szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zatrucie pokarmowe a karmienie piersia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dominika
2006-06-28
Email
dziewczyny blagam o jak najszybsza odpowiedz na moje pytanie : wczoraj bylismy na obiedzie u znajomych i niestety skusilam sie tam na gulasz i od wczoraj wieczorem zaczely sie u mnie objawy ostrego zatrucia pokarmowego takie jak wymioty, biegunka i ogromne oslabienie...cala noc spedzilam w lazience i od rana znow to samo ale juz troszke jest lepiej...martwie sie bo karmie piersia i nie wiem czy nie zaszkodzi to mojemu dziecku?jesli ktoras z was wie cokolwiek na ten temat prosze o pilna odpowiedz ...czy moge bez obaw karmic nadal mojego synka, dodam ze podanie sztucznego mleka nie wchodzi w gre bo Kubus nie pojal sztuki picia z butelki...pozdrawiam
basienka25
2006-06-28
20:38:35
Email
Mysle,Dominiko, ze bez obaw mozesz karmic synka.Ja tez niedawno mialam lekkie zatrucie pokarmowe.wprawdzie tylko biegunka, ale czulam sie naprawde paskudnie. Karmilam Ole i nic jej nie bylo. Jesli bedzie sie utzrymywac dluzej niz 1 dzien moze przejdz sie na wzelki wypadek do lekarza.
aga
2006-06-28
22:51:08
Email
hej!poszperałam w internecie i proszę bardzo:Zatrucie pokarmowe Zakażenie jest zlokalizowane w przewodzie pokarmowym matki i nie stwarza zagrożenia dla karmionego piersią dziecka. Bardzo rzadko dochodzi do uogólnienia zakażenia, gdy we krwi stwierdza się obecność bakterii. Karmienie należy przerwać aż do momentu, gdy posiewy krwi będą negatywne. dr Monika Żukowska – Rubik dr Magdalena Nehring - Gugulska
Basia.26
2006-06-29
09:40:08
Email
ja też ostatnio miałam biegunkę. rozmroziłam małemu mleko które kiedyś odciągnęłam, ale też ani myślał pić z butelki, a płakał bo był głodny. cóż mi pozostało, podałam pierś... i nic się nie stało:) le co ci mogę poradzić, to warto dziecko nauczyć picia z butelki. mój Miłosz w te upały załapał, bo w czasie spacerów podtykałam mu butelkę z soczkiem czy herbatką:)
ch_aga
2006-06-29
10:55:10
Email
Ja też miałam zatrucie pokarmowe i malutkiemu nic nie było :) Pozdrawiam
pinkie
2006-06-29
13:56:25
Email
Ja też mam jakieś zatrucie... boli mnie brzuch, mam rozwolnienie. Mogę brać jakieś leki??? typu węgiel, smecta? Mój synek ma 9 dni, nie mam odciągniętego mleka.
Goga66
2006-06-29
14:01:52
Email
węgiel brać na pewno możesz. Smektę zalecił lekarz Zuzi, kiedy miała 3 mies. Myślę, że nie powinna zaszkodzić
pinkie
2006-06-29
14:56:26
Email
Zapomniałam o najważniejszym: nifuroksazyd ?
Dominika
2006-06-29
18:45:15
Email
z calego serca dziekuje Wam dziewczyny za odpowiedzi...ulzylo mi jak je przeczytalam bo nie majac innego wyjscia przystawialam Kubusia do piersi i na szczescie nic mu nie bylo... zatrucie pokarmowe u mnie trwalo tylko jedna noc i kilka godzin dnia nastepnego i oprocz ogolnego oslabienia i utraty az!!! 4,5 kilograma wszystko wraca do normy...jeszcze raz slicznie Wam dziekuje i naprawde ciesze sie ze jestescie tutaj na tym forum :-))
Dominika
2006-06-29
18:50:52
Email
Basia26 jesli chodzi o podawanie mojemu synkowi napojow innych niz mleczko to dzieki temu ze nie nauczyl sie picia z butelki ,bardzo szybko pojal jak pic z kubeczka...dodam ze Kubus ma juz skonczone 9 miesiecy...niestety probowalam w kubeczku podac mu moje mleczko ale odrazu wyczul ze cos jest nie tak i nie chcial pic...z soczkami,woda i pitnymi jogurcikami nie ma tego problemu...pozdrawiam
pinkie
2006-06-30
00:06:32
Email
Moze sie komuś przyda na przyszłość. Zadzwoniłam do lekarza i dowiedziałam się, ze na biegunkę mamy w trakcie karmienia można zażywać enterol- dwie saszetki na raz, 3 razy na dzień. Ani smecta, ani nifuroksazyd. I do tego dieta kleikowa. Jeżeli nie przejdzie po jednym dniu trzeba sie zgłosić do lekarza :(

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum