szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - uciekające wody płodowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mama28
2005-04-29
Email
czy któraś z was wie coś na ten temat? jak to rozpoznać? Pozdrawiam
Kornela
2005-04-30
10:27:43
Email
Moja koleżanka chyba to miała. Była tydzień po terminie i co 10 min chodziła sikać, jak pojechała do szpitala okazało się że nie ma już wód płodowych i zaczęli jej wywoływać poród. Nie wiem czy dokłądnie Ci o to chodziło.
mama28
2005-04-30
11:43:09
Email
Chodzi mi o sączenie się wód płodowych w czasie młodej ciąży. Kilka lat temu spotkałam dziewczynę, która straciła dziecko przez lekarza, który to zignorował. Ale jak to rozpoznać? to właśnie stanowi dla mnie zagadkę. Pozdrawiam
Jagoda
2005-05-01
11:07:48
Email
Przedwczesne pęknięcie pęcherza płodowego. Diagnostyka: oznaczenie pH wydzieliny pochwy, poszukiwanie komórek płodowych za pomocą specjalnego barwienia, oznaczanie specyficznych zw. chemicznych w płynie gromadzącym się w tylnym sklepieniu pochwy; dodatkowo pobiera się wymaz z szyjki na badania mikrobiologiczne. Jeżeli dochodzi do zespołu zakażenia owodni (powikłanie, objawiające się min. gorączką) - ciążę należy rozwiązać, niezależnie od jej wieku. Zakażenie stanowi zagrożenie i dla matki, i dla dziecka.
Asteria
2005-05-01
19:01:37
Email
A jak mozna to rozpoznac bez diagnozy lekarza, to znaczy skad wiadomo ze np. cos takiego sie dzieje, wiele kobiet czesto korzysta z toalety. Jak i wydzielina z pochwy jest znacznie bardziej obfita. Skad wiadomo ze to wody plodowe i ze cos takie sie dzieje?
Jagoda
2005-05-01
22:05:09
Email
Jest mokro. Pęknięcie pęcherza płodowego jest "ciche" - tzn. nie ma innych objawów. Zazwyczaj w ciągu doby pojawia się czynność skurczowa. Jeszcze drobne uwagi: 1. To, co komuś się przytrafiło, nie znaczy, że Wam się przytrafi (przykładem jestem ja: trafiło mi się powikłanie po cięciu, jakiego nikt jeszcze w Polsce nie miał i przez wieeele lat nie będzie). 2. Nadmiar wiedzy o patologii nie pomaga, a szkodzi.
Jagoda
2005-05-01
22:11:51
Email
Innymi słowy - dla kobiety jest to trudne (można użyć papierka lakmusowego albo specjalnych wkładek - tylko, że wtedy można się "wpędzić w nerwy", a to dla dziecka nie jest dobre), dla lekarza - zależy od rodzaju pęknięcia (wysoko czy nisko). Jeśli w dolnym biegunie jaja płodowego (=na samym czubku), to jest to łatwe.
Gaga
2005-10-12
10:53:17
Email
Jestem w 30 tyg ciąży. Od 25 tyg przebywam w szpitalu, gdyż zaczęły sączyć się wody płodowe.Wizualnie to sączy się na bieliznę jasnozółty płyn, którego nie można pomylić z moczem. Jeśli badanie USG wykarze , że wód jest za mało, podaje się kroplówki uzupełniajće ich ilość. Komórki wyciekających wód ( złuszczony naskórek noworodka )mogą spowodować w każdej chwili zakażenie organizmu / sepsa i wówczas należy natychmiast rozwiązać ciążę, aby ratować życie kobiety. Dlatego co 2 dni bada się poziom Crp i leukocytów,Udało mi się przetrwać te tyg. i teraz aby jeszcze przez 5 tyg. wyniki były ok, to będzie sukces.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum