szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Matki, żony, kochanki (problemy z dziećmi, mężami i niemężami, teściowymi, pracą, plotki, rady, itp)
temat - Opieka nad dzieckiem - rozliczanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mayasun
2008-03-11
Email
Dziewczyny pomozcie. Moja coreczka raz w miesiacu jest chora i siedze z nia w domu. Moj pracodawca co miesiac potraca mi z wyplaty za to, a wlasciwie wyplaca niepelne wynagrodzenie, tylko jak za zwolnienie lekarskie. Wiecie w jaki sposob rozliczana jest opieka nad dzieckiem? Czy slusznie to liczy jako L-4?
ciekawa
2008-03-11
08:35:25
Email
Nie rozumiem co napisałaś-jaka opieka???? dwa dni przysługujace w roku na opiekę na dziecko??? Bo jeśli tak to liczy sie go normalnie jak dzień pracy-nic sie nie odejmuje. Czy ty mówisz o zwolnieniu???
ciekawa
2008-03-11
08:46:30
Email
Co do zwolnienia to normalnie rozlicza sie je jako zwolnienie tylko do zwolnienia wypełniasz u pracodawcy druk na zasiłek i on to rozlicza-o ile sie nie myle dostajesz wtedy 80% wynagrodzenia za każdy dzień. Oczywiscie premie nieregulaminowe juz tutaj sie nie liczą i jeśli dostałąś jakas podwyżke to podstawa naliczenia zasiłku to twoja wypłata sprzed podwyzki o ile nie przepracowałas w całosci ostatnich trzech miesiecy kalendarzowych(po podwyzce)-dopiero wtedy masz inna podstawe naliczenia.
Julia
2008-03-11
08:47:55
Email
Ale przecież opieka nad CHORYM dzieckiem to jest właśnie L4. Czy ja źle myślę? Te dwa dni opieki to co innego, są chyba płatne normalnie ale to jest opieka nad dzieckiem zdrowym i to są tylko 2 dni w roku.
Julia
2008-03-11
08:49:35
Email
No właśnie, tak jak pisze ciekawa, L4 to może nie to samo co opieka nad chorym, jak napisałam (nie znam się na tym dobrze), ale płatne jest tak samo jak L4, czyli 80% wynagrodzenia.
ciekawa
2008-03-11
08:50:25
Email
No włąsnie dlatego nie bardzo rozumiem pytanie-nawet dopytałam koleżanke zajmujacą sie zusem ale nic innego nie przychodzi jej do głowy-nie ma innej opieki na dziecko.
Kamila
2008-03-11
09:23:53
Email
Tak dziewczyny, macie rację. Przysługuje 2.dni opieki, normalnie płatnej, jeśli już wchodzi w grę zwolnienie na dziecko to wynagrodzenie 80%.
basienka25
2008-03-11
09:30:13
Email
I tego zwolnienia na dziecko może być 60 dni w ciągu roku, tak?
ciekawa
2008-03-11
09:32:24
Email
do 8lat jest 60 dni w roku po 8 roku zycia 14 dni.
ciekawa
2008-03-11
09:57:22
Email
Przepraszam korekta po konsultacji z moja szefową: na dziecko zdrowe do 8 lat przysługuje do 60 dni opieki(czyli zasiłek opiekuńczy-są to przypadki zamknięcia przedszkola, szkoły itp. natomiast jak dziecko choruje czyli normalne zwolnienie to do 14 roku zycia do 60 dni w roku na L4+ oswidaczenie aby dostać zasiłek opiekuńczy. Po 14 roku zycia jest juz tylko 14 dni na opieke nad dzieckiem chorym czy innym członkiem rodziny
mayasun
2008-03-11
15:15:33
Email
Chodzilo mi o takie zwolnienie gdy dzicko jest chore. Wydawalo mi sie, ze jest rozgraniczenie pomiedzy tym jak ja jestem chora a tym, ze nie moge byc w pracy bo dziecko jest chore. A co to za dodatek opiekunczy? kto go wyplaca? w jakim czasie i ile jest czasu na zlozenie wniosku u pracodawcy. Czy ma to znaczenie ile zaklad zatrudnia osob (czyli czy ma znaczenie np. czy ma pelna ksiegowosc czy jest obsluiwany przez biuro rachunkowe) aaa dzieki za odzew.
ciekawa
2008-03-11
18:43:48
Email
Zasiłek opiekuńczy to odpowiednik zasiłku chorobowego czyli na siebie na l4 dostajesz chorobowy a na dziecko opiekuńczy ale musisz do zwolnienia wypełnić u pracodawcy taki druczek na zasiłek-jutro spytam u szefowej jak to sie ma do małych pracodawców. Wkażdym razie dostajesz 80% wynagrodzenia za te dni. Jesli tak dostajesz wypłate to podejrzewam ze u ciebie pracodawca poprostu nie wymaga tego świstka lub nie musi wymagać ale sie dowiem jutro. W tym druku piszesz np czy jest inna osoba mogąca opiekować sie dzieckiem. czyli jeśli masz w domu bezrobotnego męża a dziecko jest powyżej 2 lat to kicha bo o ile będziesz miała usprawiedliwiona nieobecność w pracy to zasiłku nie dostaniesz czyli 0 za te dni na zwolnieniu.
ciekawa
2008-03-11
18:46:11
Email
No i ten zasiłek wypłaca chyba pracodawca-też sie dowiem bo skoro na pracownika na zwolnieniu do 30 dni płaci pracodawca a dopiero po tym czasie zasiłek wypłaca zus-ale kurcze też spytam-nie zajmuje sie zwolnieniami tylko koleżanka a ja czasem pracy-wiem co i jak ze słyszenia ale napewno jutro dopytam.
kyja
2008-03-11
23:55:13
Email
hej, pracodawca płaci ten zasiłek opiekuńczy to jest 80% wynagrodzenia za dni na L4 z tytułu opieki nad chorym dzieckiem-takie odnoszę wrażenie po 3 latach pracy jako matka;)))rzeczywiście wypełnia się taki specjalny druczek i zdaje się, że max można wziąć l4 na dziecko chyba 60 dni w roku.
ciekawa
2008-03-12
08:14:11
Email
Juz wiem-ten druk ma obowiazek dac ci pracodawca-jesli nie daje to jego brocha ma braki w dokumentach-Ty tylko policz jak ci płaca za l4 czy maz 0 za te dni czy 80% bo jak niedajboze 0 to rób zadyme!!! Nie wiem kto płąci te pieniadze ale to juz cie nie interesuje bo rozliczenia na lini pracodawca zus sa bezgotówkowe i pieniadze dostajesz na wypłate razem.
mayasun
2008-03-12
22:16:58
Email
Doczytalam sobie w internecie, ze dokumentem bedącym podstawą do wypłaty zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad chorym dzieckiem jest zaświadczenie lekarskie. I pewnie dlatego nikt nigdy nie wymagal dodatkowego oswiadczenia itd. Ale dziewczyny wielkie dzieki. Wasze wypowiedzi nazwaly "rzeczy po imieniu" i rozjasnilo wiele sytuacji.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum