szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Mam pytanko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
bondyrka
2006-03-16
Email
Dziewczyny napiszcie mi ktory termin porodu jest pewniejszy,ten wg usg czy wg ostatniej miesiaczki i ile mniej wiecej dni lub tygodni od opadniecia brzuszka nastapi porod,dzieki za informacje
bela
2006-03-16
12:29:55
Email
pewniejszy jest termin wg ostatniej miesiaczki.Termin wg USG stosuje sie gdy kobieta nie pamieta terminu miesiaczki lub dnia w ktorym moglo nastapic poczecie (mniej wiecej).USgG czesto sie myli np jesli chodzi o wage dziecka dlatego moze nastapic bledne wyliczenie terminu porodu.Jesli chodzi o brzuszek trudno jest powiedziec gdyz u kazdej kobiety wyglada to inaczej.U jednych moZe opasc na 2 tyg, tydzien przed porodem a u innej na 2 dni lub w dniu porodu.Mnie troszke (nieznacznie ) opadl 2 tyg przed.Takie prawdziwe, widzialne dla wszystkich opadniecie nastapilo na kilka godzin przed porodem.Na pewno to zauwazysz bo brzuch rzeczywiscie opada niziutko.Pozdrawiam
ilona81
2006-03-16
13:02:12
Email
Oj.. ci nie pomogę.. mój brzuch jest juz od dwóch tygodni nisko, ale to raczej od ciężaru (dwa brzdące :P) bo na poród to raczej sie jeszcze nie zapowiada :(
Basia 26
2006-03-17
06:56:00
Email
Lepiej trzymac się terminu z miesiączki. Moja mama mi wróżyła, że skoro miałam okres 9 maja, to urodzę ok 7 lutego, bo ona tak zawsze rodziła, że z zdudniowym wyprzedzeniem od okresu... oczywiście 9 miesięcy później:) miałam termin wyliczony na 16 lutego, a urodziłam 5 lutego:) brzuch mi opadł jakiś tydzień wcześniej, a na 4 dni przed porodem zaczęłam lekko plamic. ale nie masz się co sugerować czyimiś objawami, bo u każdej może to być inaczej. pozdrawiam:)
bondyrka
2006-03-17
09:54:06
Email
Dzieki dziewczyny,a Basiu jak ostatnia miesiaczke mialam 28 czerwca to wedlug twojej mamy kiedy urodze??? Zobaczymy czy sie sprawdzi? :-)
Basia 26
2006-03-17
13:44:50
Email
no to chyba wychodzi na 26 marzec ;)
Inka
2006-03-17
15:08:38
Email
Dla lekarzy wazniejszy jest termin wg. ostatniej miesiaczki i tego sie trzymaja. A Malenstwo i tak wybierze sobie wlasny termin :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum