szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - prowadzenie auta w ciazy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
aureliasun
2005-08-09
Email
czesc dziewczyny! powiedzcie jak to bylo z wami ( oczywiscie pod warunkiem ze macie prawo jazdy) czy podczas ciazy prowadzilyscie samochod? ja jestem w 27 tygodniu mam spory brzuszek i moja rodzina uwarza ze nie powinnam juz jezdzic autem jako kierowca. co sadzicie , jak to bylo z wami???
Ewka25
2005-08-09
20:32:58
Email
Jeżdziłam do końca, nawet do porodu pojechałam sama-ok.30 km, haha:)
Muminka
2005-08-09
21:00:56
Email
ja mam pewne problemy w ciązy ale po kontroli u DR dzis pozwolil mi jechac samochodem oczywiście prowadzic go .Więc sie wybieram i jeszcze zabieram moja corke DR powiedzial żeby uważac na wertepy
Muminka
2005-08-09
21:01:33
Email
aha jesrem midzy 27/28 tygodniem teraz
Julia
2005-08-09
21:32:04
Email
Ja jeździłam prawie do końca, tj. ok 2-3 tyg przed porodem przestałam.
Beth
2005-08-10
11:37:42
Email
Podobno póki się mieścisz za kierownicą, to możesz jeszcze jeździć.Ja jestem w 36 tygodniu ciąży i normalnie siedze za kierownicą, jeździmy z mężem na wycieczki i niczym sie nie przejmuję, aczkolwiek niechętnie jeżdżę sama, bo jest mi raźniej kiedy ktoś siedzi obok. Pozdrawiam!
andzia
2005-08-10
13:13:13
Email
Moja rodzinka i znajomi tez mowili zebym przestala jezdzic ale ja strasznie lubie prowadzic autko i jezdzilam do konca nawet jak zaczely sie bole jechalam do szpitala za kierownica. Wiec uwazam ze jak dobrze sie czujesz i miescisz sie mozesz jezdzic.
Dagmara
2005-08-10
15:56:41
Email
ja jestem w 33 tyg. i jeżdze codziennie i to sporo.
kate
2005-08-22
08:38:39
Email
A może któraś z Was wie jak to jest z obowiązkiem zakładania pasów? Słyszałam, że kobietom w ciąży wolno jeżdzić bez pasów... Czy to prawda? Jeśli tak, to od którego miesiąca i czy trzeba mieć przy sobie jakieś zaświadczenie od lekarza itp.?
andzia
2005-08-22
12:39:22
Email
Ja od samego poczatku jezdzilam bez pasow.KOBIETA CIEZARNA ZAWSZE MUSI MIEC KSIAZECZKE CIAZY PRZY SOBIE BO JAK BY COS SIE STALO TO ZAWSZE WSZYSCY BEDA WIEDZIELI. POLICJA KONTROLOWALA I FAKTYCZNIE NA POCZTKU PYTALI CZEGO NIE ZAPIELAM PASOW (DO SAMEGO KONCA MIALAM MALUTKI BRZUSZEK)ALE ODPOWIADALAM ZE JESTEM W CIAZY ZOBACZYL MACIUPKI BRZUSZEK I OK WIEC JESLI PASY PRZESZKADZAJA CI MOZESZ ICH NIE ZAPINAC
Dorka
2005-08-22
22:01:42
Email
Ja jestem w 31 tc i nadal jeżdżę, a prawko mam zaledwie od stycznia. Pasów faktycznie zakładać nie musisz (jesli nie chcesz), ale karte ciązy powinnaś mieć przy sobie. Jednak dla wałsnego i dziecka bezpieczeństwa lepiej jest mieć pasy zapięte. Dolny wciskasz pod brzusio, tak zeby ułozyl sie na kościach, a gorny nad brzusio pod piersi, zeby nie uciskal ani jednego ani drugiego. Rozmaiwalam na ten temat z wieloma ludźmi, ze tak powiem znającymi się na rzeczy i stwerdzili, ze to w razie zderzenia jest bezpieczniejsze, bo raczej nie nadziejesz sie na kierownice, co mogloby spowodowac smierc dziecka a nawet twoja. Okrutne to ale prawdziwe :( Słyszalam tez o sposobie zapinania pasów bez wsiadania do auta, a potem wslizgiwania sie tylko pod gorny ich odcinek, ale to w razie wypadku powoduje ponoc "wyjechanie" dołem i możliwość takich samych obrażeń jak w przypadku ich nie zapięcia. Ja mam świra lekkiego na punkcie pasów i tak przywykłam, że mi nie przeszkadzają. pozdrawiam serdecznie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum