szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zapalenie piersi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
basiar
2006-04-02
Email
Mam zapalenie piersi.Dopiero po 2 dniach udalo mi sie zbic temperature 38 stopni.W piersi zebrala sie ropa i lekarz powiedzial ze jedyne wyjscie to odciagac mleko po karmieniu skoro dziecko nie oproznia jej do konca.Inaczej to zapalenie bedzie powracac,ale przeciez jak beda sciagac to pokarmu bedzie przybywac.Powstaje bledne kolo.Karmie dopiero niecale 6 tygodni.Czy to sie kiedys unormuje?Poki co sciagam pokarm z tej chorej piersi,Na szczescie juz nie boli, jest tylko lekko zaczerwieniona no i wciaz wyciskam ropę.
Basia 26
2006-04-03
08:00:19
Email
Basiar, kurcze współczuję:( ale nie bój się, odciągaj pokarm, potem i tak wszystko wróci do normy i mleczka będzie tyle, ile trzeba. ja czasem muszę odciągnąc, co nie powoduje jakiegoś strasznego rozregulowania. a przez ostatnie dni to non stop odciągam, żebym mogła maluszka zostawić z teściami, bo na wesele idę w święta. odciągam teraz, żeby przez następne dni wszystko się wyregulowało przed weselem:). zadbaj o piersi, odciągaj, bo nieodciąganie może się gorzej skonczyc:(
ola25
2006-04-04
13:38:39
Email
Pociesze cię że na pewno wszystko się unormuje i będzie dobrze.Ja miałam tak samo po porodzie-nie wierzyłam że ten horror się skończy-po miesiacu męk wszystko wróciło do normy.A gorączke miałam 40 stopni przez tydzień.Nie poddawaj się ściagaj pokarm-trzymaj się.
Basia 26
2006-04-04
21:13:54
Email
Basiar, ja w nocy odciągałam trzy dni z rzędu. dziś nie odciągałam i wcale nie miałam więcej pokarmu niż potrzeba. także ściągaj, nie daj się!! a jak pierś wróci do zdrówka to wszystko się i tak unormuje w ciągu góra dwóch dni:))
basiar
2006-04-07
11:03:06
Email
Dziewczyny, będę żyła :))Dziś Oleńka ssała mleczko z tej chorej piersi.Niewiele wprawdzie, bo wciąż ma trochę inny smak.Poza tym nauczyłam sie odciągać laktatorem.Ale nie wiem ile powinnam odciągać.wczoraj rano i wieczorem odciagnelam po 20 ml, w ciagu dnia przy karmieniu odciagalam w pieluche.Nie wiem czy to nie malo,dzis rano tez sciagnelam 20ml,po za tym Ola troche wyssala.W kazdym razie piers dochodzi do siebie ,no i ja tez.Nie chcialabym wiecej czegos takiego przezywac i nikomu nie zycze.Koszmar...
Basia 26
2006-04-07
15:43:40
Email
basiar, żeby wszystko do normy wróciło, to neleży przykładać dziecko dwa razy pod rząd do karmienia do chorej piersi, raz do zdrowej... gratuluję pokonania tego małego horroru:) co do ilości odciągniętego mleczka, to u mnie jest o tak, że z lewej piersi jednorazowo odciągnę nawet 80 ml, a z prawej to max 40:) za to Miłosz potrafi tak i jedną i drugą wydoić, ze są miekkie jak kaczuszki:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum