szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - BUCIKI OD KIEDY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
an12etka
2006-07-05
Email
Od kiedy dziecko dziewięcio miesięczne które raczkuje i zaczyna chodzic powinno miec założone butki
Goga66
2006-07-05
19:17:38
Email
Są różne szkoły na ten temat. Zajrzyj do wątku dzieci czerwcowych z 2005 roku, tam o tym rozmawiałyśmy i podałam link na stronę z artykułem. Moja lekarka jest zwolenniczką wkładania bucików dziecku już raczkującemu. Np. Elefant ma takie specjalne do raczkowania i pierwszych kroczków przy meblach. Ale to jednak spory koszt ok. 70 zł.
Dominika
2006-07-05
19:56:04
Email
ja mojemu Kubusiowi kupilam buciki jak mial 8 miesiecy... takie sandalki z twarda podeszwa i usztywnieniem dla kostki i zakladam je jak idziemy na spacer...ale jak jestesmy na plazy lub przed domem to pozwalam mu spacerowac boso bo to podobno bardzo dobre cwiczenie dla stopek... jak byl mlodszy to zakladalam mu na spacer takie specjalne skorzane pantofelki ale nie sa one dobre gdy maluszek zaczyna stawiac pierwsze kroczki
MoNiSiA
2006-07-05
20:01:17
Email
Moja Julia pierwsze buciki nosiła w wieku ok. 4 miesięcy. Potem, kiedy zaczęła raczkować i stawiać pierwsze kroczki (miała wtedy jakieś 10 miesięcy) kupiłam Jej świetne buciczki - usztywniane, naturalna skórka. Fakt, buciki takie nie należą do najtańszych, ale z czystym sercem mogę powiedzieć, że warto! Warto, gdyż nóżka w nich jest odpowiednio usztywniona i wyprofilowana. Wiem też, że żadne badziewia typu NIKE, ADIDAS nie zastąpią takich bucików. Mówię to z doświadczenia. Pozdrawiam ciepło.
MoNiSiA
2006-07-05
20:04:07
Email
Acha! i ja również, tak jak Dominika, w czasie węrdówek domowych, bądź plażowych nie zkaładam w ogóle mojej małej bucików. Mam nadzieję, że dzięki tym "zabiegom" będzie miała ładne, zdrowe stópki. Buźki :-*
katka
2006-07-05
21:32:11
Email
Jak dziecko zacznie chodzic i nie oszczedzac-ja preferuje bartki.
andzia
2006-07-05
22:17:52
Email
Moja Wiki zaczela stawiac kroczki jak miala 10 mis i od tego czasu zakladam jej butki.Daje nozka odpoczac jak jestesmy w domku lub w piaskownicy.Monis Wiki tez swoje pierszwe butki miala w wieku 4 mies :)
andzia
2006-07-05
22:18:19
Email
Polecam Bartka.TOWAR WART CENY!
asiulek
2006-07-06
11:18:46
Email
a ja ogladałam program na tvn style i było tam aby zakładać buciki jak napózniej!!!i ja sie z tym zgadzam!!najlepiej jak najpierw dziecko pochodzi na boso, wtedy cała stópka ćwiczy, nie ma platfusa. wypowiadał sie tam o tym fizjoterapeuta, ja tez nim jestem. aha i było tam o sztywnych pietach że wcale nie sa takie super a podeszwa musi być zginana!!!ja na pewno założe buciki jak najpózniej, a za rok moja mała niech smoga na trawie tylko w skarpetkach lub na boso!!!
Goga66
2006-07-06
11:51:24
Email
no cóż, co lekarz, to inna opinia. Stopy ludzkie są przystosowane do chodzenia boso. Ale na naturalnym podłożu, nierównym i w miarę miękkim. Słyszałam np. opinię, że boso ale na dywanie, na twardym parkiecie - buciki
kyja
2006-07-06
17:37:25
Email
mój mały "nosił" buciki-takie niby-buciki dla niemowląt od ok. 8 m-ca-gdy było chłodniej na dworze, zaczął raczkowac w wieku 11 m-cy-cały czas po domu i w żłobku zasuwał na boso,miał tez ciepłe buciki z CCC na wyjścia na dwór, odkąd zaczął samodzielnie chodzić-po skończeniu 16 m-cy, chodzi w normalnych bucikach-pierwsze buciki "Bartka", teraz nosi ( ma 23 m-ce) buty innych firm-tańsze, w żłobku nosi usztywnione sandałki, w domu na bosaka lub w skarpetach antypoślizgowych.Najlepiej jest, aby maluch w miarę możliwości, jak najwięcej chodził bez bucików, zresztą same zauważcie-czyż nie lepiej chodzi się w domu na bosaka:-)?
Goga66
2006-07-06
18:30:57
Email
Zuzia biega w domu na bosaka a na spacerach w sandałkach z usztywnioną piętką

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum