szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Żóltaczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Maminka Madzia
2006-04-27
Email
Dziewczyny, mam 2 miesiecznego synka. Niedawno podczas wizyty na szczepieniu lekarz stwierdzil ze mały jest żólty ( teraz jak patrze to też widze ze ma żołte oczka) . Kazał zbadac poziom bilirubiny. Właśnie jutro ide Czy mam sie matrwic ze tak póżno ma jeszcze ż ołtaczke ?? W szpitaly mial lekka ale max poziom bil. to było 12,3. Czy oni to badają z krwi czy z moczu. BARDZO SIĘ BOJĘ . Poradzcie .
Goga66
2006-04-27
18:15:38
Email
Zuzi podwyższona bilirubina utrzymywała się ponad pół roku. Najlepiej zrobić przy okazji badania krwi na bilirubinę od razu próby wątrobowe. U Zuzi wyszło wszystko OK. Wiem, że trudno się nie denerwować ale Zuzia jest przykładem zdrowego malucha z nieco wyższą niż zwykle bilirubiną przez długi czas
Aneczka777
2006-04-27
19:19:47
Email
Z tego co mi wiadomo, to podwyzszona billirubina moze utrzymywac sie do 3 miesiecy i to jest norma. Nasz Filipek mial podwyzszona billirubine prawie 4 miesiace. Kiedy mielismy 2 mies skierowano nas do szpitala na badania aby ustalic przyczyne przedluzajacej sie zoltaczki i podczas badania USG brzuszka wyszlo, ze Filipek ma guz nadnercza 17 mm :( Po wielu badaniach w Centrum Zdrowia Dziecka stwierdzono ze jest to raczej wylew do nadnercza i mamy to obserwowac, na szcescie Filipek nie ma typowych objawow guza nadnercza, dobrze przybiera na wadze. Guz zmniejsza sie ale powoli teraz ma 12 mm, a Filipek niedlugo skonczy 8 mies. Wiem juz z wlasnego doswiadczenia, ze dzieci z przedluzajaca sie zoltaczka maja male problemy z rozwojem ruchowym, Filipek nie chcial sie przekrecac z pleckow na brzuszek, musielismy troche pocwiczyc, wiec warto w miare wczesnie wybrac sie do neurologa lub rehabilitanta. Ale nie ma co sie przejmowac na zapas, jezeli Wasz maluszek rozwija sie dobrze, moze to jego taka uroda. Zyczymy powodenia i trzymamy kciuki aby badania byly dobre. Ania i Filip

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum