szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - Oxycotyna


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ilona81
2006-01-08
Email
Hej..czy któraś z was mogłaby mi wyjaśnić co to takiego ta oxycotyna, i związana z nią próba..? Jak to wygląda? Co ma na celu? i kiedy jest wykonywana?
kyja
2006-01-08
13:12:07
Email
oksytocyna to jest hormon powodujący skurcze,wywołujące poród.Czasem, gdy zaczyna się akcja porodowa,aby ją przyspieszyć ( bo np. pękł pęcherz płodowy a nie pojawiły się skurcze lub poród trwa zbyt długo, itp.) lekarze podają dożylnie oksytocynę rodzącej.Podawana jest w trakcie porodu w uzasadninych sytuacjach-nie jestem lekarzem, więc nie wymienię wszystkich sytuacji.Opisałam te, o których słyszałam;-)i przeżyłam;-))).Wiem też,że oksytocyna wydziela się np. przy masażu sutków lub w trakcie współżycia.Pozdrawiam:-))
Eryka
2006-01-08
21:52:13
Email
Kyja ma rację. Ja rodziłam już po terminie i gina kazała mi mocno pocierać sutki, aby wywołać skurcze. Jednak podano mi także oksytocynę dożylnie, bo miałam już rozwarcie na niecałe 5 cm a nie odczuwałam żadnych skurczy. U mnie po oksytocynie (w kroplówce) skurcze szybko się rozwinęły i nie upłynęło nawet 2 godz., gdy rozwarcie było już na 10 cm.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum