szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - infekcje pochwy w ciąży


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
mnc
2005-09-13
Email
Witam przyszłe mamuśki! Chciałam zapytać, czy miałyście w ciąży infekcje pochwy? Ja jestem obecnie w 6 m-cu ciąży i od 2-go miesiąca mam grzybice, teraz ziarenkowce, stosowałam już Clotrimazolum, Metronidazol, ale jakoś nic nie pomaga, gini mówi, że w ciąży się nie da tego wyleczyć, lecz tylko zaleczyć. Jak to może wpłynąć na maleństwo i jak się tego pozbyć? Dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam Monia
polishgirl
2005-09-13
19:08:26
Email
Czesc. Rak tp prawda że w ciązy bardzo często łapie się jakieś"grzybki", zapalenia. Mo ginekolog ostatnio przepisał mi globulki dopochwowe Natamycyna, które stosuje sie przez dwa tyg, codziennie. Mnie pomogły, stoosowałam przez tydzien. Drugi tydzień sobie odpusciłam. Niestety są one dość drogie około 30 zł. Clotrimazolum , raczej nie pomaga. A dzieciaczkowi raczej takie "grzybki" nie powinny zaszkodzić.
Basia
2005-09-13
20:25:45
Email
Witam!! Ja jestem obecnie w 37-38 tc. Prawie od samego początku miałam problemy z różnego rodzaju infekcjami. Brałam Nystatynę, Natamycynę, Lactovaginal i nic nie pomogło. Nie jest to dla mnie uciązliwe, gdyż nie mam prawie żadnych objawów tych infekcji, widzi je tylko moja gin podczas badania. Niestety w czasie ciąży różne infekcje się przyczepiają i niewiele można zrobić. Pozdrawiam !!!
Muminka
2005-09-14
21:20:11
Email
Ja stosowałam GINALGIN dopochwowo i ustąpiło czy któraś z was stosowała??????????
odrobinka1
2005-09-15
09:20:16
Email
Witam.. z tego, co mi mówiła moja gin wiem iż niezaleczona infekcja może być przyczyną wcześniejszego porodu (dała mi cały wykład, lecz nie potrafię tak fachowo tego powtórzyć). Ma to coś związek z tym iż grzyby rozmnażając się wytwarzają substancję.. Ja jestem w 35 tc. i miałam kilka razy "problemy". Stosowałam kilka różnych środków.. Z tego, co wiem to lactovaginal - jeżeli jest już infekcja - nie pomoże, ale naprawdę polecam, zaraz po kuracji- powoduje szybką odnowę flory sprzyjającej naszemu ciału- w szczególności po stosunkach.. pozdrowionka
ADA
2005-10-18
19:26:47
Email
Witam!Ja to chyba wykupiłam całą aptekę.Nie będę wymieniać,bo nawet wszystkich nazw nie pamiętam.Nic nie pomogło.Można podmywać się Tantum Rossa,łagodzi.Infekcja zniknie,ale po porodzie.Pozdrawiam
ADA
2005-10-18
19:34:09
Email
Witam!Ja to chyba wykupiłam całą aptekę.Nie będę wymieniać,bo nawet wszystkich nazw nie pamiętam.Nic nie pomogło.Można podmywać się Tantum Rossa,łagodzi.Infekcja zniknie,ale po porodzie.Pozdrawiam
Joasia
2005-10-19
07:26:52
Email
Ja jestem w 36 tygodniu i od początku też mam problemy. Moja ginka przepisywała mi Nystatynę i inne leki które wymieniacie, ale one pomagały tylko na kilka dni. Potem infekcja wracała. Ostanio byłam u innego gina i on, aż powiedzał, że to juz nie zapalenie tylko niestety drożdżyca. I przepisał mi czopki PIMAFUCIN. Brałam je 6 dni w końcu pomogło. A na ich ulotce jest napisane, że można brać je przez całą ciażę, nawet w I trymestrze gdyż nie przenikają one przez błony śluzowe. Natomiast np. na ulotce gynalginu jest napisane, że w ciąży raczej ich nie stosować. W każdym razie ja polecam Pimafucin ale jest drogi - 3 czopki w opakowaniu kosztuja 18 zł. Ja miałam przepisane 2 opakowania. Narazie minęły 2 tygodnie i infekcja nie wróciła, a po tamtych lekach wracała już po 3 - 4 dniach.
olufal
2005-10-19
10:28:48
Email
Ja takze jak Joasia stosowalam PIMAFUCIN,wystarczylo jedno opakowanie (3tabletki) i jak na razie infekcja nie wrocila! Pozdrawiam Ola
emi
2005-10-25
15:18:07
Email
jestem w 28 t.c. i tez ostatnio dowiedzialam sie ze cos nie tak...i ze jakis "grzybek" powstal:P biore tabletki dopochwowe "NATAMYCYNA" i "furaginum" na zapalenie drog moczowych oba leki dzialaja!!!pozdrawiam
Maminka Madzia
2005-10-27
15:54:47
Email
hej jestem w 27 tyg i tez mialam problemy z infekcjami. potworne swędzenie uiemożliwiające nie tylko seks ale nawet normalne czynnisci fizjologiczne, pieczenie itp. bralam GYNO-FEMIDAZOL i przeszło. jest bardzo tsni na receptę kosztuje 3zl ale skuteczny. raz dzienie globulka i po pary dniach było wszystko w porządku:)
Adriana2
2008-03-03
09:43:13
Email
Witam Wszystkie Przyszłe Mamusie. Mam pytanie jestem w 15 tygodniu ciazy i gin przepisal mi CROTLIMAZOR czy on mi nie zaszkodzi. Bo na ulotce pisze ze w I trymestrze raczej nie powinno sie go stosowac
ciekawa
2008-03-03
12:26:33
Email
Ja też miałam infekcje i stosowałam lek który w opisie miał taka notke ale lekarz mi wytłumaczył ze to standardowe-wiadomo nic nie wolno bez decyzji lekarza-zdecydowanie bardzije niebezpieczne dla brzuszka jest nieleczenie infekcji!
kasia22
2008-03-03
12:32:48
Email
Adriana2 - skoro lekarz ci przepisał to musisz brać. Wtedy nie czytaj ulotki - ważniejsze jest to co mówi lekarz.
EwaMarchewa
2010-01-30
12:19:49
Email
Polecam Lactovaginal i dietkę . Zanim kupisz lek możesz się smarować naturalnym jogurtem ( bez zadnych dodatków) oraz robić sobie krótkie nasiadówki w wodzie z solą... Leczenie grzybicy wymaga odpowiedniej diety - należy unikać następujących produktów: * cukier we wszystkich postaciach * biały ryż * produkty z białej mąki * zupy w proszku * wszystkie produkty zawierające drożdże * alkohol * słodkie świeże owoce, owoce suszone, kompoty * sery pleśniowe, żółte, * majonez, ketchup, * produkty fermentowane * słodkie soki, napoje gazowane * przyprawy typu Vegeta * konserwy i dania przyrządzane metodą przemysłową Produkty dozwolone: * jogurt naturalny z żywymi kulturami bakterii * kasze (oprócz kasz pszennych) * płatki owsiane, ryż ciemny niełuskany, ziemniaki * pieczywo żytnie, orkiszowe na zakwasie, ryżowe * ryby, mięso (z wyjątkiem wieprzowiny) – wędliny drobiowe lub wołowe * warzywa * jajka jeśli nie są alergenem * kwaśne owoce * oliwa z oliwek * ziarna słonecznika, dyni, siemie lniane * woda niegazowanaherbaty owocowe * herbata ziołowa, lub czarna słabo parzona * soki naturalne wyciskane z warzyw lub kwaśnych owoców
Artemis
2012-04-02
14:42:30
Email
Hm, ja jestem w 6 m-cu ciąży, mam 2 raz infekcję, w odstępie 2 tygodniowym. Pojawiła sie w 5 m-cu, na dodatek nie miałam typowych objawów tylko wyciek wody. Po 2 dniach nie przeszło wiec zadzwoniłam do poloznej i ta kazała jechec do szpitala bo było podejrzenie wycieku wód płodowych. Dopiero w szpitalu po dokladnym zbadaniu okazalo sie ze to drożdżyca, wyciekał płyn a maź i grudki były głęboko. Dostałam recepte na maść (zeby bylo smieszniej w ulotkach pisza o zakazie stosowania w ciąży). Okazuje sie jednak ze te infekcje nieleczone w ciąży są gorsze niz branie leków, wiec TRZEBA to leczyc i brac leki, dla dobra swojego i maluszka. Mi pomogło, ale tylko na tydzien, moze nie wyleczyłam a moze wróciło. Po 2 tyg. u innego ginekologa usłyszłąm to samo, dostałam globulki na receptę 6 dni kuracji (PIMAFUCIN) i kontrola za m-c. Juz jest lepiej, ale ponoc to normalne i niestety pojawiaja sie te infekcje.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum