szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - rozyczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ewa
2005-05-27
Email
Zaszczepilam sie przeciw rozyczce,swince i ospie.Niestety w dwa lub trzy tygodnie potem zaszlam w ciaze.Mam 45 lat i myslalam ,ze mam juz to poza soba.Jednak stalo sie .Mieszkam od niedawna w USA a dopiero w przyszlym tygodniu mam wizyte u lekarza.Bardzo sie boje.O ile sobie przypominam w dziecinstwie chorowalam na wszystkie te trzy przypadlosci.
Julia
2005-05-27
09:37:30
Email
Ewa nie masz się o co bać. Jeśli chorowałaś na różyczkę, to masz problem z głowy. Różyczkę przechodzi się tylko raz w życiu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i spokoju :o)
Jagoda
2005-05-27
11:29:42
Email
Droga Ewo, rozumiem Twój strach i chciałabym Cię choć trochę uspokoić.
Po pierwsze, szczepienie nie musi prowadzić do wad wrodzonych - to, czego najbardziej się obawiamy to zespół różyczki wrodzonej, zaś maksymalne teoretyczne ryzyko tego zespołu wynosi 1,7% (wg artykułu sprzed 25 lat). Po drugie, w jednym z badań w 2004 roku nie wykazano ani jednego przypadku tego zespołu u dzieci 94 matek zaszczepionych w okresie około poczęcia. Abstrakt tego artykułu znajdziesz tutaj
Szczepienie w okresie okołokoncepcyjnym (przeciw odrze, śwince, różyczce, ospie wietrznej)nie jest wskazaniem do przerwania ciąży.
Mam nadzieję, że Twój organizm szybko poradzi sobie z wirusami - zwłaszcza, że nie musi się tego uczyć, musi sobie tylko przypomnieć, jak to się robi.
Pozdrawiam serdecznie.
Julia
2005-05-27
13:25:13
Email
Ewa źle zrozumiałam Twoje pytanie- gapa ze mnie :o) Myślałam, że boisz się zachorowania na którąś z tych chorób. Dopiero odp Jagody uświadomiła mi, że chodziło o szczepionkę. Sorry. Po raz kolejny okazuje się, że obecność Jagody jest niezbędna! :o)
Ewa
2005-06-08
05:06:30
Email
Droga Jagodo! Rzeczywiscie jestes niezastapiona.Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.Prawde powiedziawszy liczylam wylacznie na Ciebie. Z powazaniem Ewa Cieslak
ewa
2005-06-08
05:09:31
Email
Serdeczne podziekowania. Jagodo jestes kopalnia wiedzy,podziwiam. Z powazaniem Ewa Cieslak
Jagoda
2005-06-08
10:43:32
Email
Nie jestem kopalnią wiedzy, wiem tylko, gdzie w razie czego coś znaleźć.
Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum