szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Do wszystkich dziewczyn w ciazy!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
olufal
2006-04-26
Email
Jezeli jeszcze nie zrobilyscie badan na cytomegalie to zrobcie sobie na wszelki wypadek-lepiej je zrobic niz potem martwic sie jak ja...Lekarze czesto kieruja kobiety w ciazy na testy na toxoplzme zapominajac o cytomegali a jest to wirus takze niebezpieczny.Ja mam 2 miesieczna coreczke ktora ma jednostrony niedosluch i szukamy teraz przyczyny.a pediatra powiedziala ze przez ostanie pol roku liczba dzieci urodzonyh z wirusem cytomegali znacznie wzrosla... Pozdrawiam ola
kiwi
2006-04-27
09:16:54
Email
Witaj Olu. To bardzo przykre co przytrafiło sie Twojej małej. Trzymam kciuki i mam nadzieję że wszysko będzie OK. Mój lekarz okazał się przewidujący i już zrobiono mi ten test ( nie miałam pojęcia co to bo poraz pierwszy sie spotkałam z tą nazwą). dziękuje w imieniu innych mamusiek, to bardzo ważna jak widać sprawa.Pozdrawiam Sewrdecznie.Buźki dla córci.
pinkie
2006-04-27
10:49:55
Email
Ale czy można w ogóle pomóc dziecku, jeżeli u kobiety w ciąży wyjdzie ten test dodatni?
pinkie
2006-04-27
11:06:42
Email
Właśnie sięgnęłam po paźdxiernikowy numer "Twoje 9 miesięcy", gdzie jest artykuł o cytomegalii - i cóż - nalezy się chronić, ale o leczeniu nic nie napisali. Tylko o tym, jak łatwo się tym zarazić, jakie wady może mieć dziecko i że to może wyjść dopiero w wieku szkolnym. W ogóle ta gazeta jest straszna. Kupiłam ten jeden numer na początku ciąży i jak się naczytałam o wszystkich chorobach , wadach płodu i ciążach ektopowych, to byłam przerażona. Ostrzegam przed tym dwumiesiecznikiem brzuchatki, które chcą spokojnie przebyć ciążę.
aniasz
2006-04-27
11:18:10
Email
http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1072&alt=54 słuchajcie znalazłam dosyć konkretny opis tej choroby. Dla mnie to całkiem nowa rzecz, chociaż jestem drugi raz w ciąży nie spotkałam się wcześniej z cytomegalią. Polecam oddać się lekturze wszystkim w podobnej sytuacji.
pinkie
2006-04-27
11:30:20
Email
Własnie chciałam podać ten sam link, co aniasz. Dziewczyny, nie ma sie co martwić w czasie ciąży, bo i tak nic na to nie poradzimy. Dokładne USG wykryje najpoważniejsze wady, można je bedzie leczyć. A wyczytałam jeszcze w necie, ze najlepiej zrobić dziecku od razu po urodzeniu test na cytomegalię. W ten sposób można je leczyć prawidłowo, bo okazuje się, ze lekarze bagatelizują ten wirus i szukaja innych przyczyn gorączek, sepsy i innych takich. Dzięki osobom, które to przeżyły i opisały na forum jesteśmy mądrzejsze. Nie wiem tylko, czy te testy można wykonać w szpitalu, czy trzeba prywatnie i ile to kosztuje.
Adka1
2006-04-28
15:21:14
Email
Byłam dziś w mojej przychodni i robią za 25 zł dwa rodzaje (w jednej cenie są 2 badania) badań, czy się jest teraz chorą i czy się kiedyś było. pobierają krew z żyły i czaka się około tygodnia na wynik. pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum