szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - DZIWNE KUPKI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
JOLA-JOLKA
2006-06-05
Email
Mały miał zaparcia i przez 4 dni się nie wypróżniał.Dziś się załatwił.Kupka jest dziwna.Jest ciemno żółta, ale ma jakieś czarne kropki w środku, jakby kamyczki, ale nie twarde.Jestem przerażona.On w szpitalu był zarażony gronkowcem,ale był tylko w formie bąbelka na rączce i go zwalczyliśmy antybiotykiem.Teraz mały ma 3,5 miesiąca.Przez sen tak jakby płakał.Czy któraś z Was coś podobnego miała?Dziś idę do ortopedy.Poproszę może przyjmie mnie też pediatra.O jekie badania poprosić?
Goga66
2006-06-05
10:06:39
Email
Jeżeli martwi Cię kupka - to na krew utajoną i chyba ogólne badanie kału pod kątem bakterii.
JOLA-JOLKA
2006-06-06
20:06:54
Email
GOGA dziś oddałam kał i mocz do badania.Co to jest krew utajniona?
katka
2006-06-06
21:47:33
Email
Sa elementy krwi w kale ale ich nie widać gołym okiem-tak w wersji uproszczonej
Goga66
2006-06-06
21:53:00
Email
Tak jak Katka pisze, może być niewidoczna krew w kupce. Na ogół o niczym to groźnym nie świadczy. Może oznaczać podrażnienie śluzówki żołądka a czasem np. tylko drobne uszkodzenie odbytu przez np. kwaśne kupki. więc jeżeli nawet wynik będzie dodatni, co oznaczałoby krew, to nie panikuj, nie denerwuj się. Zuzia miała wynik dodatni i to raczej było podrażnienie uczuleniowymi kupkami, bo potem nigdy juz się to nie powtórzyło
JOLA-JOLKA
2006-06-09
23:05:07
Email
Oddała kał Matysia do badania.Mają zrobić posiew odbiór za tydzień.Dzięki za podpowiedzi.Goga jesteś jak zwykle nie zastąpiona.
21Aneta
2006-06-09
23:07:22
Email
mój Dominiś po dwóch dniach biegunki też miał duzo krwi w kupce - pediatra powiedziała, że ma podrażnione jelito grube i stąd ta krewka. Dawałam mu potem mleko Humana z MCT i ta krewka po dwóch dniach zniknęła.
pinkie
2006-11-11
17:45:43
Email
Jolka-Jolka, jak wyszły wtedy te badania? Pytam, bo mój mały po startym jabłuszku nie mógł zrobić kupki, a po czopku zrobił dziwna : ciemno zółto-brązowa z takimi kuleczkami, które przypominają w wyglądzie rodzynki(jakby z miąższu jabłka). Wczoraj nie dałam już mu jabłuszka, jadł tylko z piersi, dziś również i nie ma kupki znowu. Mam, sie martwić, czy nie?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum