niby leki sołonowe...O higienę dbamy, ale ostatnio przy tej chorobie a zwłaszcza po bańkach nie wolno nam było jej kąpać przez 2 dni. Wycierałyśmy pupe i myszke :-) nawilżanymi chusteczkami ale może to za mało. Jak ulżyć córci?
Goga66
2006-10-28
20:50:57
Email
kup clotrimazol w kremie. Zuzia miała stan zapalny i pomogło. Pewnie malutka ma początki grzybicy po antybiotyku
lidiamital
2006-10-28
20:55:18
Email
Możesz powiedzieć: pani mgr. itd. mam problem córeczka- dodasz ilu letnia skarży się na świąd w okolicach narzadów rodnych wytłumaczysz przyczynę i już. Maści nie polecę najlepij wpadnij sama do pediatry i zapytaj. Wiem że łagodząco ale u dorosłych przy stanach zapalnych działa Clotrimazolum maść. Ale to dzieciątko więc nie wiem. Pa!
lidiamital
2006-10-28
20:55:34
Email
Możesz powiedzieć: pani mgr. itd. mam problem córeczka- dodasz ilu letnia skarży się na świąd w okolicach narzadów rodnych wytłumaczysz przyczynę i już. Maści nie polecę najlepij wpadnij sama do pediatry i zapytaj. Wiem że łagodząco ale u dorosłych przy stanach zapalnych działa Clotrimazolum maść. Ale to dzieciątko więc nie wiem. Pa!
Goga66
2006-10-28
21:29:44
Email
Mnie właśnie tę maść pediatra zaleciła dla kilkumiesięcznej wtedy Zuzy. Spokojnie można ją stosować u dzieci.
Goga66
2006-10-28
21:32:25
Email
A narządy rodne, to właściwie wyrażenie, też go używam
Goga66
2006-10-28
21:34:11
Email
Asiu, przesadna higiena z użyciem klasycznego mydła niestety też może doprowadzić do stanów zapalnych i świądu.
aska
2006-10-28
21:38:33
Email
dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Goga66,masz racje, faktycznie zwykłe mydło może podrażniać i dlatego Ola nie używa wcale mydła tylko płynu do kąpieli dla dzieci. A pupcie myjemy jej w czystej wodzie przed wlaniem płynu.
katka
2006-10-29
15:48:11
Email
w przypadku leków takich ja np. clotrimazol nie mozna kierowac sie zasadą,że jednemu pomogło,to i mnie tak samo. Lek trzeba zastosowac stosownie do przyczyny,wiec wybierz sie do lekarza. A stosując w ciemno można często zaszkodzić. Takie same objawy nie świadcza o takiej samej przyczynie. Podobnie jest z antybiotykami,ludzie łykają co popadnie a potem jest problem.
aska
2006-10-29
18:39:37
Email
Byłam dzisiaj w aptece. Pani doradziła mi maść clotrimazolum, o której wspominała Goga66 i zaproponowała aby mimo zakończenia stosowania antybiotyku nadal podawać lactoral, który wcześniej podawałam do antybiotyku.
Jeśli to nie pomoże, wtedy kontaktować się z lekarzem. Jestem dobrej myśli.
anika
2006-10-29
19:19:48
Email
polecam przemywanie rumiankiem przy kazdej zmianie pieluchy. mojej coreczce bardzo to pomagało. no i clotrimazol tez bardzo pomaga.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum