szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Detromecyna i tormentiol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Ika
2006-02-26
Email
Mam pytanie, zwłaszcza do Jagody, ale nie tylko. Dotyczy ono stosowania tych dwóch maści: detromecyny i tormentiolu. Mam trądzik różowaty i wobec tego, że jestem w 17 tyg. ciaży nie stosowałam moich masci sterydowanych, co spowodwało wysyp różnych dziwnych rzeczy na mojej twarzy. W końcu nie mogłam już na siebie patrzeć ( a poza tym te zmiany bolą, szczypią itd.), więc wybrałam się do mojej dermatolog, a ona przepisała mi te dwa specyfiki mówiąc, ze nie zaszkodzą maluchowi. Jednak w domu przeczytałam ulotki, z których wynika, że nie nalezy ich w ciąży stosować, więc już zwątpiłam. Z jednej strony myślę, że lekarz powinien wiedzieć co mi daje, a z drugiej mam obawy przed ich stosowaniem. Stąd moje pytanie :czy używałyście w ciąży jakiś specyfików na trądzik, jeśli tak to jakich, a moze wiecie coś na temat detromecyny i tormentiolu, bo ja już się pogubiłam, co wolno, a czego nie wolno. Pozdrawiam Was gorąco i będę wdzięczna za odpowiedzi.
Basia 26
2006-02-27
06:59:16
Email
witaj, myślę, że tormentiol nie powinien zaszkodzić, tymbardziej, że noworodkom często pupcię się nim smaruje przeciw odparzeniom. na ulotkach zawsze pisze, że można stosować w ciąży w razie najwyższej konieczności. mnie też to przerażało, ale w końcu puknęłam sie w głowę i wziełam leki, które mi zapisano, bo inaczej z zaparciem nie mogłam wybrać. no i mnie to pomogło i dzidzia jest zdrowy:) a ja piłam syrop na zaparcia, to maść jest tymbardzij bezpieczna. co do drugiej masci to nie wiem jaka ona jest.
ika
2006-02-27
10:41:56
Email
dziękuję bardzo, czuję sie troszkę pocieszona:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum