szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Boso, czy w bucikach...???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dorota
2006-07-20
Email
Dziewczyny pomóżcie..jak to jest z tym chodzeniem w domu. Chodzi mi o maluchy. Lepiej na bosaka ( w skarpetkach z abs) czy w bucikach??Kogo nie zapytam to mówi co innego.
Eryka
2006-07-20
21:08:23
Email
A ja jeszcze zapytam jakie butki są najlepsze dla malca, który zaczyna chodzić:)
kachna27
2006-07-21
09:27:51
Email
w telewizji oglądałam program w którym lekarz się wypowiadał żeby dzieci jak najdłużej chodziły boso, nawet w domu po kafelkach, a jak buciki to tylko na spacer,natomiast przy kupnie bucików oprócz zwaracania uwagi na materiał (najleprze skórzane), należy sprawdzić czy podeszwa zgina się w miescu paluszków maluszka, broń Boże nie w środku, bo taki but można porównać z butem narciarskim i jak maluszek chce biec to po prostu wywraca się. I jeszcze jedno-bucik nie może byś usztywniony w kostce, a piętka w buciku nie może się ślizgać. No i takie dobre buciki dobrze kosztują :( ale moim zdaniem na butach dla maluszka który stawia pierwsze kroki nie mozna oszczedzać.
Dominika
2006-07-21
18:31:19
Email
zgadzam sie z Kachna w 100 procentach...najlepiej jest pozwolic malemu smykowi chodzic po domu boso natomiast na spacer zakladac butki...ja tez czasem pozwalam synkowi chodzic boso przed domem po trawce i na plazy po piasku ,to podobno najlepsze cwiczenie dla malych stopek...
renya
2006-07-21
23:43:26
Email
Moja niuńka dopiero zaczyna stawiać pierwsze poważniejsze kroki - tupta głównie przy meblach. Generalnie pocina na czworaka, dlatego też nawet nie mam zamiaru zakładać jej w domu bucików. Skarpetki też odpadają - po pierwsze jest gorąco, po drugie przeszkadzają małej :) Bose nózie nie ślizgają się ani na dywanie, ani na podłodze - wyciera więc kurze na bosaka. Buciki zakładamy na spacerze i to tylko wtedy kiedy mamy zamiar poćwiczyć chodzenie po betonie (podczas jazdy Ala majta gołymi nóżkami)

katka
2006-07-22
11:51:56
Email
kwestia usztywnienia w kostce-bucik powinien jak najdłużej siegac poza kostke i zapewniać jej stabilnośc,a z tym bieganiem na boso czesto czytam, ze nie powinno sie pozwalać po gołej podłodze-ale mamwrażenie ze pisza to osoby ktore dzieci nie maja,bo w kazdych skarpetkach,nawet tych abs dziecko sie slizga a na samym dywanie go sie nie utrzyma,teraz do tego dochodzi jeszcze upał

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum