szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - trawienie a witaminy i zioła


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Misia
2005-07-08
Email
Mam pewnien problem- od zawsze mam problemy z cerą, tzn. uczulenia, trądzik itd. Wiekszość moich problemów skórnych wiąże się ze słabym trawieniem. Do tej pory brałam jakieś witaminy typu "compleks witaminy B" lub piłam jakieś ziółka, które mi wspomagały trawienie i zmniejszały w znacznym stopniu mój trądzik, ale od siedmiu tygodni jestem w ciąży i wiem, że branie jakichś tabletek nie jest wskazane. Czy znacie jakiś sposób na to, żebym mogła wyglądać normalnie? Bo zaczynam wyglądać na buzi strasznie i nie wiem co mam zrobić, proszę pomóżcie!!
renya
2005-07-09
09:32:49
Email
Wydaje mi sie ze najbezpieczniej byloby jednak skonsultowac sie z lekarzem, ktory doradzi cos na trawienie + z dermatologiem, zeby pomogl Ci poradzic sobie z cera. Sama raczej nie eksperymentuj z ziolkami itp., bo te roznie wplywaja na ciaze... Pozdrawiam serdecznie!
emka
2005-07-09
23:17:36
Email
tak, z ziółkami raczej ostrożnie, chyba jednak do lekarza powinnaś sie udać bo samemu lepiej nie eksperymentować. MOże sudocrem mógł by Ci pomóc, wydaje mi się że nie powinnien zaszkodzić (maść). A i na pocieszeni, mi w czasie ciąży cera baaardzo się poprawiła i teraz nie mam z nia już prawie problemów a córcia ma już 8 miesięcy.
Jagoda
2005-07-10
01:13:23
Email
Pryszcze w ciąży to sprawka buzujących hormonów - może się troszkę poprawi w II trymestrze (albo i wręcz przeciwnie...). Nie łykaj tabletek, możesz sobie przemywać twarz ziółkami ściągającymi. Zioła to też leki! W ciąży lepiej unikać :)
Agata
2005-07-10
11:56:39
Email
Misia miałam podobny problem do Twojego - i w ciąży cera poprawiła się!!! Dosłownie było super - zero jakiegokolwiek wyprysku - cera poprostu cudo.
Ja bym na twoim miejscu zaprzestała brać tych specyfików - ciąża to czas szczególnej troski o zdrowie - więc zrób sobie przerwe i nawet nie zauważysz kiedy, twoja cera stanie się olsniewająca:):):)
Dagmara
2005-07-11
10:47:01
Email
Misia ja też miałam zawsze problemy z cerą nawet jeszcze na początku ciąży ale gdzieś od 4 miesiąca zaczęła się poprawiać. Teraz jestem w siódmym i chyba nigdy nie miałam takiej cery jak teraz! bardzo polecam krem CLINIQUE "ANTI BLEMISH NIGHT TREATMENT". Jest dośc drogi ale swietny i starcza na dość długo. A co do trawienia to też miałam -i czasami nadal mam z tym problem. Wtedy piję herbatkę na trawienie HIPP-a-taką dla dzieci. Do kupienia w aptekach i marketach.Pozdrawiam.
elia
2005-07-12
12:30:47
Email
No to i ja coś dorzucę, ja zawsze miałam trądzik i to związany z trawieniem, przy każdym zaparciu - większe wypryski, najgorzej jest na poczatku ciąży (1-szy trymestr) bo hormony wariują i trzeba przeczekać. Potem zobaczysz, że będzie lepiej jeżeli nie bardzo dobrze. Moja rada to syrop przeczyszczający Duphalac ok. 17 zł, można go łykać w ciąży, jeżeli jest to konieczne (tak jest na ulotce). U mnie jest. Aha i jeszcze otręby pszenne - 2 łyżki w wodzie lub mleku na czczo (paskudne, ale działa). pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum