szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Mam pytanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
wiola
2005-05-31
Email
Pytanie troche krepujace ale martwie sie o moje dziecko.Jestem w 14 tyg ciazy i juz drugi dzien mam biegunke i nie wiem czy to dlatego ze zaczełam pic mleko i jem wiecej jogurtów niz zwykle czy cos dzieje sie nie tak.Mam ciaze zagrozona wiec bardzo sie martwie.Pierwsza ciaze poroniłam.Prosze o pomoc bo strasznie sie boje.
Jagoda
2005-05-31
18:40:03
Email
Być może przyczyną jest to, że zaczęłaś pić mleko. Spróbuj przestać na parę dni i potem znowu zacznij je pić. Jeśli objawy nawrócą, to pewnie od mleka.
Biegunka sama się zazwyczaj ogranicza - wystarczy pić dużo płynów i zastosować lekkostrawną dietę. Jeśli trwa krótko, dziecku nie powinna zaszkodzić - nie masz co się denerwować.
wiola
2005-06-01
20:27:16
Email
dziekuje jagodo własnie tak zrobiłam i dzisiaj jest okey mam nadzieje ze bedzie dobrze pozdrawiam
MoNiSiA
2005-06-02
10:00:21
Email
U mojego brata tez wystepują takie objawy (biegunka) po piciu mleka. Jeśli nie pije - biegunki nie ma, jeśli pije - biegunka pojawia się i nie ma na to sposobu. Być może jest to rodzaj jakiegoś uczulenia na mleko. I nie ważne że dopiero teraz się to pojawiło, to normalne. 3maj się ciepło. Pozdrawiam.
Jagoda
2005-06-02
11:33:20
Email
Najczęściej takie objawy daje nietolerncja laktozy, cukru zawartego w mleku. To nie uczulenie, ale brak enzymu rozkładającego ten cukier na galaktozę i glukozę. Jak nie ma enzymu, to robią to bakterie jelitowe - i stąd objawy.
Nusia
2005-06-03
15:13:28
Email
Ja też miałam biegunkę po mleku ale tylko UHT. Moja lekarka powiedziała żebym tego świństwa nie piła i że ono nie nadaje się do niczego. Tak zrobiłam i zaczęłam pić mleko tylko pasteryzowane - w torebce lub kartoniku z krótką datą ważności i przeszły mi wszelkie objawy związane z piciem mleka UHT. Mleko pasteryzowane jest dużo smaczniejsze, zdrowsze i nie powoduje u mnie biegunki. Polecam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum