szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZAPALENIE UCHA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Magdalenka
2006-08-29
Email
dziewczyny, od paru dni julka ma powiekszony wezel chlonny na szyi, z tylu. do tego drapie sie za uszko. nie ma goraczki, nie placze przy dotykaniu albo czyszczeniu ucha. zaniepokojona tym, poszlam dzis z nia do lekarki. no i - przy badaniu "na oko" nic nie znalazla, ale zrobila jej jeszcze badanie jakas maszyna, i okazalao sie ze na blonie bebenkowej jest troche plynu. na razie nie dostalysmy antybiotyku ani lekarstwa, mamy sie zglosic (jezeli nie bedzie objawowo) za 6 tygodni na kontrole dla sprawdzenia czy plyn sie wchlonie. teraz moje pytanie - znacie jakies domowe sposoby na ochrone tego uszka i nie dopuszczenie do rozwiniecia infekcji? ja nigdy w zyciu nie chorowalam na zapalenie ucha, ale moj siostrzeniec bardzo czesto i jeszcze pamietam co sie dzialo, placz, owinieta glowa itd. mozecie cos polecic?
Basia.26
2006-08-29
07:48:39
Email
madziu jest taki kawiatek ANGINKA... taką przynajmniej potoczną nazwe znam. bardzo dobrze działa na wszelkiego rodzaju zapalenia. tak jakby wyciągał wszystko co złe z organizmu. trzeba świeży listem porwac na kawałeczki, żeby sok puściło, to włożyc do cieniutkiej ligninki, zwinac w rożek i wsadzić do uszka. kto wie... moze pomoże... u twojej córeczki sa, jak opisujesz, niepokojące objawy. jak ja podejrzewałam u Miłosza zapalenie ucha, to lekarka osłonowo przepisała homeopatyczne krople do ucha. przy badaniu tez sie skrzywił. nie wiem jak one się nazywają, bo w końcu ich nie wykupiłam. wszystko Miłoszowi ustąpiło jak reką odjął po tej angince.
Magdalenka
2006-08-29
12:54:16
Email
dzieki za odpowiedz. a gdzie mozna kupic to ziolo? zastanawiam sie czy wynik tego badania moze byc bledny, bo julka wiercila sie okropnie, ciekawilo ja po prostu co my jej pakujemy do uchc, a ze jest silna dziewczynka, wiec badanie trwalo i trwalo. temperatury wciaz nie ma, a co najdziwneijsze, to ucho w ktorym sie ten plyn zbiera, nie jest tym uszkiem za ktore sie ciagnie julka.juz sama nie wiem. do tej pory nic jej nie bylo, zadnego katarku nawet, a tu prosze, od razu zapalenie ucha. dziekuje za pomoc ztym anginkiem, napisz tylko, prosze gdzie mozna to dostac. pozdrawiam, magda
Basia.26
2006-09-01
07:45:33
Email
Magdalenko oj nie mam pojęcia czy w ogóle można go gdzieś kupić. to taki brzydki krzak, że raczej zadna kwiaciarnia go nie sprzedaje:( napisz jak sprawa teraz wyglada. jeśli chcesz, to mogę zrobic fotkę tego kwiatka i ci tutaj wkleić. pozdrawiam
pinkie
2009-02-03
09:55:01
Email
Moja córeczka 7 - mies ma zapalenie ucha. Już podaję antybiotyk i jest ogromna poprawa. Ale wiem, ze i mąż i ja bardzo często mieliśmy zapalenie ucha w dzieciństwie. Co robić, zeby zapobiec nawrotom? jakie macie sposoby?
Dorota
2009-02-05
18:52:29
Email
Magda, ta roślina to GERANIUM. Poczytaj trochę o tym tutaj

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum