szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Lutowe niemowlaczki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 193 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, następna
Napisano: Treść:
emi
2006-02-15
Email
Witam:) Zgodnie z obietnica lutowych brzuchatek zakładamy nowe forum :) Zapraszam wszystkie zainteresowane mamusie do dzielenia sie swoimi obawami i problemami. Mysle ze fajnie jak bedziemy rozmawiac o dizeciach w podobnym wieku:)
basienka25
2008-08-27
11:34:22
Email
Śliczna:)
basienka25
2008-08-27
11:35:37
Email
Jola, jak Mateuszek sprawuje się jako starszy brat?
JOLA-JOLKA
2008-08-27
19:33:29
Email
Mateuszek przyjął Marysie dobrze. Jak płacze to i on sie denerwuje.Podaje jej butelkę z piciem.Zobaczymy jak będzie dalej.
JOLA-JOLKA
2008-08-27
19:35:22
Email
Mateuszek...

Basia.26
2008-08-28
07:53:27
Email
NO prześliczna ta Twoja córeczka Jolu:) moja szwagierka urodziła 7 czerwca. Miłek na początku był zafascynowany, a potem tym faktem obojętny. mała nie dawała "piątki" ani "żółwika" wiec go przestała interesować, hahaha. ale jak pojechaliśmy razem na wakacje to właczył mu się syndrom opiekunczości. codziennie rano biegł dać cześć i buzi Oliwce, cały czas jej chciał coś pokazywac, nawet jak spała;) a jak tylko zaczynała popłakiwać, to zaraz ją głaskał i krzyczał "POPOCY!!" co znaczy pomocy;) i do teraz tak ma, że jak ją tylko zobaczy, to szaleje na jej punkcie, chce ją całować, przytulac i znosi jej trawę, kwiatki i inne gadżety;) BELU a co u ciebie, jak się czujesz?? Basieńka aTy?? zdrowo sobie rośniesz?? :)

basienka25
2008-08-28
10:03:50
Email
A rosnę, rosnę:) powolutku. Chociaż brzuszek już całkiem spory to wczoraj waga u pani doktor pokazała tylko kg więcej:) Baaaardzo mnie to cieszy. Mam nadzieję, że Ola będzie wspaniałą starszą siostrą, ale póki co wykorzystuje chyba maksymalnie że jest jedynaczką, wymyśliła wiecie co ostatnio?? Mamusiu, daj cici! i wyjmuje sobie mego cycusia ze stanika i ssie:) Co to będzie jak maleństwo się urodzi!
bela
2008-08-28
21:19:44
Email
Basia 26 u mnie mdlosci wieczorne sa nadal. Brzuszek nieduzy. Babki w pracy wcale nie poznaly ze jestem w ciazy dopoki jedna nie wypalila na forum. Byly zaskoczone bo jak mowily"nic nie widac". Wygladam jakbym sobie nieco przytyla po wakacjach - jak kilka z nich ;-)). Mam jakies 3-4 kg na plusie. Wiecej w dziale ciazowym. Pokazalac nam swego cudnego synka!!! Przystojniak :-)
bela
2008-09-13
07:51:06
Email
hej Laseczki!!! Cisz u nas jak zwykle. MI od 2 tyg przeszly te wieczorne mdlosci hurrraaa... Tomcio chodzi do zlobka. Ciezko mu jest rozstawac sie z mamusia ale nie ma jakis histerii. Przez pierwszy tydzin troszeczke plakal przy oddawaniu ale na sali jak zamknelam drzwi to juz sie uspokajal. O dziwo wszystko w zlobku (ponoc) zjada !!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzos ie ciesze bo zniego taki niejadek. Nic nie chce nowego sprobowac, zadnych deserow, owocow, surowek. No NIC. A tam sobie probuje i je. Przychodzi i mowi ze fajnie bylo w zlobku :-). Mowi mi wierszyki i spiewa piosenki. A na wystawce ma juz powieszone 2 swoje prace ;-). Przekochany moj Smoczek. Zastanawiam sie czasem czy wystrczy mi milosci dla kolejnego dzieciatka bo Tomunia to ubostwiam. Taki maminsynek hihihih. Ja jeszcze chodze do pracy choc szybciej sie mecze i od tego tygodnia zaczely mnie lapac skurcze a to dobrze o mojej przyszlosci w pracy nie wrozy. No i na dodatek skrocona szyjka :-(. Chcialabym popracowac jeszcze bo to jakos tak fajnie organizuje dzien. Z reszta o lezeniu tez juz cos wiem..........wiec mam porownanie. Moze jakis szew by mi zalozyla??? No nic jeszce 2,5 tyg w pracy a potem zobaczymy co powie
bela
2008-09-13
07:55:11
Email
aaa i piszczie Basie jak pociechy sprawuja sie w przedszkolu: pierwsze dni itp......
basienka25
2008-09-13
17:43:15
Email
U nas cięzko w przedszkolu. Dwa tyg minęły z płaczem codziennie. Czekam na poniedziałek.... Ola co dzień zapowiada, że będzie płakać, pani mówi, że uspakaja się zaraz po moim wyjściu, ładnie się bawi, je. Jakoś musi sie przyzwyczaić . Ja tez mam sie dobrze, chociaż też szybciej się męczę. Do pracy planuję chodzić do końca grudnia, no ale zobaczymy jak to będzie.
JOLA-JOLKA
2008-10-26
20:55:46
Email
Witam dziewczyny.Co u WAS?Ja mam problem.Mateusz skończył 2lata i 8m-c i nie mówi.Byliśmy na badaniu słuchu.Jutro jedziemy do foniatry.W nocy kilka razy się budzi, jakby coś go bolało.neurolog kazał iść nam do psychologa.Podobno się zablokował.Czy wasze dzieci już mówią?Mówili w TVN, że niektóre dzieci reagują tak po szczepionkach.My mieliśmy tylko szczepienia obowiązkowe i wybierałam skojarzone.Czy Wy też szczepiliście skojarzonymi?Nie wiem czy szczepić Marysię i jakimi?Boję się, żeby to nie był autyzm.Co myślicie?Pozdrawiam
basienka25
2008-10-26
21:08:46
Email
Jola, nie panikuj. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, ich mowa również. Moja Ola wprawdzie rozmawia bardzo ładnie, ma duży zasób słów, składa całe zdania i zadaje złożone pytania, ale w jej grupie przedszkolnej są dzieci ( trzylatki, bo Ola od nich młodsza), które mówią gorzej od niej. Ja znam chłopca( ma teraz 5 lat i rozmawia już na poziomie swojego wieku), który w trzylatkach właśnie znał trzy słowa( tapu tapu, brum brum i mama). Co do szczepionek, to ja szczepiłam Olę też skojarzonymi, do tego w zeszłym roku od pneumokoków i od grypy, z tych nieobowiązkowych.
basienka25
2008-10-26
21:11:04
Email
Zobaczysz, co powie jutro foniatra. Ale wydaje mi się, że narazie nie ma jeszcze co panikować.
basienka25
2008-10-26
21:14:09
Email
A tak po za tym to u nas świetnie . Ola kocha swoje panie w przedszkolu, Zaczęła lepiej spać w nocy, wprawdzie budzi się jeszcze czasami i płacze, żeby włączyć lampkę ( zasypia przy lampce, potem ją wyłączamy ), ale nie przychodzi już do nas w środku nocy ( hura!!!). Rano przeważnie wstaje sama i mówi dumna: Wyspałam się w swoim pokoju:)
basienka25
2008-10-26
21:20:00
Email
Jeszcze na dobranoc opowiem Wam śmieszną sytuację z dzisiejszego dnia:) Byliśmy na basenie, przebrałam Olę w strój i mówię poczekaj teraz ja się przebiorę, a ona rozgląda się wokół i pyta: Gdzie to może być basen?:)
bela
2008-10-27
12:49:03
Email
JOLKA daj znac co powiedzial foniatra.
u nas Tomek ladnei zaadoptowal sie w zlobku chociaz czasem mowi ze nie chce tam isc a kazde wyjscie poprzedza tysiac pytan na jeden temat: "Mamo przyjdziesz do mnie do zlobka?" czasem "nie zostawisz mnie w zlobku?". Czesto ma lzy w oczach ale w zlobku jest ok. nauczyl sie jesc wiecej pokarmow co mnie cieszy. taki kochany i gzreczny jest ale jak siedzi w domu to lobuzuje. Pani ze zlobka mowila ze jak na swoj wiek to jest bardzo madry i duzo rzeczy wie lub potrafi zaskakujaco odpowiedziec. Z reszta nbas w domu tez zaskakuje. Bardzo duzo mowi, spiewa, recytuje. Czasem zada madre pytania lub udzieli nad podziw doroslej odpowiedzi. Wtedy opadaja nam szczeki z zaskoczenia. No i taka przylepka mamusi choc dopominac swojego tez potrafi....a jak sie uprze przy tym.....Sytuacji i tekstow do smiechu tez nie malo
JOLA-JOLKA
2008-10-27
16:01:02
Email
Fajnie masz belu.Dużo czytałam w waszych wypowiedzich na temat autyzmu i coraz bardziej się boję.Mateusz nie mówi.Chciałam go zapisać do żłobka, ale nie ma miejsc.Mateusz jest bardzo mądry.Jak się do niego mówi, to wszytsko rozumie.Nawet Marysi pieluszki wyrzuci.Ale nie mówi.Kilka razy coś mu się wymsknęło.Raz powiedziałam do niego "idziesz ze mną?"A on odpowiedział "gdzie?" I raz powiedział, "nie chce" gdy go karmiłam i powiedział"prose"Mam wrażenie, że jest leniwy.Jakby był chory, to nic by nie mówił.pokazije mi palcem na jakiś przedmiot i mówi"YYYYY?"to znaczy co to.Wszysko go ciekawi.W sklepie cały czas mówi "YYYYYYYYY?"Co ja mam zrobić?Jak go przełamać do mówienia.Chyba też przestanę do niego mówić tylko bedzie"YYYYYYYY"może zrozumie, że tak nie można.Co do foniatry to nie byliśmy, bo w nocy Mati dostał gorączki i kaszle i nie pojechaliśmy.Pojadę jak mu przejdzie.Czekam na waszą radę.Jak Mateusza nauczyć mówić?Pozdrawiam
bela
2008-10-27
16:13:08
Email
musial sie zablokowac. jakies silne przezycie - moze narodzenie sie Marysi albo poprawialiscie jego mowe choc nie sadze. Mnie na moj rozum wydaje sie ze to pzrez mlodsze rodzenstwo. Nie jest moze gotowy do roli starszego brata. Milczy tak jak jego siostra. Nie sadze zeby to byl autyzm bo nie oderwalabys go od jego swiata, nie odpowiadalby czasem, nie pokazywalby palcem i nie rozumialby co mowisz. RZeczywiscie zlobek czy przedszkole mogloby mu pomoc sie odblokowac. Rozmawiaj z nim duzo, zapewniaj o milosci i tlumacz ze mala nie mowi bo jest mala. Podam Ci taki przyklad moze nie do pzrypadku Mateusza ale chodzi mi o to bys zrozumiala o co mi chodzi lub moze synkowi: dwuletni chlopczyk sikajacy na nocnik, jedzacy normalnie z miseczki po urodzeniu sie mlodszej siostry zaczal sikac w majtki i z wrzaskiem domagal sie jedzenia z butelki tak jak mlodsze dzizdi i wtych samych porach. To przyklad z rodziny. No chyba ze on przed urodzeniem Marysi tez malo mowil czy tez wcale to troszke inna sprawa ale nie autyzm. Niektore dzieci pozno zaczynaja mowic, wolniej sie rozwijaja
JOLA-JOLKA
2008-10-27
16:23:29
Email
Belu trochę mnie uspokoiłaś.Też tak sie pocieszam.Mateuszek przed urodzeniem Marysi też nie mówił.Raz mu się zdażyło "BABA DZIDZI" co znaczyło babciu weś dzidzi.Nigdy mi nie gryzł zabawek, nawet jak rosły mu zęby, a teraz często coś gryzie np.samochody, zabawki, piłki.Wszystko.Nadal je z butelki.Neurolok twierdzi, że trzeba się skonsultować z psychologiem, ale jej zdanie też się zablokował.Pytała się, czy ktoś w rodzinie miał padaczkę.Teraz mam Marysie na kolanach, a on koniecznie chce żebym sie nim zajmowała. Może jak byłam w ciąży on to wyczuł i się zablokował?Postaram sie poszukać prywatnego przedszkola.Co o tym myślisz?
bela
2008-10-27
17:11:51
Email
kazda proba bedzie dobra. Zobaczysz ale po lekarzach tez pochodz i popytaj
JOLA-JOLKA
2009-01-17
21:17:37
Email
hej.ale tu u nas cisza.Dziewczyny przeniosły się na forum ciążowe, a tu cisza.Może i tu zajrzycie?
basienka25
2009-01-20
10:56:02
Email
No zajrzałam:) Jola jak Twoje maluchy? Ja się jeszcze nie rozpakowałam, mam nadzieję do 2-go donosić. Ola chodzi do przedszkola nadal, tak jak my wszyscy nie może się doczekać siostrzyczki ( a może braciszka:). Ciągle jej powtarzam że to już niedługo ,ale takie dziecko nie ma przecież żadnego poczucia czasu. Jak wychodzi do przedszkola, to mówi, że wróci jutro:)
bela
2009-01-31
14:22:14
Email
JOLKA a jak z Mateuszem?? Co nowego?? Jak z zachowaniem??
JOLA-JOLKA
2009-02-05
18:36:55
Email
Witam. nie miałam czasu czytać ani pisać i wszyscy mieliśmy grypę.Mati i Marysia byli w szpitalu, bo żaden antybiotyk nie działał.Spędziliśmy w szpitalu i Święta i nowy rok i sylwestra.A dziś Mati dostał diagnozę od psychologa i psychiatry i stwiedzili, że ma autyzm dziecinny.Wierzę, że bedzie dobrze.Muszę szukać dobrego ośrodka i terapełtę.Mati nadal nie mówi.Mam nadzieję, że u Was już dobrze.pozdrawiam
Basia.26
2009-02-06
19:14:12
Email
cześć Jola, no cóż zrobić, życie jest życiem, toczy się i nie zawsze mozemy je zmienić. przykro mi bardzo, że u Matiego zdiagnozowali autyzm. jednak trzeba wierzyć, że możliwie jak bajbardziej wyrwiesz go z tego stanu. pisałas, że domaga się żebyś się nim zajmowała, a to oznacza, że dostrzega was i sygnalizuje swoje potrzeby. trochę czytałam o tej chorobie i dowiedziałam się, że właśnie dzieci częstop lekceważą obecność innych i niczego się nie domagają tylko po prostu to biorą. skoro Mati nie używa słów to wiadomo- przeszedł na język gestów, teraz trzeba walczyć, żeby choroba nie zdominowała go. tak jak piszesz potrzebny dobry ośrodek, terapeuta i może przedszkole integracyjne, gdzie panie wiedza jak zainteresować dziecko w tym stanie. bo jeśli w przedszkolu zostawią go samemu sobie to na nic takie przedszkole-przechowalnia. pobyt w przedszkolu, gdzie nie pracują z dziecmi może tylko utrwalać zachowania i ten czas będzie czasem straconym. szukaj pomocy u terapeutów, zobaczysz, że tacy ludzie dają bardzo dużo z siebie, przekonasz sie, że często ty sama nie poświęcisz małemu tyle czasu i cennej uwagi, którą bedą mogli jemu ofiarować ludzie w ośrodku. ja mam takie odczucie odnośnie przedszkola. niestety sama nigdy nie pracowałam z Miłkiem tak dużo jak to robią Panie wychowawczynie. także zachęcam cie do tego, zeby znaleźć jakies zajęcia grupowe, gdzie będa wiedzieli jak uczyć Matiego wychodzić z tego zamknietego świata, a i ciebie tam nauczą jak w życiu codziennym używając prostych gestów podczas rutynowych zajęć domowych zaangażować synka i tym samym pomagać mu w walce ze schorzeniem. trzymam za was kciuki, pisz co udało ci sie załatwić, jakie są możliwości w twojej okolicy. u mnie w mieście jest Ośrodek Wczesnej Interwencji. przyjmuja tam na róznego rodzaju terapie dzieci z problemami neurologicznymi. poproś o skierowanie do takiego ośredka swojego pediatrę. a jeśli nie ma takiego ośrodka to musi być coś podobnego, popytaj lekarzy, oni MUSZĄ WIEDZIEĆ!! ślę buziaki
bela
2009-02-12
09:01:29
Email
BASIA 26 zamilklas nam calkiem. Napisz co u Ciebie?? Jak wykonczenie domu?? Czy pracujesz?? No i jak naszla Cie juz chec na drugie bobo??
basienka25
2009-02-13
18:54:33
Email
100 lat dla Tomka!!!!!
bela
2009-02-14
11:33:33
Email
ojej BASIU dziekuje za pamiec!!!!!!!!
Basia.26
2009-02-17
08:59:07
Email
cześć dziewczynki:) no gratuluje wam serdecznie kolejnych maleństw:) spisałyście się na piątke, bez dwóch zdań:) u mnie... hm... na razie z drugim dzieckiem spokój;) mój brat wyskoczył z weselem w przyszłym roku. bedzie to wesele wyjazdowe bo ma dziewczyne z dość daleka no i jak pomyślę, że miałabym się tam wybierać z małym dzieckiem, z mlecznymi piersiami, do tego jakoś wyglądać.... to stwierdziłam że jestem za leniwa hahaha i że o drugie postaram się po ślubie;)poza tym podjęłam pracę od września, chcę trochę popracować zanim znów pójdę w odstawkę ;)
JOLA-JOLKA
2009-02-24
21:29:16
Email
Witam dziewczynki. wszystkiego najlepszego dla maluszków.Mati 19 lutego skończył 3 lata.Byliśmy na szczegółowym badaniu słuchu i okazało się, że nie słyszy na prawe ucho, bo ma w nim płyn.Teraz mają mu ściągnąć ten płyn i mam nadzieję, że zacznie mówić.Mam nadzieję, że diagnoza jest błędna i cała wina jest w tym uchu.A żeby było "weselej" wczoraj zwolnili mnie z pracy. Wróciła po macierzyńskim i urlopie wypoczynkowymi adli mi popracować 2 tygodnie i wręczyli mi wypowiedzenie. Poprostu super. pozdrawiam
JOLA-JOLKA
2009-02-26
11:08:07
Email
Na domiar złego, zwolnili mnie z pracy gdy wróciłam po macierzyńskim. PAni dyrektor kazała mi zając się dziećmi i powiedziała, że tak dla mnie bedzie lepiej.Jestem załamana.
ciekawa
2009-02-26
12:56:16
Email
Jolu a na jakiej podstwie ci wypowiedzieli? Jeżeli zgadzasz sie na wypowiedzenie pamietaj nalezy Ci sie doprawa. Nie sądze żeby zwalniali cie dyscylinarnie. W sumie jesli to nie jest likwidacja stanowiska czy likwidacja zakładu to mozesz sie nie zgodzic i tyle. Oczywiscie masz takie prawo wtedy jeśli niedopuszcza cie do pracy zostaje wniosek do sądu pracy o odszkodowanie lub przywrócenie na stanowisko. Ludzie unikaja sądów pracy a to wbrew pozorom nie takie straszne miejsce-zastanów sie. Pisze to tylko informacyjnie.
ciekawa
2009-02-26
12:58:16
Email
Nie wiem ile pracowaąłs-masz prawo do 2 lub 3 dni na poszukiwanie pracy-skorzystaj.
ciekawa
2009-02-26
13:01:32
Email
No i oczywisćie musisz dostać wypowiedzenie na pismie-pod rygorem niewznosci "Oświadczenie, zarówno pracownika jak i pracodawcy, o wypowiedzeniu umowy o pracę powinno zostać złożone na piśmie. Ponadto pismo pracodawcy, który wypowiada pracownikowi umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony, powinno wskazywać przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie, a także pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania od wypowiedzenia do właściwego sądu pracy."
ciekawa
2009-02-26
13:07:31
Email
Jolu jeszcze taka uwaga-koleżanka mi podpowiada. Jesli baba wypowiedziała ci telefonicznie to jest to nie wazne-musisz zapoznac sie z pismem-napisz szybciutko wniosek i urlop wychowaczy( musza sie zgodzic) i wyslij lub wręcz im zanim dostaniesz wypowiedzenie na pismie. To moze nie zmienia wiele w twojej sutuacji ale nie wiadomo kiedy znajdziesz prace z wychowawczy liczy ci sie do stazu jesli potrwa powyzej 3 mies.
ciekawa
2009-02-26
13:09:33
Email
Kurde nie doczytałam-dostałas to wypowiedzenie do ręki....
JOLA-JOLKA
2009-02-26
16:04:36
Email
Tak.dostałam wypowiedzenie do reki.Dopuścili mnie do pracy.Popracowałam 2 tygodnie.Nawet zaprosili na zabawe integracyjną i w poeniedziałek po 3 godzinach pracy pani dyrektor zaprosiła mnie do siebie i wręczyła wypowiedzenie.Stwierdziła, że potrzebuje do pracy młodą krew, a ja mam dzieci i lepiej, bym zajęła się dziećmi.Powiedziła,że mam prawo do urlopu wychowawczego,ale po urlopie nie wie co bedzie (przeciesz bede starsza niż obecnie) i kazała mi podpisać rozwiązanie umowy o prace z powodu likwidacji stanowiska.Było mi strasznie źle.Poczułm się stara i ni potrzebna.Pracowałam tam 8,5 roku, a zwolnili mnie, bo mam dwoje dzieci i niepotrzebie mówiłam o kłopotach z Mateuszem.Teraz mam nauczkę, nigdy pracodawcy nie mów prawdy o życiu prywatnym.
ciekawa
2009-02-26
16:19:10
Email
Ale kur.....!!!!!!! Jolu bardzo Ci współczuje. Ja proponowała bym ci wychowawczy bo zawsze to lepiej jak bezrobocie-i masz czas szukać pracy. Na wypowiedzeniu musisz mieć uzasadnieni-rozumiem ze nie chcesz tam już zostać ale ja bym walczyła o odszkodowanie. no ale to już twoja decyzja.
JOLA-JOLKA
2009-02-26
16:31:02
Email
Dostałam odszkodowanie 2600 brutto.
ciekawa
2009-02-26
18:04:22
Email
Odszkodowania? odszkodowanie może zasadzić tylko sąd, Tobie należy się odprawa w wys 3 wypłat-to powinien sam wypłacić pracodawca no i odszkodowanie za czas pozostawania bez pracy jeśli pójdziesz do sadu. Zaczynam coraz bardziej doceniać swoja prace-w wojsku istny cyrk na kółkach ale niech by próbowali zrobić coś niezgodnego z prawem....wystarczy mruknąć i doprowadzić ich do pionu. Jolu znajdziesz sobie rewelacyjna prace-wierze w to. Strata tamtej baby. Oby trafiła na okropnych pracowników.
ivonka
2009-03-09
00:44:33
Email
Emi moja Julia urodzila sie 2 marca a forum jest zatytuowane lutowe niemowlaki,mam nadziej ze nie ma zadnego problemu.Tak bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum bo nie mam z kim porozmawiac o moich obawach i chwilowych zalamaniach.Julia wazyla 4160 i 57cm,nie bylamalutka i porod byl dla mnie ciezkim doswiadczeniem,jeszcze sie borykam z wspomnieniami.Jeszcze nie odpoczelam po porodzie bo kazda noc mam zarwana,Julka nie chce spac w nocy.W dzien spi tak slodko a w nocy zaczyna sie koszmar,czasami mam ochote uciec z domu.Boje sie ze przez te nocki popadne w depresje.A jak z wami dziewczyny bylo po porodzie,mialyscie podobne doswiadczenie czy tylko ja tak mam.Pozdrawiam mamusie
ciekawa
2009-03-10
19:44:55
Email
Ivonko to temat lutowych niemowlaczków które są już duże:) Pewnie ich mamusie nie maja czasu tu zaglądać. Twoje złe samopoczucie to baby blus-spadek hormonów-niedługo przejdzie-każda z nas to przeszła. Maluszka budź w dzien-rozmawiaj, usmiechaj sie-maluszki czesto myla dzien z noca-choć napewnoo sporo minie zanim zacznie spac w nocy. Jesli wkrutce nie powstanie temat marcowy z tego roku(może sama go założysz)-zapraszam do majówek i czerwcówek-częściej tam zaglądamy.
JOLA-JOLKA
2011-01-05
22:09:00
Email
Hej dziewczyny jesteście? Jak wasze prawie pięciolatki? Pamietacie nasze problemy w ciąży? Odezwijcie sie :)
basienka25
2011-01-21
16:41:13
Email
Hej, moja prawie pięciolatka ma się dobrze. Chodzi do przedszkola do grupy dzieci starszych o rok, ale na dobre jej to wychodzi. Wcale od nich się nie różni, no może tylko tym, że jest dużo niższa od nich. Nikt nie wierzy, że przy urodzeniu ważyła ponad 4 kg:) Teraz ma nieco ponad 1m i waży nieco ponad 15 kg:).Jest drobna, nogi ma jak ołówki:) Próbuje pisać i czytać proste słowa. Dziś w przedszkolu był Dzień Babci. Nie mogłam tam nie być, chciałam zobaczyć jak recytuje wierszyk, jak prezentuje się na tle innych dzieci. Byłam strasznie wzruszona. Było tak pięknie. Jak ten czas leci, już ma prawie pięć lat, a niedawno cyca ssała:)
Basia.26
2014-03-16
22:46:11
Email
:)
Strona 193 - poprzednia, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum