szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PODAWANIE LEKÓW


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kamila
2005-03-02
Email
Mam problem z podaniem Kini antybiotyku. Zamyka buźkę, płacze i koniec. Jak już mi się uda jakimś cudem wlać do buzi to wypluje. Dziś rano oszukałam ją i podałam z wodą. Wypiła. Tylko czy można? Panadol podaję w herbatce. Na szczęście gorączka minęła i juz niedługo skończą się katusze...
Agata
2005-03-02
12:12:07
Email
Kamila nie wiem co ci poradzić. Moja Sara bardzo ładnie wypijała leki z takiej specjalnej łyżeczki Plantexu...choć czasami też wypluwała. Witamine C mieszałam jej z mlekiem. Poczekaj na Jagode, może ci podpowie czy mozna je mieszać.
kyja
2005-03-02
13:15:41
Email
Kamila! kup w aptece mała strzykawkę-do 5 ml i spróbuj Kini podać antybiotyk doustnie, ale za pomocą strzykawki, oczywiście ostrożnie:-)u Misia to skutkowało, jak miał wyjątkowo niesmaczny antybiotyk:-)
Mała
2005-03-02
14:16:32
Email
Też słyszałam o tej metodzie o jakiej mówi Kyja.Podobno jest skuteczna.
Jagoda
2005-03-02
18:13:05
Email
Z czystą, przegotowaną wodą można, z innymi płynami raczej nie.
kyja
2005-03-03
09:59:28
Email
cebin multi, fenistil i lacidofil mieszam z moim mlekiem( osobno) i podaję Misiowi na łyżeczce, vigantol wkrapiam bezpośrednio do buzi, calcium w syropie dostaje bez rozcieńczania, z łyżeczki.
Kamila
2005-03-03
10:37:14
Email
Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi! Zawsze można na Was liczyć... Niestety strzykawka odpada-pluje we mnie mały łobuz i płacze... więc... podaję jej w butli z ciepłą przegotowana wodą tuż przed jedzeniem. Skutkuje :)
Aśka
2005-06-10
15:10:51
Email
MAm pytanie, pewnie do Jagody ale nie tylko. Podaję Oli teraz lek Homeodose 3, na ulotce pisze aby podawac między posiłkami w wodzie, ale kończy się to porażką. Ola wypluwa a wręcz wymiotuje. Czy jeśli podam jej mimo wszystko lek w pokarmie (zupce, kaszce itd) będzie lek skutkował. Podawanie w herbatce nie pomaga, mała wyczuwa ze inaczej smakuje i nie chce brać do buzi butli. Jak to jest z tymi lekami. Czy można podawać inaczej jeśli dziecko nie chce przyjmować?
Jagoda
2005-06-10
18:53:55
Email
Nie znam się na homeopatii. Spróbuj dać z jedzeniem. W necie znalazłam skład - ten środek zawiera korzeń wymiotnicy, która w małych dawkach działa przeciwkaszlowo, a w większych wymiotnie. Jeśli wymioty będą się powtarzać, może to oznaczać, że dawka jest za duża.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum