szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - termin porodu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
stacha100
2005-06-17
Email
Jaki termin porodu jest ważniejszy i którym się kierować? Wg ostatniej miesiączki mam termin na koniec lipca a wg. USG 2 tygodnie wcześniej. Miesiączki nie były regularne więc? 2 tygodnie to dużo a nie chciałabym urodzić przedwcześnie.
Jagoda
2005-06-17
21:06:31
Email
2 tygodnie nie ma znaczenia. Termin porodu jest orientacyjny, zarówno wg miesiączki, jak i usg.
MoNiSiA
2005-06-17
21:14:12
Email
Hmm ja miałam też wyznaczonych kilka terminów. Myślę że najlepszym terminem jest termin ostatniej miesiączki (tak wyznaczano zanim jeszcze pojawiło się USG) i myślę że najwięcej osób tym się kieruje (nawet lekarze). Jeśli chodzi o poród który miałby się odbyć 2 tygodnie wcześniej - to nie jest to nic strasznego (dziecko jest już ukształtowane i samodzielnie oddycha - więc nie ma obaw że może mu się coś przytrafić). Ja osobiście kieruję się tylko terminem ostatniej miesiączki, który jest wyznaczony na jutro :) Termin z USG mam na 25 czerwca. Skala z USG odpowiada bardziej wielkości maleństwa, a wiadomo, że nie każde dziecko rodzi się z ich wymierzoną wagą (więc gdy maleństwo jest mniejsze niż powinno być wg tego USG - przewidywana data porodu przeciągnie się). Troszkę namieszałam ale mam nadzieję że zrozumiałaś wszystko :) Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum