szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Ciąża (zdrowie i samopoczucie w ciąży, przebieg ciąży, wątpliwości, szpitale itp.)
temat - fenoterol


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
evika
2006-01-02
Email
HEJ:) moze będziecie wiedziały jak pomóc?? jestem w 31 tyodniu ciąży i gin przepisała mi fenoterol biorę go już od niemalze 2 miesięcy.poczatkowo 1x4 na dobę teraz 1/2x4 na dobę razem z isoptinem, aleniestety ostatnio moje seducho chyba nie wyrabia bo zaczęło mnie coś boleći trochę do zyczenia.Moze wiecie czy jezeli go odstawię to przypadkiem nie wywołam sobie porodu zaraz po??
Kasiula30
2006-01-03
13:38:22
Email
Nie zamartwiaj się serduszkiem a fenoterol bierz,jeśli masz takie zalecenia.iwem,ze "pikawa" lata,ale taki jest już urok brania fenoterolu,hamującego,niwelującego,ograniczającego skurcze.dlatego ISOPTIN.Wyobraż sobie ,że ja jestem w 30 tyg.,fenterol juz troche biorę,zaczęłam od 1,2 tab co 4 h(6 x dobę)+2 isoptiny,potem co 3h po 1 tab(8x),potem znalazlma sie w szpitalu,podawali mi dozylnie a teraz 16x po 1,2 tab co 1,5h.Rozmawialam z wieloma kobietami fenoterol to koniecznośc.Męża siostra dzięki temu donosiła dwie ciąże.Ewentualnie zwiększ sobie ispotin,mi tak lekarz polecił,teraz biorę 3x na dobę,poza tym organizm się przyzwyczaja i serduszko po jakims czasie też.Choć ręcę drżą często.Jesli bardzo ci to dokucza, to powinni jeszcze zapisać Ci relanium i wsio będzie odbrze.Uwierz mi,w Poznaiu, w szpitalu gdzie byłam 95 % kobiet na fenoterolu jest,oczywiście to ta większośc co ma zagrożenie przedwczesnym porodem ,jak ja, do tego czynnośc skurczowa macicy i niewydolnośc ciśnieniowo-szyjkową.Muszę więc leżeć ,choć teraz sobie siedzę przed kompkiem,ale już alarmik mnie informuje o kolejnej dawce fenoterolu ;) Wytrzymaj,wytrwaj!Trzymam kciuki.Odstawienie fenoterolu może pogorszyć sytuację a ispotinu dołożenie sobie np.rano,popołudniu,wieczorem,może pomóc.Zdarza się ,że poród następuje po odstawieniu fenoterolu,gdy wraca czynnośc skurczowa macicy,najlepiej to kontrolowac na ktg,ale sama nie odstawiaj nic.Duzo odpoczywaj.Jestem "taka mądra" bo tysiące pytan zadaję lakarzom,bo to moje pierwsze dzieciątko i strasznie się martwię a poza tym siostra męża też po doświadczeniach z fenoterolem.Trzymaj się,hej,pa!
evika
2006-01-03
14:56:15
Email
Dzięki Kasiu, to teżmoje pierwsze dzieciątko i chciałabym zeby wszystko było dobrze ale ja poprostu boję się tych tabletek jak ognia:(, nie dlategoże się trzesie wszystkoserducho i ręcę aledlateo ze ja wiem żepo nich serduszko poprostu mnie boli, a wiem jak boli serduszko uwierz mi bo miałam powikłania po grypie dlatego się boję :( tą całątrzęsawkę wytrzymywałabym bez problemu
AgnieszkaK
2006-01-08
14:29:17
Email
hej dziewczyny, jestem w 27 tyg ciazy i wlasnie wyszlam ze szpitala po tym jak skrecalam sie z bolu. grozil mi przedwczesny poród i jeszcze wykryto mi krwinki w moczu. w szpitalu bralam fenoterol i isoptin 3xdziennie. po wyjsciu lekarz kazal mi je brac wylacznie w razie potrzeby i oszczedzac sie. ale wczoraj pokrecilam sie chwile po domu i znow mialam bóle w podbrzuszu takie ze musialam siegnac po leki. duzo odpoczywam wiec skad te bóle i twardy brzuch??? i co to znaczy ze szyjka jest nieco skrócona i czemu mnie wypisali w takim razie do domu? pomozcie!!!!!
agareda
2006-01-08
20:31:18
Email
Witam dziewczyny. Jestem juz w drugiej ciąży. Mój synuś ma obecnie 3 latka i siedem miesięcy. Jak byłam z nim w ciąży to wylądowałam w szpitalu ze skurczami w 20 tygodniu. W szpitalu i po wyjściu brałam fenoterol i izoptin. Brałam co 4 godziny po jednej tabletce. Pamiętam jak na noc nastawiaąłam budzik i robiłam trzy kupeczki: raz fenoteroli i raz izoptin. Ale dzięki temu mogłam normalnie funkcjonować, a nie leżeć plackiem w łóżku. Co ciekawe jak odstawiłam tabletki ( zgodnie z zaleceniem lekarza ) to urodziłam dopiero po 20 dniach. Bartus urodził się zdrowy jak ryba z bujna czarną czupryna - jak się dowiedziałam później efekt fenoterolu. Obecnie jestem w 30 tygodniu ciąży i znów biorę fenoterol. Około 20 tygodnia zaczęłam miewać skurcze i brzuszek mi twardniał. Lekarz przepisał mi fenoterol i dolegliwości ustąpiły. Dopytywałam się czy sa skutki uboczne - więc dowiedziałam się że dla dzidziusia nie ma, tylko dla naszego serca jest to niezbyt dobre ale czego się nie robi dla bobasków!!! Pozdrawiam.
Kasiula30
2006-01-26
15:06:09
Email
AgnieszkoK,nie jestem specjalistką bynajmniej się tak nie czuję,ale nieco już w tej ciąży doświadczyłam,tysiące stron przewertowałam i w ksiązkach i internecie.Jestes w 27tc.pojawiajace się skurcze to sygnał,że macica ćwiczy ;)przygotowując się to tego co ją czeka za parę tygodni.Jednakże zdarza się,że skurcze są tak silne,że ciąża jest zagrożona przedwczesnym porodem,podaje się wtedy fenoterol p/skurczom i isoptin na zniwelowanie "waryjującego"serduszka mamy.U mnie do skurczy dołączyła się skracajaca i rozwierająca się szyjka więc założono mi szew,ale mimo tego fenoterol biore i to w max.dawce.bez tego wszystkiego nei donosiłabym ciązy.Wszystko zaczęlo się jeszcze w 24 tyg,do tego w 28 doszło rozwarcie.Moja przyjaciólce nie udało się już wyhamowac skurczy lekami a dostawała dożylnie fenoterol i po prostu po 3 dniach urodziła wczesniaczka w 28 tc.Ma teraz sporo opieki nad nim i klopotow z jego zdrowiem.kazdy dzien w brzuszku to zdrowie dla Maluszka.Trzeba uwazac a przede wszystkim oszczedzac się bo często zapominamy,że jestesmy w odmiennym stanie ;)Zadnych ciężarów dźwigania,długiego stania i szaleństw z partnerem.Leżenie pomaga a jak się pojawia skurcz warto zmienić pozycję.Jak siedzisz położ się,albo pochodź sobie,jak chodzisz,usiądz.Próbuj,ale naprawdę uważaj i oszczędzaj się.Co do tego ?? Cię nie zostawili w szpitalu to pewnie uznali,że nie skurcze mijają Ci po lekach a możesz je przyjmowąc w domu.dziewczyna którą poznałam w szpiatalu od 30 tyg.leży,monitorują jej skurcze ktg,bo ciągle ma, od czasu do czasu ma pompę z fenoterolem podłaczoną ale tak jest na tabletkach,tylko że w tej chwili jest już w 36tc, a do spzitala ma 150km,poza tym ma cukrzycę.Podobno odrazu się nie rodzi,więc jest czas,ale ten czas trzeba wykorzystać na odpoczynek,spokój relkas,oszczędzajacy się tryb życia.Ja od siebie życzę wytrwałości i nie zamartwiaj się,wszystkko będzie dobrze!!Pozdrawiam cieplutko z pozycji horyzontalnej.Ciężarówka z reżimem łóżkowym.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum