szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ZASILEK WYCHOWAWCZY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bondyrka
2006-05-24
Email
Dziewczyny napiszcie mi czy ktoras sie o taki starala? Ja jestem miesiac po porodzie i narazie jestem na macierzynskim,ale chce isc na wychowawczy,ile pieniazkow sie dostaje jesli dochod na osobe nie przekracza 504zl.i napiszcie jakie papiery trzeba zlozyc i gdzie,bede wdzieczna za odpowiedz
andzia
2006-05-24
10:43:20
Email
Ja o ile pamietam to skladalam w MOPS-ie.Dostaje jakos 450zl.Musisz poprosisz pracodawce zeby wystawil ci dokument od kiedy do kiedy udziela ci urlopu.Zaswiadczenie chyba o dochodach...kurcze nie pamietam ale zglos sie do Osrodka Pomocy Spol i tam ci powiedza co i jak.Pozdrawiam
andzia
2006-05-24
10:48:50
Email
aaa wlasnie tam w mops-ie dostaniesz wniosek do wypelnienia .Wiec jak pojdziesz po ten wniosek to dopytaj ale napewno musialam dolaczyc dokum od pracodawny o przyznanym urlopie i dlugosci tego urlopu
bondyrka
2006-05-24
19:24:50
Email
Dziekuje Ci bardzo Aniu,jesli ktos ma jeszcze jakies blizsze informacje to bardzo prosze
Isia
2006-05-25
12:18:52
Email
Hej, ja jestem na wychowawczym. Też składałam papiery w MOPSie. Z tego co pamiętam to musiało tam być podanie o urlop wychowawczy i zgoda pracodawcy, ksero aktu urodzenia dziecka (nie jestem pewna), z US zaświadczenie o dochodach moich i męża, z ZUSu zaświadczenie o tym że pracodawca odprowadzał za mnie składki... No i takie zaświadczenie z miejsca pracy męża, że przestaje brać rodzinne (bo to tej pory brał on). Bo rodzinne wlicza się do wychowawczego- 400 zł plus 43 zł rodzinnego (jeśli jest jedno dziecko). No i numer konta na który ma być przelewana ta wstrząsająca kwota. No i wniosek do wypełnienia. Pozdrawiam.

motylek
2006-12-09
09:11:30
Email
tu jest ciekawa stronka odnośniekwestii prawnych dla kobiet w ciąży http://www.poradaprawna.pl/index_pytania.php?co=lista_odp&haslo=KOD_333 a tutaj odnoścnie kwot zasiłku wychowawczego http://www.infoobywatel.gov.pl/psu/3_8/3_3_1/3_3_2/

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum