szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - chodzik tak??czy nie??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
beatusia
2006-10-23
Email
Hej, dziewczyny chciałam się Was zapytac czy jesteście za stosowaniem chodzika dla dziecka i od kiedy zaczełyście wkładać wasze bobasy ,czy raczej stosujecie sie do zaleceń pediatrów i odradzacie chodzik?Pozdrowionka
dota
2006-10-23
21:18:24
Email
Chodzik nie!!!!!!
kabria
2006-10-23
21:25:17
Email
POPIERAM dode, z tego co wiem to raczej nie!! ale sa jeździki, gdzie dziecko popycha sobie jezdzik i własnie przymierzam sie do zakupu takiego...pozdrawiam
femag
2006-10-23
21:29:11
Email
Witam!! Moja córa nie miała chodzika, a sama zaczęła chodzić po 9 m-cu. Za to moje cztery znajome wkładały dzieci do chodzika na kilka godzin dziennie,a zaczęły stosowac chodziki po ukończeniu przez maluchy 6-7mcy. Tylko jedno z tych maluchów zarzuca lekko lewą nóżką, reszta ma sie dobrze są bardzo ruchliwe i nie mają problemów z nogami i kręgosłupem. Chodzik to podobno wygoda dla mam tak mówią moje znajome ja nie dałam sie namówić bo mam małe mieszkanie, ortopeda odradzał a poza tym zawsze znalazłam czas dla córy aby ją poprowadzać najpierw pod paszkami a potem za rączki.Pozdrawiam
kabria
2006-10-23
21:41:25
Email
popieram ,,to wygoda dla mam!!
aska
2006-10-24
12:51:11
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=5&id_tem=1921&str_nr=1
aska
2006-10-24
12:52:02
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=5&id_tem=873&str_nr=1
aska
2006-10-24
12:53:37
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=5&id_tem=1010&str_nr=1
Dominika
2006-10-24
17:21:26
Email
chodzik - stanowczo nie !!! ja jak najbardziej odradzam... moj synek nie mial chodzika a samodzielnie zaczal chodzic jak mial 9 miesiecy...natomiast szwagierka wsadzala swojego synka codziennie do chodzika odkad skonczyl 8 miesiecy i efekt tego byl taki ,ze zaczal on stawiac poprawnie pierwsze kroki jak skonczyl 14 miesiecy... ja doskonale wiem,ze wszystko zalezy od dziecka i genow rodzicow...jedne beda zaczynac wczesniej inne troszke pozniej, ale chodziki napewno im w tym nie pomoga a zaszkodzic moga jak najbardziej...
Michalina
2006-10-26
15:19:39
Email
Tradycyjny chodzik nie. Nasz ortopeda bardzo niepoprawnie wypowiadał się o chodzikach. Dziecko inaczej stawia stopy, kręgosłup inaczej obciążony. My kupiliśmy małemu, jak miał 11 m-cy taki chodzik-pchacz-jeździk. Dziecko może na nim jeździć okrakiem, albo przytrzymywać się i chodzić samodzielnie. Mały ma teraz prawie 22 miesiące, czasami jeszcze sobie jeździ na Hipciu i udaje, że to samochód.
asiulek
2006-10-27
20:37:13
Email
NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JAKO FIZJOTERAPETKA I MAMA PRAWIE 5 MIESIECZNEJ MICHALINKI ODRADZAM. JEST TO WYMUSZONA POZYCJA DLA KREGOSłUPA A UCISK W TEJ POZYCJI NA KREGOSłUP TO 2 TONY!!!!!!!DZIECKO SAMO MUSI ZACZąć STAWAć NA NóżKI!!!!!NIE RAńCIE SWOICH MALUCHóW PROSZE BO POTEM BEDA MIAłY PROBLEMY Z KREGOSłUPEM. JAK NAJWIęCEJ LEZENIA NA BRZUSZKU, RACZKOWANIA, PEłZANIA I TURLANIA TO ROZWIJA TAKżE MóZG I NIE TYLKO!!!!!!!!!!
kabria
2006-10-27
21:57:59
Email
Asiulek...a co sądzisz, jako specjalista, o jeździkach-pchaczach? pozdrawiam
asiulek
2006-10-29
22:29:50
Email
te akurat sa ok!!!bo dziecko kiedy ma ochgote to może zejśc z niego!!!!całkiem w porzadku!!!!ale najlepiej na własnych nogach!!!!
kabria
2006-10-30
07:18:58
Email
dzieki za odpowiedź...moja córeczka ma juz 11,5 miesiąca ,,,na własnych nogach juz dawno chodzi trzymana za rączke, ale uwielbia pchac rózne przedmioty, dlatego tez mysle o zakupie takiego jeździka...pozdrawiam:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum