szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - POMOCY - problemy z karmieniem piersia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joanna
2006-06-29
Email
Dziewczyny Pomocy! Bardzo chcialam karmic piersia Julie. Niestety mam z tym teraz problem. Wprawdzie po porodzie nie moglam bac z nia, ale regularnie odciagalam co 3 godziny pokarm.W klinice tez ile razy mialam taka mozliwosc przykladalam ja do piersi.Teraz jestesmy juz razem w domu i co karmienie ja przykladam.NIby pije mleczko, ale ten moj zarloczek sie nie najada i musze ja dokarmiac. Dobrze sie odzywiam, ale tego mleczka jakos tak bardzo malo. Wiem, ze powinnam juz po 3 tyg. miec go duzo wiecej. Moze Wy poddacie mi jakas rade???Jest jakas nadzieje, ze bede ja karmic tylko piersia??? Czuje sie niefajnie majac swiadomosc, ze nawet tak prostemu zadaniu moje cialo nie potrafi sprostac.
Michalina
2006-06-29
22:06:34
Email
Skąd wiesz, że Mała się nie najada? Tak Ci się wydaje czy nie przybiera prawidłowo na wadze?
Goga66
2006-06-29
22:08:38
Email
Joasiu, jeżeli dokarmiasz dziecko, to piersi nie uczą się produkowania większej ilości. Jedyne, co możesz zrobić, to przystawiać dziecko jak najczęściej, nawet bardzo często , no i odciągać. A najlepiej jest skorzystać z poradni laktacyjnej jeżeli taka jest w Twoim mieście. Pij też piwo karmi. Polecam to kawowe. I w ogóle pij dużo. Pozdrawiam
elza1977
2006-06-29
22:09:08
Email
to ze placze nie znaczy ze sie nie najada, najwazniejsze zeby przybierała na wadze a jak bedziesz dokarmiac zrobi sie bledne kolo i bedzie coraz mniej pokarmu( tak bylo u mnie i po 2 miesaicach nie mialam juz czym karmic)
Katja
2006-06-29
22:36:34
Email
Droga Joanno! Elza ma rację nie dokarmiaj Maluszka bo w efekcie będziesz miała coraz mniej pokarmu. Ja też przez swoją głupotę po miesiącu czasu zaczęłam Patusie dokarmiać bo wydawało mi sie, że zaczyna mi zanikać pokarm po narkozie (miaŁam zabieg czyszczenia macicy z pozostałosci, których lekarz nie usunął :(). W chwili obecnej Mała skończy teraz 6 miesięcy karmie ją piersią i mlekiem modyfikowanym. Wieczorem podaję małej po kąpieli pierś ale nie zawsze chce ssać i podaję jej butelke a potem odciągam sobie swoje i na drugi dzień podaję jej na 3 karmieniu. 1 i 2 karmienie odbywa się bez butelki bo wtedy mam jescze duzo mleczka a potem to najpierw pierś a potem butelka...w ciągu dnia też staram sie odciągać. Jeśli chodzi o napoje wspomagające laktacje to pij kawę zbożową z mlekiem lub herbatke Fito-mix. Pomaga. No i jeśli rzeczywiści masz mało mleczka to staraj sie odciagać bo to też powoduje zwiększenie produkcji mleczka. Jednak najpierw radziłabym skonsultować się z lekarzem czy Maleństwo dobrze przybiera na wadze. Pozdrawiam!
Basia.26
2006-06-30
07:59:54
Email
Joanno odsyłam cię do działu Ciąża, do czerwca, gdzie radziłam Asiulce jak przystawiac dziecko do piersi (wkleiłam zdjecie, łatwo znajdziesz). wtedy dzidzia ssie efektywniej. spróbuj, może i tobie to pomoże. asiulek sobie bardzo chwali tą metodę, ja z resztą też:)
joanna
2006-06-30
11:09:32
Email
Dziekuje Wam za odpowiedzi.Michalina>Wydaje mi sie, ze sie nie najada piersia, bo po dokarmieniu zasypia spokojnie, a po karmieniu tylko piersia jest troszke marudna i ssie piastki i szuka cyca.Wage przybiera prawidlowo (polozna na regulernych wizytach ja wazy), bo ja dokarmiam. Goga> niestety nie mam tutaj mozliwosci skorzystac z poradni, bo takowej nie ma.Radzilam sie poloznej, ktora nas odwiedza co pare dni, ale jej rady sie niestety nie sprawdzily. Mala dobrze przykladam, bo ssie ladnie, ale krotko (zreszta juz dawno skorzystalam z Twojej rady Basiu).A pozniej zaczyna ssac piastki.Widze, ze woli bardziej cyca niz butelke, a ja jej niewiele moge dac. Zastosuje sie do Waszych rad i bede ja przykladala czesciej i postaram sie ograniczyc dokarmianie(chociaz to tak przykro jak mala pojekuje i szuka jedzonka).Zaczne tez pic wiecej.Zobaczymy jakie beda rezultaty... Dziekuje Wam wszystkim!A jakby Wam cos jeszcze sie przypomnialo, to bede wdzieczna.Dziekuje!
lidiamital
2006-06-30
12:34:18
Email
Joasiu. Ja też myślałam, że sie mój Damianek nie najada bo wisi przy cycu co 40 minut czasem co pół godziny, ssie wtedy okoł 10 15 minut. Dziś byliśmy na szczepieniu i okoazalo się żę od urodzenia ważył 3300 pzrybrał teraz 4800 a wczoraj skończył 6 tyg. Mnie męczy to jego ciągłe wiszenie przy cycu nawet podałam w nocy butlę żeby wypocząć ale jeśli prześpi o d kąpieli około 4, 5 godzin w nocy nie dokarmiam.Zważ mała, wiem że tak częste karmienie wycieńcza może po prostu jest małym żarłoczkiem jak mój synek.Pij herbatki na laktację np. z hippa, dużo pij. Jeżeli będzie jadła często piersi będą prodkować corza więcej.Głowa do góry wiem co to znaczy. Też walczę o karmienie piersią.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum